Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.12.18 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Karolis Krasilnikovas, Artūras Laukaitis, Pijus Rulevičius | Organizatorių nuotr.

Karolis Krasilnikovas, Artūras Laukaitis, Pijus Rulevičius | Organizatorių nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Rusijos Aukščiausioje lygoje (VHL) Tado Kumeliausko atstovaujama Karagandos „Saryarka“ (Kazachstanas) komanda išvykoje 1:3 pralaimėjo prieš Almetjevsko „Neftyanik Al“ (Rusija) ir 0:1 nusileido Neftekamsko „Toros“ (Rusija), bet namuose 9:3 pamokė Kazanės „Bars“ (Rusija). Lietuvis pirmose rungtynėse sužaidė 16 min. 5 sek. ir laimėjo 6 iš 12 ritulio išmetimų, antrose per 15 min. 17 sek. laimėjo 9 iš 18 ritulio išmetimų ir 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus, o trečiose sužaidė 15 min. 55 sek., atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo 10 iš 16 ritulio išmetimų.

„Saryarka“ (37 tšk.) tarp 29 komandų nukrito į 16-ą vietą.


Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) „Evansville Thunderbolts“ klubas su Pijumi Rulevičiumi namuose patyrė dvi apmaudžias nesėkmes: 2:3 prieš „Huntsville Havoc“ ir po pratęsimo 3:4 prieš „Peoria Rivermen“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., o antrose atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir taip pat užsidirbo 2 baudos min.

„Evansville Thunderbolts“ (8 tšk.) nepakyla iš paskutinės – 10-os – vietos.


Jungtinėje Olandijos ir Belgijos lygoje „BeNeLiga“ Mecheleno „Golden Sharks“ (Belgija) su Aivaru Bendžiumi namuose apmaudžiai 3:4 nusileido Antverpeno „Phantoms“ (Belgija). Lietuvis įmušė įvartį.

„Golden Sharks“ (9 tšk.) smuktelėjo į 9-ą poziciją tarp 12 klubų.


Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa šventė dvi pergales: namuose 4:3 prieš „Bietigheim Steelers“ ir svečiuose 6:5 prieš „Tolzer Lowen“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Bayreuth Tigers“ (31 tšk.) lieka priešpaskutinė – 13-a.


Nikita Piazenko | „Facebook“ nuotr.

Nikita Piazenko | „Facebook“ nuotr.

Danijos antroje lygoje „Herning“ su dviem lietuviais išvykoje po pratęsimo 2:3 pralaimėjo prieš „Aalborg“. Nikita Piazenko atliko rezultatyvų perdavimą ir 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus, o Martynas Radzevičus nežaidė.

Tado Ramanausko atstovaujama „Herlev“ komanda namuose 3:2 įveikė „Rodovre“. Lietuvis liko tarp atsarginių.

„Herning“  (40 tšk.) tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o „Herlev“ (22 tšk.) Rytuose užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Ruslanas Černychas | George Odams nuotr.

Ruslanas Černychas | George Odams nuotr.

Anglijos lygoje „NIHL 1“ Notingemo „Lions“, kuriai atstovauja Ruslanas Černychas, du kartus neturėjo vilčių prieš Telfordo „Tigers“: svečiuose 1:9 ir namuose 0:6. Gynėjas iš Lietuvos abu kartus nepasižymėjo.

Blakberno „Hawks“ (12 tšk.) su Danieliumi Nomanovu Šiaurės konferencijoje užima 7-ą vietą, Edgaro Protčenko atstovaujama Bilingemo „Stars“ (8 tšk.) yra 9-a, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.

Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Hawks“ svečiuose 1:4 pralaimėjo Šefildo „Steeldogs“. D.Nomanovas atliko rezultatyvų perdavimą. Tuo tarpu „Stars“ išvykoje 4:0 nugalėjo „Murrayfield Racers“. E.Protčenko pasižymėjo rezultatyviu perdavimu.

„Stars“ (10 tšk.) tarp 7 komandų rikiuojasi 5-i, o „Hawks“ (4 tšk.) – 6-i.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Liepojos SSS su dviem lietuviais išvykoje 2:1 įveikė Rygos „Pardaugavą“. Egidijus Binkulis atliko rezultatyvų perdavimą, o Paulius Rumševičius gavo 2 baudos min.

Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda namuose po baudinių serijos 6:5 išplėšė pergalę prieš Ventspilio „Ventą 2002“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„HK Dinaburga“ (37 tšk.) pirmauja lygoje, o SSS (36 tšk.) tarp 9 ekipų pakilo į 2-ą vietą.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda išvykoje patyrė dvi nesėkmes: 3:8 prieš „Invicta Mustangs“ ir 2:3 prieš Basinkstouko „Buffalo“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Haringey Huskies“ (7 tšk.) užima 12-ą poziciją tarp 15 komandų.


Trečioje Norvegijos lygoje Haugesundo „Seagulls“ su Ernestu Kieliumi namuose du kartus – 4:0 ir 6:1 – nugalėjo „Ski“ klubą. Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Seagulls“ (20 tšk.) tvirtai užima 2-ą vietą tarp 4 komandų.


