Egidijus Kavaliauskas ir Egis Klimas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas ir Egis Klimas | „Top Rank“ nuotr.

 Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“ pristato rinkimus, kuriuose lankytojai galės išrinkti 2018 m. geriausią sporto šaką, metų talentą, geriausią sporto renginį Lietuvoje ir įsimintiniausią metų Lietuvos sporto momentą.

Siūlėme išrinkti geriausią 2018 m. sporto šaką Lietuvoje. Rinkimų pradžioje pirmavo krepšinis, vėliau į pirmą vietą išsiveržė kiokušin karatė, o paskutinę dieną gerokai suaktyvėję bokso sirgaliai pakėlė šią sporto šaką į lyderės poziciją. Už boksą balsavo 24,92 proc. respondentų, už kiokušin karatė – 23,72 proc., o už krepšinį – 16,67 proc.

Kitų sporto šakų užimtos vietos:

4. Regbis 14,33 proc. balsų.

5. Jėgos trikovė 4,41.

6. Ledo ritulys 3,69.

7. Plaukimas 3,48.

8. Salės futbolas 2,60.

9. Lengvoji atletika 2,11.

10. Baidarių ir kanojų irklavimas 1,28.

11. Irklavimas 1,02.

12. Kultūrizmas ir fitnesas 0,67.

13. Dviračių sportas 0,60.

14. Biatlonas 0,51.

Siūlomos kandidatės:

Krepšinis

Žalgiriečiai | Scanpix nuotr.

Žalgiriečiai | Scanpix nuotr.

Istoriškai sėkmingą sezoną sužaidęs Kauno „Žalgiris“ net po 19 metų pertraukos pateko į Eurolygos finalo ketvertą ir galiausiai iškovojo trečią vietą, paskutinėse rungtynėse įveikdamas principinę varžovę Maskvos CSKA. „Žalgirio“ rungtynės buvo pačios lankomiausios visoje Eurolygoje, o arena ne kartą buvo sausakimša. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė skynė pergales pasaulio čempionato atrankoje, anksti užsitikrino kelialapį į finalinį etapą ir turi geras galimybes tapti J grupės nugalėtoja.

Salės futbolas

Kauno „Vytis“ | Organizatorių nuotr.

Kauno „Vytis“ | Organizatorių nuotr.

Šie metai Lietuvos salės futbolui buvo neabejotinai geriausi per istoriją. Kauno „Vytis“ UEFA salės futbolo Čempionų lygoje įveikė tiek preliminarųjį, tiek pagrindinį etapus ir pateko tarp 16 stipriausių Europos klubų. Lietuvoje buvo surengti preliminariojo ir elitinio etapo grupių turnyrai, o mūsų šalies futbolo gerbėjai galėjo mėgautis aukščiausios klasės žaidėjais – Alytuje ant parketo išbėgo geriausias pasaulio salės futbolininkas Ricardinho iš stipriausios Europos komandos Madrido „Inter“. Negana to, šiemet paskelbta, kad 2020 m. FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas bus surengtas Lietuvoje. Tai turėtų padėti ženkliai padidinti šios futbolo atmainos populiarumą Lietuvoje.

Boksas

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Geriausias Lietuvos profesionalus boksininkas Egidijus Kavaliauskas šiemet iškovojo dar tris pergales ir pirmą kartą karjeroje tapo WBO pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderiu. Prie anksčiau turėto Šiaurės Amerikos (NABF) čempiono diržo E.Kavaliauskas 2018 m. pridėjo naują trofėjų – WBO tarpkontinentinį čempiono diržą. Lietuvis jau kitąmet turėtų sulaukti progos kovoti dėl pasaulio čempiono diržo. Tris pergales profesionalų ringe šiemet iškovojo ir Eimantas Stanionis, pergalingai debiutavo olimpinis prizininkas Evaldas Petrauskas. Saimonas Banys laimėjo bronzą pasaulio naftos šalių bokso taurės turnyre, Aleksandras Trofimčiukas pasidabino bronza Europos jaunių čempionate, o Vytautas Balsys bronzą pelnė pasaulio studentų čempionate.

