„Barcelona“
Rungtynės prasidės 21:45
:
Atsinaujins po sek
„Real Sociedad“

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2019.01.22 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Ugnius Čižas, Paulius Gintautas ir Povilas Verenis | „Facebook“ nuotr.

Ugnius Čižas, Paulius Gintautas ir Povilas Verenis | „Facebook“ nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Mantas Armalis | „Facebook“ nuotr.

Mantas Armalis | „Facebook“ nuotr.

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu namuose 3:0 nugalėjo „HC Vaxjo Lakers“, o svečiuose 3:1 pranoko „HV 71“. Lietuviui ši savaitė buvo nuostabi, jis abu mačus žaidė be keitimų, o iš viso atrėmė net 56 iš 57 varžovų smūgių.

„Skelleftea AIK“ (52 tšk.) šoktelėjo į 7-ą poziciją tarp 14 klubų.


Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais svečiuose po baudinių serijos 5:4 išplėšė pergalę prieš Jelgavos „HK Zemgale/LLU“. Egidijus Binkulis ir Paulius Rumševičius nežaidė, nes atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinei.

„HK Liepaja“ (27 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Alpių ledo ritulio lygoje (AlpsHL) Marko Kaleinikovo atstovaujama „EC Kitzbuheler“ (Austrija) komanda išvykoje 2:6 pralaimėjo „Rittner Buam“ (Italija), o namuose 2:7 nusileido ir Liublianos „HK SŽ Olimpijai“ (Slovėnija). Komandoje debiutavęs lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„EC Kitzbuheler“ (35 tšk.) užima 12-ą vietą tarp 17 ekipų. Lygoje žaidžia 8 Italijos, 7 Austrijos ir 2 Slovėnijos komandos.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose 5:4 nugalėjo „EHC Winterthur“ ir 7:2 sutriuškino „GCK Lions“, bet svečiuose 0:5 neturėjo vilčių prieš „HC Ajoie“. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o kitose nepasižymėjo.

„EHC Kloten“ (69 tšk.) išsaugojo 4-ą vietą tarp 11 klubų.


Paulius Gintautas (nr.8) | „Facebook“ nuotr.

Paulius Gintautas (nr.8) | „Facebook“ nuotr.

Antroje Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ su trimis lietuviais šventė dvi triuškinančias pergales: namuose 9:1 prieš Tionsbergo „Vikings“ ir svečiuose net 11:2 prieš „Gjovik“. Paulius Gintautas per dvejas rungtynes įmušė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, Ugnius Čižas įmušė įvartį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 4 baudos min., o Ilja Četvertakas pelnė įvartį ir pridėjo rezultatyvų perdavimą.

Aimo Fiščevo atstovaujama „Furuset“ ekipa du kartus neprilygo „Gruner“ klubui – svečiuose 1:5 ir namuose 1:6. Puolėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Comet“  (56 tšk.) pirmauja lygoje, „Furuset“ (19 tšk.) lieka 8-a tarp 9 komandų.


Danijos antroje lygoje „Herning“ su dviem lietuviais namuose 7:4 nugalėjo „Odensę“. Nikita Piazenko atliko rezultatyvų perdavimą, o Martynas Radzevičius nežaidė.

„Herning“  (54 tšk.) tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o Tado Ramanausko atstovaujama „Herlev“ (22 tšk.) Rytuose užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko svečiuose 3:2 įveikė „Solihull Barons“, tačiau namuose 2:6 neatsilaikė prieš Blakberno „Hawks“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ ekipa svečiuose 2:14 neturėjo vilčių prieš Halo „Pirates“ ir patyrė 26-ą pralaimėjimą iš eilės. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Stars“  (13 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 9-ą vietą, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda išvykoje 4:2 nugalėjo Valmieros „HK Valmieras“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„HK Dinaburga“ (54 tšk.) pirmauja lygoje, o Liepojos SSS (36 tšk.) su P.Rumševičiumi ir E.Binkuliu tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda svečiuose 0:3 pralaimėjo prieš Slau „Jets“. Lietuvis nežaidė.

„Haringey Huskies“ (11 tšk.) tarp 15 komandų užima 11-ą vietą.


Vokietijos trečioje lygoje „Oberliga“ Tado Kumeliausko atstovaujama „ECDC Memmingen“ ekipa namuose 3:2 įveikė „Blue Devils Weiden“. Fantastiškai debiutavęs lietuvis įmušė visus 3 komandos įvarčius.

Hanoverio „Indians“ su Arnoldu Bosu svečiuose po pratęsimo 3:2 nugalėjo „EV Herner“, o namuose po baudinių serijos 4:3 išplėšė pergalę prieš stipriausią Olandijos klubą ir lygos lyderį Tilburgo „Trappers“. Klube debiutavęs lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 4 baudos min., o antrose įmušė įvartį.

„ECDC Memmingen“ (54 tšk.) Pietų konferencijoje tarp 12 komandų užima 5-ą vietą. „Indians“ (67 tšk.) Šiaurės konferencijoje rikiuojasi 3-ias tarp 13 klubų.


Povilas Verenis | Paolo Del Grosso nuotr.

Povilas Verenis | Paolo Del Grosso nuotr.

Pereinamajame turnyre dėl vietos trečioje Vokietijos lygoje „EHC Waldkraiburg“ su Povilu Vereniu svečiuose 7:5 įveikė „EV Fussen“, bet namuose 0:5 neprilygo „TEV Miesbach“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius, o antrose nepasižymėjo.

Donato Žukovo atstovaujama „EHC Konigsbrunn“ ekipa namuose 5:4 palaužė „TSV Erding“ pasipriešinimą, o svečiuose po pratęsimo 1:2 pralaimėjo prieš „HC Landsberg“. Vartininkas iš Lietuvos liko tarp atsarginių.

„EC Bad Kissingen“ su Domantu Čypu namuose 7:4 nugalėjo „TSV Peissenberg“, tačiau svečiuose 0:6 neturėjo vilčių prieš „EHC Klostersee“. Pirmose rungtynėse lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„EC Bad Kissingen“ (9 tšk.) rikiuojasi 3-ia, „EHC Konigsbrunn“ (4 tšk.) – 7-a, o „EHC Waldkraiburg“ (3 tšk.) – 8-a tarp 10 komandų.


Ketvirtoje Vokietijos lygoje „EC Nordhorn“ su Danieliumi Bogdziuliu ir Danieliumi Nomanovu savo arenoje 2:4 pralaimėjo prieš „ECW Sande Jadehaie“. Abu lietuviai įmušė po įvartį. D.Bogdziulis (15 rungtynių, 13 įvarčių, 18 rezultatyvių perdavimų) yra trečias pagal rezultatyvumą „Regionalliga Nord“ žaidėjas.

„EC Nordhorn“ (20 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 4-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „UW-Stout“ su Artūru Laukaičiu svečiuose 4:2 įveikė „Saint Mary‘s“ universitetą. Lietuvis 4 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo 4 iš 9 ritulio išmetimų.


Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu namuose pasidalino po pergalę – po baudinių serijos 3:4 ir 2:1 – su Čechovo „Russkie Vityazi“ (Rusija), o vėliau savo arenoje pasidalino po pergalę ir su Stupino „Kapitan“ (Rusija) – 5:3 ir po pratęsimo 1:2. K.Gusevas nežaidė, nes rungtyniavo Lietuvos jaunimo rinktinėje.

„HK Riga“ (34 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų užima 14-ą vietą.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) lygų (NAHL) Luko Žukausko atstovaujama Springfildo „Junior Blues“ ekipa išvykoje tris kartus nugalėjo „Kenai River Brown Bears“: 4:2, 3:1 ir 2:1. Lietuvis nerungtyniavo.

„Junior Blues“ (39 tšk.) Vidurio Vakarų divizione tarp 6 klubų žengia 4-i.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa 1:2 nusileido Bostono „Junior Bruins“. Lietuvis nežaidė, nes rungtyniavo šalies jaunimo rinktinėje.

Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu (33 tšk.) užima 9-ą vietą, o „South Shore Kings“ (23 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 11-a.


JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda išvykoje tris kartus susitiko su Oklahomos „Blazers“. „Snipers“ pirmąsias rungtynes pralaimėjo 3:7, antrąsias laimėjo 7:4, o trečiąsias vėl pralaimėjo 2:7. Karolis Krasilnikovas ir Arvydas Domeika nežaidė, nes atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinei.

