Marcusas Rashfordas | Scanpix nuotr.

Marcusas Rashfordas | Scanpix nuotr.

Ole Gunnaro Solskjaero vadovaujama „Manchester United“ komanda ir toliau žaidžia pergalingai. „Raudonieji velniai“ rezultatu 1 – 0 įveikė Londono „Tottenham“ ir taip pakartojo prieš 73 metus pasiektą Matto Busby rekordą, kadangi jiems tai buvo jau penkta pergalė iš eilės Anglijos „Premier“ lygoje.

Nors pirmojo kėlinio pradžioje teritorine persvara mėgavosi aikštės šeimininkai, „Manchester United“ dažnai kurdavo pavojingesnes atakas už savo varžovus. 12-ą minutę smūgį į vartus atliko Marcusas Rashfordas, po kelių minučių galingą smūgį iš kelių metrų atstumo atliko ir Anthony Martialis. Visgi, jiems abejiems nepavyko įveikti vartininko gynybos.

31-ą minutę „Tottenham“ sirgaliai trumpam pakilo iš savo vietų, tačiau greitai jiems teko nusivilti. Po Dele Alli perdavimo Harry Kane‘as lengvu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus, tačiau dar perdavimo metu jis buvo akivaizdžioje nuošalėje, tad teisėjas jo įvarčio neįskaitė.

Kėlinio pabaigoje „Tottenham“ tai atsirūgo. 45-ą žaidimo minutę M.Rashfordas greitos atakos metu sulaukė preciziškai tikslaus Paulio Pogbos perdavimo ir lengvai įveikęs varžovo gynybą įsiveržė į baudos aikštelę bei iš aštraus kampo atliko tikslų smūgį į tolimąjį vartų kampą – 1 – 0.

Antrajame kėlinyje komandos žaidė visiškai atvira futbolą, todėl netrūko daug pavojingų progų ir gražaus žaidimo elementų. Pačioje kėlinio pradžioje „Tottenham“ tiesiog šturmavo varžovų vartus, o D.De Gea blokavo vieną po kito net kelis jų smūgius.

Kiek vėliau kelias pavojingas progas susikūrė P.Pogba. 52-ą minutę jis pavojingai smūgiavo galva, po poros minučių bandė perkelti kamuolį virš vartininko, o 62-ą minutę po labai gražios atakos jis liko visiškai laisvas baudos aikštelės prieigose, tačiau jo galingas smūgis buvo atremtas.

Kuo toliau, tuo „Tottenham“ žaidė vis atkakliau, tačiau juos į neviltį varė fantastiškai žaidęs Davidas De Gea. Atsiliekantys Londono ekipos futbolininkai terorizavo „raudonųjų velnių“ gynėjus ir kūrė vieną pavojingą progą po kitos, tačiau nei H.Kane‘ui, nei Dele Alli, nei Toby Alderweireldui ar kitiems vis nepavykdavo nuginkluoti vartininko.

Iki pat rungtynių pabaigos „Tottenham“ ir toliau stengėsi spausti „Manchester United“, tačiau jiems taip ir nepavyko pralaužti patikimai žaidusios gynybos.

„Manchester United“ iškovojo penktą iš eilės pergalę „Premier“ lygoje ir šeštą visuose turnyruose, o O.G.Solskjaeras vis dar nepralaimėjo nė vienų žaistų rungtynių.


Rungtynių eiga

90+6‘ Rungtynių pabaiga.

90+1‘ Greitos atakos metu B.Daviesas blokuoja R.Lukaku smūgį.

89‘ D.De Gea sugauna ir F.Llorente smūgį iš baudos aikštelės vidurio.

86‘ D.De Gea ir vėl žaidžia puikiai. H.Kane‘as susikuria progą tikrai geram smūgiui, tačiau situaciją gerai perskaitęs ispanas ir vėl kojomis blokuoja į vartus skriejantį kamuolį.

83‘ „Manchester United“ bando numušti aukštą žaidimo tempą ir pastaruoju metu jiems tai puikiai sekasi, o „Tottenham“ žaidimą pastaruoju metu lydi pražangos.

78‘ P.Pogba už pavojingą žaidimą prieš D.Alli baudžiamas geltona kortele.

77‘ „Manchester United“ sugeba pereiti į greitą ataką, kurios metu P.Pogba atlieka tolimą smūgį, tačiau jis H.Llorisui daug problemų nesukelia.

74‘ D.De Gea ir toliau yra neįkandama mįslė „Tottenham“ futbolininkams, jis blokuoja ir D.Alli smūgį.

71‘ Baudos smūgio metu H.Kane‘as pataiko į vartų plotą, bet D.De Gea ir toliau demonstruoja fantastišką žaidimą ir galingai pašokęs sugauna kamuolį.

70‘ D.De Gea ir vėl atlieka fantastišką atlaikymą, kuomet kampinio metu jis kojomis atremia pavojingą T.Alderweireldo smūgį.

67‘ C.Eriksenas atlieka baudos smūgį, po kurio kamuolys leidžiasi į užribį.

66‘ Greitos atakos metu C.Eriksenas paskuba ir jo šūvis iš tolimos distancijos problemų vartininkui nesukuria. Po poros minučių D.De Gea vėl gelbėja savo komandą, atremdamas labai pavojingą D.Alli smūgį iš kelių metrų atstumo greitos atakos metu.

62‘ „Manchester United“ trumpais perdavimais įsiveržia į „Tottenham“ baudos aikštelę, o po puikaus perdavimo P.Pogba iš baudos aikštelės prieigų atlieka labai pavojingą smūgį į vartų kampą, tačiau vartininkas išgelbėja savo komandą.

59‘ Kampinio metu H.Kane‘as laimi dvikovą prieš P.Jonesą ir muša iš kelių metrų atstumo kamuolį galva, D.De Gea gelbėja savo komandą.

56‘ Po nesėkmingo smūgio P.Pogba laimi fizinę dvikovą prieš C.Erikseną ir baudos aikštelėje susigrąžina kamuolį, bando jį perkelti virš vartininko, tačiau H.Llorisas atmuša kamuolį.

54‘ „Mnachester United“ atsako pavojinga ataka, kai po nesėkmingo kampinio kamuolys vėl yra pakeliamas į baudos aikštelę, kur oro dvikovą laimėjęs P.Pogba smūgiuoja galva, bet H.Llorisas kamuolį sugauna.

50‘ Londono ekipa šturmuoja „Manchester United“ vartus, eilinės atakos metu D.Alli laimi oro dvikovą, tačiau D.De Gea atmuša jo galva smūgiuotą kamuolį. Po akimirkos tas pats D.Alli baudžiamas geltona kortele.

49‘ Dar viena pavojinga „Tottenham“ ataka, kurios metu H.Kane‘as atlieka stiprų smūgį iš baudos aikštelės krašto, vartininkas jį atmuša.

47‘ „Tottenham“ aktyviai pradeda kėlinį ir S.Heung-Minas atlieka greitą smūgį, po jo kamuolys atsiduria Davido De Gea rankose.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+2‘ Teisėjas skelbia pirmo kėlinio pabaigą.

45‘ ĮVARTIS! Greitos atakos metu M.Rashfordas sulaukia puikaus komandos draugo perdavimo ir įbėgęs į baudos aikštelės kraštą jis užtikrintu smūgiu siunčia kamuolį į tolimąjį vartų kampą. P.Pogba įsirašo eilinį rezultatyvų perdavimą – 1 – 0.

42‘ Visgi keitimas atliekamas, traumuotą M.Sissoko keičia E.Lamela.

41‘ M.Sissoko sugrįžta į aikštę, panašu, kad jis bandys rungtyniauti bent iki rungtynių pertraukos.

39‘ M.Sissoko be jokio kontakto griūna ant vejos, jis susiėmęs už kojos ir galimai patyrė rimtą traumą.

35‘ H.Winksas nusprendžia nelaukti savo komandos draugų ir atlieka smūgį iš tolimos distancijos, kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

31‘ H.Kane‘as muša į vartus, tačiau perdavimo metu jis buvo akivaizdžioje nuošalėje, tad įvartis neįskaitomas.

29‘ S.Heung-Minas atlieka smūgį iš baudos aikštelės, tačiau dar prieš jį šoninis teisėjas fiksuoja nuošalę.

25‘ Kitoje aikštės pusėje A.Martialis atlieka smūgį iš vidutinės distancijos, kamuolys skrieja virš vartų.

24‘ Žaidimo tempas šiek tiek sulėtėja, „Tottenham“ bando kurti kiek ilgesnes atakas, tačiau kol kas „Manchester United“ gynyba atrodo solidžiai, jie neleidžia varžovams susikurti išties pavojingų progų.

19‘ Dar viena pavojinga „raudonųjų velnių“ ataka, kurios metu vos per kelis metrus nuo vartų atsidūręs A.Martialis atlieka smūgį, tačiau H.Llorisas jį atremia.

16‘ „Manchester United“ žaidžia sėkmingą atkarpą, kurios metu iškovojamas ir kampinis, ir sukuriama pavojinga kontrataka, visgi šiai komandai nepavyksta atlikti smūgio į vartus. Visgi, aikštės šeimininkai vis labiau praranda kontrolę.

12‘ „Manchester United“ atsako taip pat pavojinga ataka, kurios metu laisvas baudos aikštelėje lieka J.Lingardas, tačiau jis nepataiko į vartus. Po kelių akimirkų greitos atakos smaigalyje atsidūręs M.Rashfordas smūgiuoja per silpnai, vartininkas sugauna kamuolį.

9‘ Pirmoji pavojinga proga, kurios metu laisvas baudos aikštelės krašte likęs H.Winksas smūgiuoja šalia vartų. Kampinio metu tas pats H.Winksas smūgiuoja iš baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys skrieja gerokai virš vartų.

4‘ Rungtynės prasideda aktyviu abejų komandų žaidimu, tačiau nei „Tottenham“, nei „Manchester United“ kol kas nesugeba kurti konstruktyvių atakų ir tiesiog žaidžia kietą ir atkaklų futbolą.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

„Tottenham“ gali laimėti trečias iš eilės rungtynes prieš „Manchester United“ aukščiausioje lygoje pirmą kartą nuo 1960 metų.

„Manchester United“ pralaimėjo paskutines tris išvykos rungtynes prieš „Tottenham“. Nuo 1992 iki 2014 metų jie prieš šią komandą buvo pralaimėję tik tris kartus iš 23 (12 pergalių, 8 lygiosios).

„Tottenham“ gali tapti pirma komanda po Liverpulio „Everton“, kuri 1987 metais keturis kartus iš eilės savo namuose įveikė „Manchester United“.

„Manchester United“ pralaimėjo du iš paskutinių trijų rungtynių visuose turnyruose „Wembley“ stadione.

„Manchester United“ laimėjo tik 4 iš paskutinių 17 rungtynių Londone (4 lygiosios, 9 pralaimėjimai).

„Tottenham“ nėra pralaimėję dviejų namų rungtynių iš eilės nuo 2015 metų, kai pralaimėjo prieš „Aston Villa“ ir „Manchester City“.

„Manchester United“ šiame sezone dar nelaimėjo nė vienų rungtynių prieš didžiojo šešeto komandas (2 lygiosios, 3 pralaimėjimai).

Pergalė reikštų, kad Ole Gunnaras Solskjaeras susilygintų su legendiniu seru Mattu Busby, kuris laimėjo pirmąsias penkias „Manchester United“ rungtynes „Premier“ lygoje.


Trenerių komentarai

Mauricio Pochettino:

Mauricio Pochettino | Scanpix nuotr.

Mauricio Pochettino | Scanpix nuotr.

„Mums visos rungtynės yra be galo svarbios, nes jose kovojame dėl trijų taškų. Kai pralaimime prieš „Wolverhamton“ ar „Watford“, jaučiuosi taip pat, lyg būtume pralaimėję prieš „Liverpool“. Rungtyniauti visuomet yra ypatingas jausmas, kadangi kovojame dėl savo garbės. Visi žino, ką reiškia žaisti prieš „Mancester United“, tai yra milžiniškos rungtynės. Esame nekantriai nusiteikę, bet žinome, kad parodysime savo geriausią žaidimą.“

Ole Gunnaras Solskjaeras:

Ole Gunnaras Solskjaeras | Scanpix nuotr.

Ole Gunnaras Solskjaeras | Scanpix nuotr.

„Mes esame tikrinami kiekvienose „Premier“ lygos rungtynėse, dėl to nėra jokios abejonės. Žinoma, tai bus rungtynės su aukščiausio lygio komanda. Jeigu norime prie jų priartėti ir galiausiai aplenkti, turėsime pademonstruoti ypač gerą žaidimą. Visuomet stengiamės prisitaikyti prie kiekvieno varžovo. Žaisime prieš vieną geriausių šio čempionato komandų, todėl turėsime būti itin atidūs ir įvertinti jų ir savo stiprybes. Tačiau mums reikia atakuoti kitas komandas. Tai yra mūsų stiprybė: keliauti į priekį kaip komandai.“


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.


Tvarkaraštis

Šeš 05-08 Leeds United 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 05-08 Sheffield United 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 05-08 Manchester City 19 : 30 Chelsea
Šeš 05-08 Liverpool 22 : 15 Southampton
Sek 05-09 Wolverhampton … 14 : 00 Brighton & Hov…
Sek 05-09 Aston Villa 16 : 05 Manchester United
Sek 05-09 West Ham United 18 : 30 Everton
Sek 05-09 Arsenal 21 : 00 West Bromwich …


Turnyrinė lentelė

65_ Komanda ŽR L LG P ĮĮ S T
1 Manchester City 34 25 5 4 71 24 +47 80
2 Manchester United 33 19 10 4 64 35 +29 67
3 Leicester City 35 19 6 10 63 43 +20 63
4 Chelsea 34 17 10 7 53 31 +22 61
5 West Ham United 34 17 7 10 55 44 +11 58
6 Tottenham Hotspur 34 16 8 10 60 38 +22 56
7 Liverpool 33 15 9 9 55 39 +16 54
8 Everton 33 15 7 11 45 42 +3 52
9 Arsenal 34 14 7 13 46 37 +9 49
10 Aston Villa 33 14 6 13 48 38 +10 48
11 Leeds United 34 14 5 15 50 52 -2 47
12 Wolverhampton … 34 11 9 14 33 46 -13 42
13 Newcastle United 35 10 9 16 40 58 -18 39
14 Crystal Palace 33 10 8 15 34 56 -22 38
15 Brighton & Hov… 34 8 13 13 35 39 -4 37
16 Southampton 33 10 7 16 41 59 -18 37
17 Burnley 34 9 9 16 31 47 -16 36
18 Fulham 34 5 12 17 25 45 -20 27
19 West Bromwich … 34 5 11 18 31 65 -34 26
20 Sheffield United 34 5 2 27 18 60 -42 17

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų