Lietuvos automobilių ekipažai Dakaro finiše | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Lietuvos automobilių ekipažai Dakaro finiše | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

 Ketvirtadienį baigėsi 41-ojo Dakaro ralio lenktynės, kurios šiais metais rengtos tik Peru teritorijoje ir turėjo 10 etapų. Paskutinis etapas buvo vienas iš trumpiausių. Sportininkai iš viso turėjo įveikti 359 km distancija: 247 km reikėjo nuvažiuoti bendro naudojimo keliais, o greičio ruožas sudarė tik 112 km. Visgi, etape buvo keletas klastingų vietų, o kai kuriuos sportininkus skyrė tik kelios minutės, tad kova tęsėsi iki pat paskutinių kilometrų. Buvo numatyti trys tarpiniai finišai.

Starto procedūra šį kartą vyko atvirkštine tvarka – autsaideriai startavo pirmieji, o favoritai pajudėjo paskutiniai. Vienintelėje sunkvežimių klasėje starto tvarka buvo įprasta, kai pirmieji pajudėjo bendros įskaitos lyderiai.

Automobilių klasė:

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowski prieš lemiamą etapą buvo 11-i, bet vos 3 min. 40 sek. atsiliko nuo prancūzo Ronano Chabot. Šis prancūzas ne kartą B.Vanagui pridarė problemų, nepraleisdamas jo į priekį, todėl lietuviui tapo principiniu varžovu. B.Vanagas lemiamame etape nesitaupė ir spaudė iki paskutinių kilometrų. B.Vanagas (1:23:39) aplenkė R.Chabot 3 min. 35 sek., bet to neužteko. Bendroje įskaitoje B.Vanagas prancūzui pralaimėjo vos 5 sek.

B.Vanagas dešimtąjį etapą baigė net 4-oje vietoje (1:23:39). Taip jis pakartojo sau priklausantį lietuvių rekordą Dakaro etapuose.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas etapą baigė per 1 val. 29 min. 59 sek., o Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis finišavo per 1 val. 33 min. 54 sek.

Etapo lyderiai:

Etapo lyderiai | Organizatorių nuotr.

Etapo lyderiai | Organizatorių nuotr.

Bendroje įskaitoje B.Vanagas užėmė 11-ą vietą (42:48:17). Tai naujas Baltijos šalių rekordas. B.Vanagas pagerino nuo 2018 m. A.Juknevičiui priklausiusį rekordą. Jis pernai buvo 12-as. Beje, šiemet 12-ą vietą užėmė V.Žala (43:42:03), pasiekęs geriausią savo karjeros rezultatą. A.Juknevičius klasifikuotas 36-as (68:54:42). 

Nasseras Al-Attiyah | Scanpix nuotr.

Nasseras Al-Attiyah | Scanpix nuotr.

Trečią kartą karjeroje Dakaro čempionu tapo katarietis Nasseras Al-Attiyah. Jis padovanojo „Toyotai“ pirmą pergalę per Dakaro ralio istoriją.

Galutinė bendra įskaita:

Galutinė bendra įskaita | Organizatorių nuotr.

Galutinė bendra įskaita | Organizatorių nuotr.

Motociklų klasė:

Arūnas Gelažninkas paskutinį etapą baigė 26-as (1:39:23) ir tapo Lietuvos rekordininku. Bendroje įskaitoje jis užėmė net 24-ą poziciją (43:04:39). Iki šiol geriausias Lietuvos motociklininkų rezultatas buvo 81-a vieta.

Deja, finišo nepavyko pasiekti Baliui Bardauskui. Dakaro „vienišius“ jau dešimtojo etapo pradžioje krito nuo motociklo, susilaužė abu riešus ir buvo išgabentas į ligoninę.

Etapo lyderiai:

Etapo lyderiai | Organizatorių nuotr.

Etapo lyderiai | Organizatorių nuotr.

Antrą kartą karjeroje Dakaro čempionu tapo 31-erių metų australas Toby Price‘as. Jis visą ralį važiavo su skaudančiu riešu, bet vis tiek paliko visus varžovus už nugaros.

Toby Price'as | Scanpix nuotr.

Toby Price'as | Scanpix nuotr.

Paskutinę dieną vilčių aplenkti australą turėjo čilietis Pablo Quintanilla, bet jis krito jau etapo pradžioje, prarado nemažai brangių minučių ir bendroje įskaitoje nukrito į ketvirtą vietą, praleisdamas į priekį austrą Matthiasą Walknerį ir britą Samą Sunderlandą.

Galutinė bendra įskaita:

Bendros įskaitos lyderiai | Organizatorių nuotr.

Bendros įskaitos lyderiai | Organizatorių nuotr.

Keturračių klasė:

Čia visiškai dominavo argentinietis Nicolas Cavigliasso. Pernai antrą vietą užėmęs sportininkas šiemet visus varžovus aplenkė beveik 2 val.

Nicolas Cavigliasso | Scanpix nuotr.

Nicolas Cavigliasso | Scanpix nuotr.