„Valencia Flyers“ su dviem lietuviais namuose 5:7 pralaimėjo prieš San Diego „Sabers“, o vėliau svečiuose du kartus nusileido „Fresno Monsters“ klubui: 3:6 ir po pratęsimo 4:5. Eimantas Noreika ir Matas Mikalauskas po Lietuvos jaunimo rinktinės stovyklos dar nespėjo prisijungti prie komandos.

„Snipers“ (56 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 4-ą vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (22 tšk.) Vakarų divizione lieka paskutinė – 5-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Deniso Kuzminovo atstovaujama Konektikuto „Nighthawks“ komanda 6:0 sutriuškino „Hartford Junior Wolfpack“. Fantastišką pasirodymą surengęs lietuvis įmušė 3 įvarčius per pirmąjį kėlinį, o vėliau atliko ir rezultatyvų perdavimą.

Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ komanda 2:1 palaužė Floridos „Eels“ pasipriešinimą. Lietuvis nepasižymėjo.

Ričmondo „Generals“ su Ignotu Ragu pasidalino po pergalę su trijų lietuvių atstovaujamu „Potomac Patriots“ klubu: 0:3 ir 2:5. Elvinas Karla abu mačus sužaidė be keitimų ir iš viso atrėmė 83 iš 88 varžovų smūgių. I.Ragas, Dominykas Motiejūnas ir Martynas Miliūnas nežaidė, nes atstovavo šalies jaunimo rinktinei.

„DME Swamp Rabbits“ (48 tšk.) vėl pakilo į 1-ą vietą 5-ių komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (48 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (51 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Potomac Patriots“ (20 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a. „DME Swamp Rabbits“ ir „Nighthawks“ jau užsitikrino vietas atkrintamosiose varžybose.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ komanda išvykoje 3:5 pralaimėjo prieš „New Tecumseth Civics“ ir 6:1 sutriuškino „South Muskoka Shield“, o namuose po pratęsimo 4:3 įveikė „Bradford Bulls“. Į Lietuvos jaunimo rinktinę išvykęs vartininkas komandai nepadėjo.

„Almaguin Spartans“ (39 tšk.) Šiaurės konferencijoje tarp 10 komandų užima 4-ą poziciją.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu namuose pasidalino po pergalę su „Skylands Kings“: 5:8 ir 6:5. Lietuvis nerungtyniavo.

„Sharks“ (26 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų rikiuojasi 4-a.


Elitinės Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygos silpnesnėje grupėje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje 3:5 pralaimėjo Helsinkio „Jokerit“, bet namuose 4:2 įveikė „K-Vantaa“. Vartininkas iš Lietuvos nežaidė, nes atstovavo šalies jaunimo rinktinei.

„SaiPa“ (10 tšk.) užima 5-ą vietą tarp 10 klubų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi išvykoje 2:4 nusileido „SCL Young Tigers“, o savo arenoje 3:2 palaužė „Gotteron MJ“ pasipriešinimą. Gynėjas iš Lietuvos nežaidė.

„HC Lugano“ (40 tšk.) lenkia du klubus ir rikiuojasi 10-as.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Herning“ su dviem lietuviais namuose 6:1 sutriuškino „Odensę“, o išvykoje 3:1 įveikė „Aalborg“. Po traumos grįžęs M.Radzevičius nepasižymėjo, o N.Piazenko žaidė tik antrajame mače ir 2 kartus atakavo varžovų vartus.

T.Ramanausko atstovaujama „Herlev“ ekipa namuose 5:1 susitvarkė su „Hvidovre“ pasipriešinimu. Be keitimų žaidęs lietuvis atrėmė 13 iš 14 varžovų smūgių.

„Herning“ (41 tšk.) Vakarų konferencijoje užima 1-ą vietą, o „Esbjerg“ (16 tšk.) su Gvidu Rimkumi yra 5-a tarp 6 ekipų. „Herlev“ (24 tšk.) Rytuose tarp 5 komandų žengia 3-ia.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi namuose pasidalino po pergalę su „ERC Schwenninger“: 3:6 ir 4:2. Į Lietuvos jaunimo rinktinę pakviestas gynėjas nepadėjo komandai.

„EV Fussen“ (32 tšk.) žengia 7-a tarp 10 komandų.


Trečioje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Titaanit“ su Christianu Volodinu patyrė dvi nesėkmes: namuose 4:6 prieš „KaKiPo“ ir svečiuose 1:3 prieš „KJT Haukat Ak“. Lietuvis nežaidė, nes atstovavo šalies jaunimo rinktinei.

„Titaanit“ (0 tšk.) užima paskutinę – 8-ą – vietą.


Aukščiausios Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygos silpnesnėje grupėje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ namuose šventė dvi pergales: 3:1 prieš „K-Kissat“ ir 5:1 prieš „K-Vantaa“. M.Grinius nežaidė, nes atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinei. „K-Vantaa“ vartininkas Faustas Nausėda liko tarp atsarginių.

Kiek anksčiau „K-Vantaa“ išvykoje 7:1 sutriuškino „Hermes“. F.Nausėda tąkart žaidė be keitimų ir atrėmė 30 iš 31 varžovų smūgio į vartus.

„K-Vantaa“ (12 tšk.) užima 2-ą vietą, o „Sport“ (11 tšk.) rikiuojasi 4-a tarp 10 ekipų.


Lukas Washco | Helmut Hansen nuotr.

Lukas Washco | Helmut Hansen nuotr.

JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (NAPHL) „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco 4:0 nugalėjo Nešvilio „Junior Predators“, bet vėliau patyrė tris nesėkmes: 2:3 prieš „Meijer AAA“, po pratęsimo 2:3 prieš „Rocky Mountain RoughRIders“ ir 3:6 prieš „Esmark Stars“. Lietuvis sužaidė visas ketverias rungtynes, bet nepasižymėjo.

„Valley Forge Minutemen“ (8 tšk.) „High Performance“ divizione užėmė paskutinę – 8-ą – vietą.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygos (EBJL) kvalifikacinėje C grupėje „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) su Nikita Kuzminovu namuose net 9:0 sutriuškino „Ferencvarosi Torna Club“ (Vengrija). Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Okanagan HC Europe White“ (13 tšk.) rikiuojasi 3-i tarp 5 klubų.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu išvykoje po baudinių serijos 4:5 pralaimėjo prieš „HC Arvika“. Lietuvis nežaidė.

„HC Viking“ (31 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a.


Antroje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Danilo Drozdovo atstovaujama „Stavanger-2“ ekipa namuose du kartus įveikė „Skien-2“: 6:1 ir 7:6. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 10 baudos min., o antrose įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 2 bauos min.

„Stavanger-2“ (19 tšk.) rikiuojasi 2-a tarp 7 ekipų.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.



Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

04-22 „Lietkabelis“ 17:00 „Neptūnas“
04-22 „Skycop“ 18:15 „Šiauliai“
04-24 „Žalgiris“ 18:50 „Dzūkija“
04-24 „Rytas“ 19:00 „Pieno žvaigždės“

Eurolyga 2018/2019

04-23 Kauno „Žalgirs“ 20:00 Stambulo „Fenerbahče“
04-23 Atėnų „Panathinaikos“ 21:00 Madrido „Real“
04-24 Vitorijos „Baskonia“ 21:30 Maskvos CSKA
04-24 „Barcelona“ 22:00 Stambulo „Anadolu Efes“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 04-20 Manchester City 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 04-20 Wolverhampton … 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 04-20 West Ham United 17 : 00 Leicester City
Šeš 04-20 Huddersfield Town 17 : 00 Watford
Šeš 04-20 AFC Bournemouth 17 : 00 Fulham
Šeš 04-20 Newcastle United 19 : 30 Southampton
Sek 04-21 Everton 15 : 30 Manchester United
Sek 04-21 Cardiff City 18 : 00 Liverpool
Sek 04-21 Arsenal 18 : 00 Crystal Palace
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų IA diviziono ledo ritulio čempionatas 2019

04-29 Vengrija 09:30 Korėja
04-29 Lietuva 13:00 Baltarusija
04-29 Slovėnija 17:00 Kazachstanas
04-30 Korėja 13:00 Slovėnija
04-30 Baltarusija 17:00 Vengrija
05-01 Kazachstanas 13:30 Lietuva
05-02 Lietuva 09:30 Vengrija
05-02 Baltarusija 13:00 Slovėnija
05-02 Korėja 16:30 Kazachstanas
05-03 Vengrija 16:30 Slovėnija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141