Ledo ritulys

Lietuvos ledo ritulio rinktinės džiaugsmas | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės džiaugsmas | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė pirmą kartą istorijoje pagal dabartinį formą laimėjo pasaulio čempionato I-ojo diviziono B grupės turnyrą ir pakilo į I-ojo diviziono A grupę. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykęs turnyras gerino Lietuvos ledo ritulio rungtynių lankomumo rekordus, o Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis pirmą kartą oficialiose rungtynėse kartu vilkėjo šalies rinktinės marškinėlius. Sidabro medalius lietuviai laimėjo pasaulio jaunių čempionato II-ojo diviziono A grupės turnyre, kuriame nuo aukso mūsiškius skyrė vos vienas taškas.

Plaukimas

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Lietuvos plaukimui šie metai buvo labai sėkmingi. Europos čempionate 50 m ilgio baseine sidabro medalius laimėjo Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė, o metų pabaigoje tie patys lietuviai skynė medalius ir pasaulio čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine. Tose pirmenybėse D.Rapšys pirmą kartą karjeroje tapo pasaulio čempionu ir dar pridėjo sidabro medalį, o R.Meilutytė pasidabino sidabru. Jaunimo olimpinėse žaidynėse čempione tapo Agnė Šeleikaitė, o Kotryna Teterevkova laimėjo sidabro ir bronzos medalius. Kiek anksčiau K.Teterevkova sužibėjo Europos jaunimo čempionate, kur iškovojo aukso ir bronzos medalius, o A.Šeleikaitė pasaulio taurės etape Rusijoje pelnė 2 bronzos medalius.

Irklavimas

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė | Scanpix nuotr.

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė | Scanpix nuotr.

Didžiausią Lietuvos irklavimo pergalę šiemet pasiekė Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Jos moterų porinių dviviečių valčių klasėje tapo pasaulio čempionėmis. Tame pačiame čempionate bronzos medaliu pradžiugino vienvietininkas Mindaugas Griškonis. Europos čemponate M.Griškonis laimėjo sidabrą, o M.Valčiukaitė ir I.Adomavičiūtė – bronza. Tame pačiame čempionate sidabru pasidabino ir Lietuvos vyrų porinės keturvietės valties įgula – Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius. Pasaulio taurės etape Serbijoje triumfavo D.Nemaravičius su S.Ritter, o M.Valčiukaitė ir I.Adomavičiūtė tuomet laimėjo bronzą. Europos jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate sidabrą laimėjo Giedrius Bieliauskas, o bronzą – Agnė Ginevičiūtė su Viktorija Senkute. Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė iškovojo sidabrą Europos jaunių čempionate.

Baidarių ir kanojų irklavimas

Artūras Seja ir Vadimas Korobovas | asmeninio archyvo nuotr.

Artūras Seja ir Vadimas Korobovas | asmeninio archyvo nuotr.

Šie metai labai sėkmingi buvo ir šalies baidarininkams bei kanojininkams. Svarbiausiose sezono varžybose – pasaulio čempionate – lietuviai laimėjo net 3 medalių komplektus. Baidarininkas Artūras Seja tapo pasaulio vicečempionu, o kanojininkas Henrikas Žustautas bei baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas pelnė bronzą. A.Sejai 2018 m. buvo tiesiog įspūdingi. Be pasaulio vicečempiono titulo jis dar tapo pasaulio jaunimo čempionu, Europos vicečempionu ir Europos jaunimo vicečempionu. Pasaulio taurės etape Vengrijoje aukso medalį laimėjo kanojininkas V.Korobovas, o A.Seja ir H.Žustautas tuomet pelnė bronzą. V.Korobovas šiemet Europos jaunimo čempionate iškovojo aukso ir bronzos medalius, be to, laimėjo pasaulio jaunimo čempionatą.

Lengvoji atletika

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Disko metikas Andrius Gudžius šiemet pirmą kartą karjeroje tapo Europos čempionu, laimėjo „Deimantinės lygos“ etapą Norvegijoje ir gerino asmeninius rekordus. Visus nustebinusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė Europos čempionate pelnė bronzą, pasiekdama didžiausią karjeros laimėjimą. Agnė Šerkšnienė ir Simas Bertašius gausybę kartų gerino Lietuvos rekordus, Airinė Palšytė buvo per vieną sėkmingą šuolį nuo Europos čempionato bronzos, džiugino ir ėjikės – ketvirtą vietą Europos čempionate užėmė Lietuvos rekordą pagerinusi Brigita Virbalytė-Dimšienė, o penkta buvo jaunoji Živilė Vaiciukevičiūtė. Lietuvos lengvaatlečiai džiugino ir Europos neįgaliųjų čempionate, kuriame triumfavo Kęstutis Skučas ir Andrius Skuja, o iš viso mūsiškiai laimėjo 8 medalius.

Regbis

Lietuvos regbio rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos regbio rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos regbio rinktinė „Conference 1“ čempionato Šiaurės divizione šiemet iškovojo pirmą vietą, o vėliau sunkiai suvokiamu skirtumu 81:10 „nušlavė“ Pietų diviziono nugalėtoją Maltą. Taip lietuviai pakilo į Europos čempionato „Trophy“ divizioną. Tokiame aukštame lygyje lietuviai žaidžia pirmą kartą, bet jau pirmose rungtynėse 30:10 sugebėjo nugalėti Čekiją ir įrodinėja, jog gali kautis su aukščiau pasaulio reitinge esančiomis rinktinėmis. Istoriniai šie metai buvo ir Lietuvos jaunių regbio-7 rinktinei, kuri elitiniame Europos čempionato divizione pirmą kartą pateko tarp 12 stipriausių Senojo žemyno rinktinių ir galiausiai užėmė 11-ą vietą.

Biatlonas

Tomas Kaukėnas | Vytauto Dranginio nuotr.

Tomas Kaukėnas | Vytauto Dranginio nuotr.

2018 m. žiemos olimpiada Pjongčange (Pietų Korėja) buvo istoriškai sėkminga Lietuvos biatlonininkams. Tomas Kaukėnas dar sprinto lenktynėse užėmė 17-ą vietą ir pasiekė geriausią nepriklausomos Lietuvos biatlonininkų rezultatą olimpiadoje. Tas rekordas išsilaikė labai trumpai, nes jau kitą dieną persekiojimo lenktynėse T.Kaukėnas pasirodė dar geriau ir užėmė net 13-ą poziciją. Olimpiados pabaigoje T.Kaukėnas pateko ir į bendro starto lenktynes, kuriose dalyvauja tik 30 geriausių olimpinių žaidynių biatlonininkų. To anksčiau olimpiadoje nebuvo padaręs nė vienas lietuvis. Neblogai olimpiadoje pasirodė ir 30-ą vietą ilgiausiose moterų 15 km lenktynėse užėmusi Natalija Kočergina. Europos čempionate Karolis Dombrovskis buvo 12-as, o Linas Banys Europos jaunimo čempionate finišavo net 6-as.

Dviračių sportas

Simona Krupeckaitė | Scanpix nuotr.

Simona Krupeckaitė | Scanpix nuotr.

Simona Krupeckaitė šiemet po šešerių metų pertraukos iškovojo medalį pasaulio dviračių treko čempionate. Ji buvo trečia keirino rungtyje. Europos jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionate sidabro medalius sprinte ir 500 m atskiro starto lenktynėse laimėjo Miglė Marozaitė, o Europos jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionate Viktorija Šumskytė sidabrą iškovojo tiek 500 m atskiro starto lenktynėse, tiek komandiniame sprinte kartu su Arūne Savičiūte. 2018 m. pradžioje paskutiniame sezono pasaulio dviračių treko taurės etape S.Krupeckaitė laimėjo sidabro medalius tiek sprinte, tiek komandiniame sprinte, kuriame lenktyniavo kartu su M.Marozaite. Vasilijus Lendelis tame pačiame etape pelnė bronzą sprinte. Metų pabaigoje pradžiugino ir Olivija Baleišytė, pasaulio dviračių treko taurės etapo Kanadoje skrečo lenktynėse iškovojusi bronzą.

Kultūrizmas ir fitnesas

Kristina Narbutaitytė | asmeninio archyvo nuotr.

Kristina Narbutaitytė | asmeninio archyvo nuotr.

Šių metų IFBB Europos kultūrizmas ir fitneso čempionatas lietuviams buvo istoriškai sėkmingas. Virginija Kaminska, Renatas Suleimanovas ir jaunimo kategorijoje startavusi Neda Silkinytė tapo absoliučiais čempionais. Aukso medalius taip pat pelnė Sandra Kazlauskienė ir Arthur Mileris, sidabro – Rolandas Žeimys, o bronzos – Arūnas Vandys, Tomas Bendoraitis ir Ramona Žiauberytė. Kristina Narbutaitytė profesionalių varžybose iškovojo pasaulio čempionato bronzą, skynė pergales kitose profesionalių kategorijos varžybose. Tuo tarpu Deividas Dubinas labiausiai pradžiugino pergale paties Arnoldo Švarcnegerio vardo varžybose Pietų Afrikos Respublikoje. UPBF pasaulio čempionate aukso medalius pelnė Reda Slavinskaitė, Gražvydas Naruševičius ir Vytautas Sadauskas, A.Šmigelskis tapo WFF Eurazijos vicečempionu, IFBB kultūrizmo pasaulio čempionate bronzą laimėjo Vytautas Žylė, o Akvilė Judzinskytė pelnė bronzą IFBB „Fit model“ pasaulio čempionate.

Jėgos trikovė

Amandas Paulauskas | Youtube.com nuotr.

Amandas Paulauskas | Youtube.com nuotr.

Šiemet tarp Lietuvos jėgos trikovės atstovų labiausiai pasižymėjo Amandas Paulauskas. Jis laimėjo Europos klasikinės jėgos trikovės čempionatą, buvo trečias pasaulio čempionate, iškovojo Europos klasikinės jėgos trikovės taurę ir laimėjo pasaulio štangos spaudimo čempionatą. Lietuvis šiemet du kartus gerino Europos štangos spaudimo rekordą, kol galiausiai išspaudė 253,5 kg ir taip pasiekė pasaulio rekordą. Europos jaunių čempionais tapo Tadas Kirjanas ir Nojus Čypas, o bronzą laimėjo Lukas Kačinskas ir Klaudijus Malevskis. Denisas Jevdokimovas iškovojo auksą Europos štangos spaudimo čempionate, N.Čypas tapo pasaulio jaunių vicečempionu, Ieva Vinkšnaitė iškovojo Europos jaunių čempionės titulą, o Vidmantas Žibūda ir Jokūbas Stasiulis pelnė Europos jaunimo čempionato bronzą.

Kiokušin karatė

Europos pilno kontakto karatė jaunimo ir jaunučių čempionatas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Europos pilno kontakto karatė jaunimo ir jaunučių čempionatas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Šių metų Europos pilno kontakto karatė čempionate čempionais tapo Skaistė Venckutė, Inga Mikštaitė ir Eventas Gužauskas, o iš viso lietuviai tąkart suaugusiųjų varžybose laimėjo 3 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos medalius. Džiugino ir jaunoji karta – iškovoti net penki Europos jaunių čempionų titulai ir iškovota pirma vieta komandinėje įskaitoje. Pasaulio pilno kontakto karatė čempionate pagal svorio kategorijas Edgardas Sečinskis iškovojo trečią vietą. Europos pilno kontakto karatė jaunimo čempionate lietuviai iškovojo 2 nugalėtojų titulus, o jaunučių čempionate triumfavo dar 3 lietuviai. Tuo tarpu Europos pilno kontakto karatė suaugusiųjų čempionate be svorio kategorijų I.Mikštaitė nukeliavo iki finalo, o E.Sečinskis, Kęstutis Radvila ir Rūta Brazdžionytė – iki pusfinalio.

„Sportas.lt“ rinkimai: geriausia Lietuvos metų sporto šaka
Krepšinis
719 balsų
Salės futbolas
112 balsų
Boksas
1075 balsai
Ledo ritulys
159 balsai
Plaukimas
150 balsų
Irklavimas
44 balsai
Baidarių ir kanojų irklavimas
55 balsai
Lengvoji atletika
91 balsas
Regbis
618 balsų
Biatlonas
22 balsai
Dviračių sportas
26 balsai
Kultūrizmas ir fitnesas
29 balsai
Jėgos trikovė
190 balsų
Kiokušin karatė
1023 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Asd
2018-12-28 02:40:28
Sales futbolqs rimtai? :DD daugiausiai pergaliu bokse kukturizme fitnese buvo
Atsakyti
Boksas
2018-12-27 23:05:04
Visi uz BOKSA!!! VALIO!
Atsakyti
Cormier
2018-12-26 11:32:06
Kas cia per rinkimai?Cia LT tokius rinkimus daryt tai tas pats, kas Holyfielda isleist pries pirmoka 12 raundu :D
Atsakyti
Sudmaisis
2018-12-24 22:07:10
Linkėjimai bachurams, pareigūnams ir informatorius visus su sventem
Atsakyti
Asilas
2018-12-27 21:19:12
Va tave gaidy jibanas pagavęs atpisiu į šikną nepadės net pareigunai
Asilui
2018-12-28 18:35:23
Tu pirma iš kalejimo išeik, tada pažiūrėsim, kas ką...
A
2018-12-22 09:29:45
Rasosi kyokushin kvailiai
Atsakyti
Rolas
2018-12-22 09:44:33
Paskaityk sporto terminų žodyną ir suprask, kad čia ne angliškas portalas.
m
2018-12-21 11:08:01
manau tik zmones susipyke su protu gali lietuvoje organizuoti geriausios sporto sakos rinkimus. kaip dar kazkas galetu konkuruoti su tuo kas lietuvoje vadinama religija?
Atsakyti
Rolas
2018-12-21 11:34:16
Matai, kad čia ne visų laikų geriausios šakos rinkimai, o metų. Krepšinio fanai, tokie taip tu, per akli, kad matytų kitas sporto šakas, kurios šiemet pasiekė kur kas daugiau nei krepšinis.
m
2018-12-21 14:14:11
tuomet gal kazkaip kitaip turetu buti nominacija pavadinta, pvz. sekmingiausia sporto saka. zodis "geriausia" per daug platus.
A
2018-12-22 09:31:03
Religija ? Nebent tu viskas dalbajobas kad tai laikytum religija.
gagas
2018-12-28 14:43:27
JUK dabar vasara nebežaidžia kašio, tai normalu , kad kitos šakos kyla aukštyn. o langų sistema su apgailėtinu kašio lygiu , tai čia jau futbolo lygis.
Skaudvilė
2018-12-21 08:04:18
o kur rankinis?
Atsakyti
as
2018-12-20 23:11:52
futbolas subinej
Atsakyti
kas
2018-12-20 20:57:02
o tai ka rankinio ner ?
Atsakyti
aa
2018-12-20 20:40:06
looooooooooooool
Atsakyti
Nagi
2018-12-20 19:37:15
O kur futbolas? :DDDDDDD
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

09-22 „Šiauliai“ 17:00 „Žalgiris“
09-23 „Sintek-Dzūkija“ 18:30 „Nevėžis“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva
Tre 09-25 Palanga 17 : 00 Riteriai
Tre 09-25 Stumbras 18 : 00 Sūduva
Tre 09-25 Žalgiris 19 : 00 Atlantas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141