Galutinė įskaita:

Galutinė įskaita | Organizatorių nuotr.

Galutinė įskaita | Organizatorių nuotr.

Francisco Lopezas Contardo | Scanpix nuotr.

Francisco Lopezas Contardo | Scanpix nuotr.

Galutinė bagių įskaita:

Galutinė bagių įskaita | Organizatorių nuotr.

Galutinė bagių įskaita | Organizatorių nuotr.

Eduardas Nikolajevas | Scanpix nuotr.

Eduardas Nikolajevas | Scanpix nuotr.

Galutinė sunkvežimių įskaita:

Galutinė sunkvežimių įskaita | Organizatorių nuotr.

Galutinė sunkvežimių įskaita | Organizatorių nuotr.

Atnaujinta 17.45 val. Trasoje liko tik sunkvežimių klasės lyderiai.

Atnaujinta 17.06 val. G.de Villierso tempas jau stabilizavosi, vargu, ar B.Vanagui pavyks jį aplenkti.

Atnaujinta 16.40 val. V.Žala užbaigė etapą per 1 val. 29 min. 59 sek.

Atnaujinta 16.39 val. B.Garafuličius prarado B.Vanagui 2 min. 15 sek., bet bendroje įskaitoje liko priekyje jo. B.Vanagas bendroje įskaitoje liks 11-as, nebent G.de Villierso problemos nesibaigs.

Atnaujinta 16.38 val. R.Chabot finišavo per 1 val. 27 min. 14 sek. Apmaudu, bet jis bendroje įskaitoje aplenkė B.Vanagą 5 sekundėmis...

Atnaujinta 16.32 val. B.Vanago laikas finiše - 1 val. 23 min. 39 sek.

B.Vanagas finiše:

LIVE: #Dakar2019 SS10 FINIŠAS! General Financing #teamPitlane

Posted by Benediktas Vanagas on Thursday, January 17, 2019

Atnaujinta 16.27 val. G.de Villiersas per pirmąją atkarpą prarado 53 min. Jo persvara bendroje įskaitoje prieš B.Vanagą tirpsta iki maždaug 15 min.

Atnaujinta 16.10 val. T.Price'as ir po antrojo tarpinio finišo išlaiko persvarą prieš M.Walknerį. Australui iki čempiono titulo liko apie 50 km.

Tiesioginė transliacija iš dešimtojo etapo:

Dakar 2019 Stage 10 Final

Posted by Dakar 2019- Team Mongolia on Thursday, January 17, 2019

A.Juknevičius finiše:

2019 Dakaro Ralio finiše Antanas Juknevičius #iGo2Dakar #Nissan #LRT #Autoaibė #Ginalas #Promaksa #h2auto #expeditionlt #ifdraudimas #rival4x4 #hardman4x4 #lazerperformance

Posted by iGo2Dakar on Thursday, January 17, 2019

Informacija apie B.Bardauską:

❗️informacija apie Balys Bardauskas❗️ #iGo2dakar

Posted by iGo2Dakar on Thursday, January 17, 2019

Atnaujinta 16.02 val. A.Juknevičius užbaigė Dakarą. Jo laikas finiše - 1 val. 33 min. 54 sek.

Atnaujinta 16.01 val. P.Quintanilla pasiekė pirmąjį tarpinį finišą, praradęs 8 min. Jo viltys laimėti Dakarą beveik pranyko.

Atnaujinta 15.58 val. P.Quintanilla krito nuo motociklo nuvažiavęs vos 10 km! T.Price'as lenkia M.Walknerį ir artėja prie čempiono titulo!

Atnaujinta 15.48 val. Deja, pagrindiniai B.Vanago konkurentai beveik neatsilieka. B.Garafuličius pralaimi vos 43 sek., o R.Chabot - 56 sek.

Atnaujinta 15.47 val. B.Vanagas ir toliau spaudžia didžiausiu tempu iš lietuvių. Antrąjį tarpinį finišą jis pasiekė per 36 min. 30 sek. V.Žala pralaimi 2 min. 20 sek., o A.Juknevičius - 4 min. 33 sek.

A.Gelažninkas finiše:

Posted by iGo2Dakar on Thursday, January 17, 2019

Atnaujinta 15.37 val. „Žodžiu. Nesinervuokit. Širdyje Balys Bardauskas Dakarą įveikė. Perduoda visiems jums limkėjimus. Esam karo ligoninėj, kur daroma tikslesnė apžiūra. Tiksliai lūžę ties riešais abi rankos.  Kaip jis pasakojo - buvo duobė nepažymėta kelionės knygoj, kur kritusių daug. Juos tris kartu išvežė į ligoninę..“, - rašo M.Dubickienė.

Atnaujinta 15.35 val. B.Vanagas kol kas tik 8 sek. lenkia B.Garafuličių ir 31 sek. - R.Chabot.

Atnaujinta 15.31 val. B.Vanagas pirmąjį tarpinį finišą pasiekė per 17 min. 5 sek. V.Žala jam pralaimi 43 sek. Laukiame B.Garafuličiaus ir R.Chabot rezultatų.

Atnaujinta 15.26 val. A.Gelažninkas finišavo per 1 val. 39 min. 23 sek. Dakaro debiutanto galutinė vieta bendroje įskaitoje paaiškės kiek vėliau, bet jau dabar nėra abejonių, kad tai bus naujas Lietuvos motociklininkų rekordas.

Atnaujinta 15.18 val. Dalis greitų motociklininkų jau baigė etapą. Kol kas pirmas J.I.Cornejo Florimo - 1 val. 16 min. 22 sek. Jam 58 sek. pralaimėjo S.Sunderlandas, o 59 sek. - L.Benavidesas. Vis dar laukiame bendros įskaitos lyderių startų.

Atnaujinta 15.16 val. A.Juknevičiaus laikas antrajame tarpiniame finiše - 41 min. 3 sek.

Atnaujinta 14.56 val. „iGo2Dakar“ praneša, kad B.Bardauskas iš karto po starto krito nuo motociklo ir susižalojo abi rankas. Lietuvis išgabentas į ligoninę, ralis jam baigėsi paskutinę dieną...

Atnaujinta 14.53 val. A.Juknevičius pirmąjį tarpinį finišą pasiekė per 18 min. 46 sek.

B.Vanago komentaras prieš dešimtąjį etapą:

LIVE: Day 10 – finalinis #Dakar2019 startas. General Financing #teamPitlane

Posted by Benediktas Vanagas on Thursday, January 17, 2019

Atnaujinta 14.43 val. Motociklininkų klasėje kol kas greičiausias S.Sunderlandas - 32 min. 16 sek. K.Benavidesas pralaimi 28 sek. Tiesa, į titulą pretenduojantys T.Price'as, P.Quintanilla ir M.Walkneris dar net nestartavo.

Atnaujinta 14.42 val. A.Gelažninkas antrąjį tarpinį finišą pasiekė per 43 min. 4 sek.

Atnaujinta 14.05 val. A.Gelažninkas pirmąjį tarpinį finišą pasiekė per 20 min. 14 sek. B.Bardausko rezultato dar nėra.

Atnaujinta 12.03 val. „Šiandien paskutinioji Dakaro diena, 10-asis etapas. Kaip ir visomis dienomis, laukia sudėtingas maršrutas, iš jo 90 proc. sudarys smėlis ir kopos Iš Pisco judėsime atgal į Limą, bendrai nuvažiuosime 359 km iš jų 247 km - pravažiavimas ir 112 km - greičio ruožas. Nors sąlyginai tai gana trumpo atstumo etapas, tačiau atsipalaiduoti ne laikas. Startuosime po du sportininkus vienu metu, kartu su manimi startuoja Jungtinių Arabų Emyratų atstovas Mohammed Balooshi“, - rašė A.Gelažninkas.

B.Vanagas devintajame greičio ruože:

A.Juknevičius dalinasi vaizdais iš devintojo greičio ruožo:

2019-ųjų Dakaro ralis. 9 etapas.

Paskutinė ilga Dakaro diena buvo vaizdinga, tačiau mums ne itin laiminga. Pasigrožėkite prieš paskutiniojo Dakaro ralio etapo vaizdais. #fullattack ____________________________________ Penultimate day of the Dakar Rally brought some breath taking views, however, some technical issues too. Take a look at the best footage from yesterday. #Dakar2019

Posted by Antanas Juknevičius on Thursday, January 17, 2019

Atnaujinta 11.58 val. „Na ką gi, paskutinė Dakaro diena. Šiandien startas atbuline tvarka – pirmi pradės paskutiniai vakar finišavę lenktynininkai. Trasoje bus tikra košė“, - rašo A.Juknevičius.

Trečiadienio naktį dėl kol kas neaiškių priežasčių Dakaro organizatoriai čiliečiui Borisui Garafuličiui kompensavo 28 min. laiko. Dažniausiai laikais kompensuojamas už pagalbą trasoje susižeidusiam sportininkui. Taip jis bendroje įskaitoje iš 11-os vietos šoktelėjo į 9-ą ir aplenkė prancūzą Ronaną Chabot bei B.Vanagą. Šiuo metu B.Vanagą nuo 10-os vietos skiria 3 min. 40 sek., o nuo 9-os – 14 min. 20 sek., tad kova laukia įtempta.

V.Žala prieš lemiamą etapą buvo 12-as ir praktiškai neturėjo realių galimybių nei pakilti, nei nukristi. A.Juknevičius rikiavosi 37-as ir taip pat jautėsi gana ramiai šioje pozicijoje.

A.Gelažninkas bendroje įskaitoje buvo 25-as, o B.Bardauskas – 72-as. Kova dėl titulo dar nebaigta, nes Toby Price‘as turėjo vos 1 min. 2 sek. pranašumą prieš Pablo Quintanillą. Kitose klasėse intrigos mažiau.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų