Nasseras Al-Attiyah | Scanpix nuotr.

Nasseras Al-Attiyah | Scanpix nuotr.

 48-erių metų katarietis Nasseras Al-Attiyah šiemet trečią kartą karjeroje tapo Dakaro ralio čempionu automobilių klasėje. Jeigu jam pergalės Dakare tampa įprastomis, tai „Toyota“ komandai N.Al-Attiyah padovanojo apskritai pirmą titulą per Dakaro ralio istoriją.

„Esu labai laimingas ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo šalies bei „Toyotos“. Tai jų pirma pergalė Dakare. Man paskambino „Toyotos“ vadovas Akio Toyoda, kuris labai didžiavosi mūsų laimėjimu. Tikiu, kad per artimiausius 3-4 metus būsime dar stipresni. Visai realu, kad ir aš pats dar laimėsiu ne vieną Dakaro titulą“, - sakė N.Al-Attiyah.

Kataro sportininkas aukštumų siekia ne tik Dakaro ralyje, bet ir šaudymo sporte. 2012 m. Londono olimpiadoje jis laimėjo bronzą šaudymo apvaliojoje aikštelėje rungtyje, o olimpinėse žaidynėse dalyvavo jau 6 kartus. Dabar jo taikinyje – septintoji olimpiada.

„Visiems įrodysiu, kad galiu laimėti ne tik Dakarą, bet ir pasiruošti olimpinėms žaidynėms. Svajoju nuvykti į Japoniją. Tai būtų jau septintos mano olimpinės žaidynės. Beje, „Toyota“ yra olimpinių žaidynių rėmėja. Po pergalių Dakare mano populiarumas Japonijoje dar labiau išaugo. Dabar pradėsiu pasiruošimą olimpiadai, o 2020 m. sugrįšiu į Peru ginti Dakaro titulo“, - aiškino N.Al-Attiyah.

Tuo tarpu vieno iš pagrindinių N.Al-Attiyah konkurentų prancūzo Sebastieno Loebo Dakare gali nebelikti. Puikų greitį su „Peugeot“ demonstravęs prancūzas kentė dėl dažnų bolido gedimų, be to, pats neišvengė klaidų trasoje. Prancūzas jau 4 kartus dalyvavo Dakaro ralyje, bet jo taip ir nelaimėjo, o nuolatinės problemos, panašu, jam atsibodo.

Šiemet S.Loebas su šturmanu Danieliu Elena planuoja startuoti šešiuose pasaulio ralio čempionato etapuose. S.Loebas neseniai pasirašė kontraktą su „Hyundai“, kurios galimybė pasirodyti Dakaro ralyje nedomina. Negana to, D.Elena pastaruoju metu negailėjo kritikos Dakaro organizatoriams dėl netikslių kelio knygų, keliančių pavojų dalyviams. S.Loebas jau ilgus metus yra ištikimas savo šturmanui ir vargu, ar vyktų į Dakaro ralį be jo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų