Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

 Šeštadienio naktį Los Andželo „The Forum“ arenoje (JAV) vykusiame paskutiniame metų UFC turnyre „UFC 232“ po skandalų sugrįžęs Jonas Jonesas susigrąžino UFC pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempiono titulą.

Penkerius metus lauktoje revanšinėje dvikovoje J.Jonesas trečiame raunde (2:02) smūgiu kruša užpuolė gulintį Alexanderį Gustafssoną ir nepaliko teisėjui abejonių, kuris privalėjo stabdyti dvikovą.

„Dieve, tai nuostabu. Be Dievo - aš esu niekas. Visa šlovė Dievui“, - po kovos sakė 31-erių metų J.Jonesas. „Tai nuostabus jausmas“.

Po 15 mėnesių diskvalifikacijos dėl dopingo sugrįžęs J.Jonesas po kovos metė iššūkį dar penktadienį pussunkio svorio kategorijos čempiono diržo atsisakiusiam Danieliui Cormieriui.

„Vyruti, žinau, kad čia yra žmogus, save vadinantis čempionu“, - sakė J.Jonesas. „Žmogus, kuris atidavė savo diržą, nes kažkas kitas sugrįžo namo. Tėvelis namie, DC. Įrodyk sirgaliams, kad tu esi čempionas. Ateik ir paragauk manęs, aš esu čia. Susigrąžink savo diržą, aš tavęs lauksiu štai čia“.

Pirmame raunde J.Jonesas kontroliavo kovos eigą, atlikdamas stiprius smūgius kojomis ir neleisdamas A.Gustafssonui labiau priartėti.

Antrame raunde A.Gustafssonas pataikė pirštu į J.Joneso akį ir kova trumpam buvo sustabdyta. Apžiūėjus daktarui ir teisėjui įspėjus A.Gustafssoną žiūrėti savo pirštų, kova buvo pratęsta, o A.Gustafssonas turėjo geriausią raundą šioje kovoje.

Trečiame raunde J.Jonesas toliau tęsė smūgius kojomis, o kovai pasisukus į parterį ir A.Gustaffsonui gulint nugara į varžovą, J.Jonesas atliko smūgių krušą ir teisėjas turėjo stabdyti kovą.

„Pirmoje kovoje prieš Alexanderį, aš stovėjau jo smūgiavimo zonoje. Pagrindinis skirtumas tarp šių kovų buvo tas, kad žinojau, kiek toli aš buvau visą laiką. Alexanderis pataikė keletą gerų kombinacijų, tačiau jeigu jūs dar kartą pažiūrėtumėte kovą, jis į mane pataikė vos keletą smūgių“, - sakė J.Jonesas.

J.Jonesas UFC pussunkio svorio kategorijos čempionu buvo 2011-2015 metais.

Tai buvo jau penkioliktoji J.Joneso (23-1, 1 be nugalėtojo) pergalė iš eilės, tuo tarpu A.Gustafssonui (18-5) nutrūko dviejų iš eilės pergalių serija. 31-erių metų švedas pralaimėjo jau trečią kovą dėl UFC čempiono titulo. „UFC 165“ turnyre jis nusileido tam pačiam J.Jonesui, o „UFC 192“ - teisėjų sprendimu pralaimėjo ir Danieliui Cormieriui.

J.Joneso interviu po kovos:

Šie atletai pirmą kartą susikovė 2013 m. rugsėjo 21 d. J.Jonesas tuomet buvo vienas labiausiai dominuojančių MMA kovotojų pasaulyje, tačiau A.Gustafssonas jam pajėgė mesti rimtesnį iššūkį, nei daugelis tikėjosi. Kovai prireikė visų 5 raundų, o du iš trijų teisėjų J.Jonesui skyrė pergalę tik minimaliu skirtumu (48:47). J.Jonesas savo sąskaitoje turi tik vieną pralaimėjimą per karjerą, bet jį patyrė ne dėl gero varžovo pasirodymo, o dėl paties atliktų neleistinų smūgių alkūnėmis, kai buvo diskvalifikuotas.

Po epinės kovos su A.Gustafssonu J.Jonesas sugebėjo visiškai susigadinti savo įvaizdį žmonių akyse. Dar iki kovos su švedu amerikietis buvo įsivėlęs į keletą skandalų, bet vėliau pranoko pats save. 2015 m. pradžioje J.Joneso organizme rasta kokaino pėdsakų, tais pačiais metais sukėlė autoavariją ir pabėgo iš įvykio vietos, nepastebėdamas sužeistos nėščios moters kitame automobilyje. J.Joneso automobilyje tuomet buvo rasta marihuanos, vėliau pats pasidavė policijai, 18 mėnesių buvo prižiūrimas pareigūnų, privalėjo padėti labdaros ir jaunimo organizacijoms. 2016 m. jis pagaliau grįžo į didįjį sportą, bet buvo pagautas dėl dopingo vartojimo ir suspenduotas metams, o jo čempiono diržas – atimtas.

Praėjo dar metai, J.Jonesas vėl grįžo į narvą, nugalėjo Danielį Cormier, bet diržu džiaugėsi neilgai, nes čia pat vėl buvo pagautas dėl dopingo vartojimo. Pastarąją bausmę jis baigė vykdyti visai neseniai, bet J.Joneso skandalai ir toliau nesibaigė. „UFC 232“ turnyras buvo planuotas Las Vegase, tačiau Nevados atletikos komisija likus vos savaitei iki turnyro J.Joneso mėginyje rado dehidrochlormetiltestosterono arba turinabolo. Tai ta pati medžiaga, dėl kurios jis 2017-ais metais buvo suspenduotas 15-ai mėnesių. Iškilo grėsmė, kad J.Joneso kova bus atšaukta, bet Kalifornijos valstijos komisija įsiklausė į mokslininkų patarimus ir nusprendė, kad toks mėginio rezultatas galėjo būti dėl ankstesnio medžiagos vartojimo, o ne naujos dozės, todėl sutiko rengti J.Joneso kovą. Dėl amerikiečio visas turnyras buvo perkeltas į Los Andželą, o tai sukėlė nepatogumų tiek sirgaliams, tiek kitiems turnyro kovotojams. J.Jonesas bandė keisti gyvenimo būdą, atlikinėjo reabilitaciją, bet tik suprato, kad blaivus gyvenimas – ne jam. Amerikietis neseniai patvirtino, kad ir toliau vartoja narkotikus bei alkoholį, tik stengiasi tai daryti su saiku.

Visi „UFC 232“ turnyro rezultatai:

Jonas Jonesas įveikė Alexanderį Gustafssoną techniniu nokautu (smūgiais) – Raundas 3

Amanda Nunes įveikė Cris Cyborg nokautu (smūgiais) – Raundas 1, 0:51

Michaelas Chiesa įveikė Carlosą Conditą laužimo veiksmu („kimura“) – Raundas 2, 0:56

Corey Andersonas įveikė Ilirą Latifi vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Alexas Volkanovski įveikė Chadą Mendesą techniniu nokautu (smūgiais) – Raundas 2, 4:14

Waltas Harrisas įveikė Andrei Arlovski skirtingu teisėjų sprendimu (27-30, 29-28, 29-28)

Megan Anderson įveikė Cat Zingano techniniu nokautu (akies trauma) – Raundas 1, 1:01

Petras Yanas įveikė Douglasą Silvą de Andrade techniniu nokautu (sustabdė kovotojo komanda) – Raundas 2, 5:00

Ryanas Hallas įveikė B.J. Penną laužimo veiksmu („heel hook“) – Raundas 1, 2:46

Nathanielis Woodas įveikė Andre Ewellą smaugimo veiksmu („rear-naked choke“) – Raundas 3, 4:12

Uriahas Hallas įveikė Bevoną Lewisą nokautu (smūgiais) – Raundas 3, 1:32

Curtis Millenderis įveikė Siyarą Bahadurzadą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Montelis Jacksonas įveikė Brianą Kelleherą smaugimo veiskmu („D’Arce choke“) – Raundas 1, 1:40

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

kaka
2018-12-30 19:51:46
Bet jau ausytės Guss'o :) nenustebčiau kad po kurio laiko taptų mada kovotojams nusipjaut jas visai :)
Atsakyti
Nasylka
2018-12-30 16:07:45
Gaus mystelt tikrai Jones, siaip tikejausi tikrai, kad Gus geriau atrodys, nuobodi kova siaip po Nunes ir Cyborg.
Atsakyti
camp303
2018-12-30 14:50:50
Nuvylė švedas ir albanas. Nesitikėjau, kad Gus taip nykiai atrodys, ne į gerą matomai ilgos pertraukos ir treniruotės su Laurynu. Geriausia vakaro kova ir ilgai lauktas Volkanovski žingsnis į top kategoriją. Taip prasileidžiant prieš Aldo ar Ortegą nelabai laimėsi, jau nekalbant apie Max'ą, bet vist tiek tai vienas geriausių fw kovotojų.
Atsakyti
Asilas
2018-12-30 13:25:36
Suxa ruberoidas supista..
Atsakyti
a
2018-12-30 10:53:23
vel pergale vel tures buti testas gal gi svarus
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-21 Crystal Palace 21 : 30 Southampton
Ant 01-21 AFC Bournemouth 21 : 30 Brighton & Hov…
Ant 01-21 Sheffield United 21 : 30 Manchester City
Ant 01-21 Aston Villa 21 : 30 Watford
Ant 01-21 Everton 21 : 30 Newcastle United
Ant 01-21 Chelsea 22 : 15 Arsenal
Tre 01-22 Tottenham Hotspur 21 : 30 Norwich City
Tre 01-22 Leicester City 21 : 30 West Ham United
Tre 01-22 Manchester United 22 : 15 Burnley