Virtualus ralis | Organizatorių nuotr.

Virtualus ralis | Organizatorių nuotr.

 Praėjusią savaitę besibaigiant Dakaro ralio dramai už Atlanto vandenyno, Lietuvoje startavo pirmasis Lietuvos istorijoje virtualus ralio čempionatas. Tarp dalyvių buvo galima išvysti ir lenktynininko Ernesto Staponkaus ralio-kroso „ESmotorsport-LabasGas“ komandą, kuriai atstovavo net 3 automobilių sporto entuziastai. Jie virtualias ralio trasas šturmavo Škoda Fabia R5 automobiliu.

Ernestui Staponkui tai ne pirmas kartas, kuomet virtualioje erdvėje lenktyniavo jo automobilis. 2017 metais kultiniame virtualių lenktynių entuziastų „Dirt 4” serijos žaidime ralio kroso trasomis „Super 1600” klasėje varžėsi vienintelis Europos RX ralio-kroso čempionate dalyvavęs jo automobilis - „Volkswagen Polo Super 1600“.

Tad pirmą kartą Lietuvoje startavusiame virtualiame ralyje vėl važiavo Ernesto Staponkaus ralio-kroso „ESmotorsport-LabasGas“ komandos logotipais puoštas automobilis. Tik šį kartą tai buvo Škoda Fabia R5 bolidas.

Komandai atstovavo net 3 automobilių sporto entuziastai: lietuviai – Gedvis Dobiliauskas, Arnas Kerbelys ir lenkas Tomek Wach.

„Labai džiugu, kad ir Lietuvoje atsirado virtualios lenktynės. Tai labai įdomus formatas, leidžiantis bent šiek tiek prisiliesti prie automobilių sporto. Važiuoti po „ESmotorsport-LabasGas“ komandos vėliava šiame lietuviškame virtualaus ralio čempionate sulaukėme iš autosporto entuziasto Gedvio Dobiliausko. Kadangi mums tai ne pirmas toks dalyvavimas virtualiose lenktynėse, mielai sutikome leisti naudotis komandos „Volkswagen Polo Super 1600“ vizualika naujajam, virtualioje erdvėje lenktyniausiančiam „Škoda Fabia R5“ automobiliui“, - sakė „ESmotorsport-LabasGas“ komandos savininkas, buvęs ralio-kroso lenktynininkas Ernestas Staponkus.

Jo teigimu, komandai atstovaujantys sportininkai netgi pasirašė kontraktus. Taip pat buvęs ralio-kroso lenktynininkas pažymėjo, kad komandai atstovaujantiems dalyviams kaip motyvacinę priemonę įsteigė ir prizus.

„Vien už dalyvavimą ir atstovavimą eLARČ komandos narys gaus komandos marškinėlius, o patekusiam ant podiumo atiteks pilnas komandos atributikos komplektas. Laimėjimo atveju komandos narys turės išskirtinę progą kartu su komanda važiuoti į vienerias Pasaulio ralio-kroso čempionato varžybas bei būti komandos dalimi. Tai bus unikali galimybė pamatyti profesionalios komandos darbą iš vidaus ir pačiam prie jo prisidėti. Jau numatėme ir itin įdomias pareigas, jeigu kuriam nors iš dalyvių pavyktų tapti virtualiu Lietuvos ralio čempionu“, - teigė E. Staponkus.

Pirmasis virtualaus ralio čempionato startas buvo numatytas prieš „Winter Rally“ – sausio 17 dieną. Į pirmąjį Lietuvos virtualų ralio čempionatą užsiregistravo apie 180 dalyvių.

Pirmieji rezultatai komandai yra džiuginantys. Visi trys komandai atstovavę dalyviai pateko į geriausiųjų 20-uką, nors dalyvių beveik 200.

„Esmotorsporto-LabasGas“ komandos narys, lenkas Tomek Wach pateko į greičiausiųjų trejetuką. Preleminariais rezultatais, atsilikdamas 1 min ir 4,18 s nuo pirmoje vietoje esančio tautiečio Jurek Bogdanowicz, užima trečiąją vietą. Tuo tarpu kiti komandos nariai Arnas Kerbelys ir Gedvis Dobiliauskas dalinasi 12 ir 18 vietomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141