Donatas Žukovas | Organizatorių nuotr.

Donatas Žukovas | Organizatorių nuotr.

Vokietijos ketvirtoje lygoje „ESC Dorfen“ su Povilu Vereniu namuose po pratęsimo 5:4 išplėšė pergalę prieš „EV Pegnitz“. Lietuvis komandai nepadėjo.

Donato Žukovo atstovaujamas „EHC Konigsbrunn“ klubas išvykoje 3:6 nusileido „TSV Erding“. Vartininkas iš Lietuvos žaidė be keitimų.

„EC Bad Kissingen“ su Domantu Čypu išvykoje 2:1 nugalėjo „EHF Passau“, o namuose 1:0 pranoko „TEV Miesbach“, be to, lietuvio ekipai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:5 prieš „EHC Klostersee“. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„EHC Bad Kissingen“ (38 tšk.) „Bayernliga“ konferencijoje tarp 14 komandų yra 3-ia, „EHC Konigsbrunn“ (33 tšk.) – 5-a, o „ESC Dorfen“ (23) – 13-a. „EC Nordhorn“ (19 tšk.) su Danieliumi Bogdziuliu Šiaurės konferencijoje užima 3-ią poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „UW-Stout“ su Artūru Laukaičiu du kartus nugalėjo „Finlandia“ universitetą: 4:1 ir 7:4. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose pelnė įvartį ir pridėjo rezultatyvų perdavimą.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) lygų (NAHL) Springfildo „Junior Blues“ su Luku Žukausku namuose pasidalino po pergalę su „Fairbanks Ice Dogs“ – po pratęsimo 2:1 ir 3:5. Puolėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Junior Blues“ (25 tšk.) Vidurio Vakarų divizione rikiuojasi 5-i tarp 6 klubų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa patyrė dvi nesėkmes: 0:7 prieš „New Hampshire Junior Monarchs“ ir 0:5 prieš „HC Islanders“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose gavo 12 baudos min.

Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu du kartus nugalėjo Ročesterio „Monarchs“ – 5:1 ir 6:2. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko net 3 rezultatyvius perdavimus, o antrose pridėjo dar vieną rezultatyvų perdavimą.

„Stars“ (27 tšk.) užima 9-ą vietą, o „South Shore Kings“ (23 tšk.) tarp 12 komandų lieka 10-a.


Karolis Krasilnikovas | „Facebook“ nuotr.

Karolis Krasilnikovas | „Facebook“ nuotr.

JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) „Valencia Flyers“ su dviem lietuviais namuose du kartus – 1:4 ir 1:5 – pralaimėjo El Paso „Rhinos“, o vėliau savo arenoje po pratęsimo 5:6 nusileido „Fresno Monsters“. Eimantas Noreika pasižymėjo tik trečiajame mače, kai atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min. Matas Mikalauskas antrose rungtynėse gavo 6 baudos min., o trečiose užsidirbo 2 baudos min.

Dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda namuose tris kartus susitiko su „Wichita Junior Thunder“. Pirmąsias dvejas rungtynes „Snipers“ laimėjo 4:3 ir 9:6, o trečiose patyrė nesėkmę 7:8. Per pirmus du mačus nepasižymėjęs Karolis Krasilnikovas žibėjo paskutinėse rungtynėse, kai įmušė 3 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min. Arvydas Domeika antrose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 2 baudos min., o trečiose susirinko dar 6 baudos min.

„Snipers“ (32 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 4-ą vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (17 tšk.) Vakarų divizione lieka paskutiniai – 5-i.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda 3:1 nugalėjo Tampos „Juniors“, po pratęsimo 1:2 nusileido Floridos „Eels“ ir 0:2 pralaimėjo „Hampton Road Whalers“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o kitose nepasižymėjo.

„Potomac Patriots“ su trimis lietuviais patyrė tris nesėkmes: 2:3 prieš Atlantos „Junior Kings“, 4:5 prieš „HC Islanders“ ir 3:5 prieš Floridos „Junior Blades“. Elvinas Karla žaidė pirmose ir trečiose rungtynėse, o iš viso atrėmė 71 iš 79 varžovų smūgių. Dominykas Motiejūnas pasižymėjo tik pirmajame mače, kai įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Martynas Miliūnas puolime nepasižymėjo.

Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ komanda 1:4 pralaimėjo Šarlotės „Rush“, po pratęsimo 3:4 nusileido Atlantos „Junior Kings“ ir 5:2 įveikė Karolinos „Eagles“. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o kitose nepasižymėjo.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu pasidalino po pergalę – 1:3 ir 8:2 – su „HC Philadelphia“. Lietuvis pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kai įmušė įvartį ir užsidirbo 4 baudos min.

„DME Swamp Rabbits“ (40 tšk.) pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (41 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (39 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Potomac Patriots“ (15 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa du kartus nugalėjo „West Nipissing Lynx“ klubą – svečiuose 5:3 ir namuose taip pat 5:3. Be keitimų žaidęs M.Petiulas per 120 min. iš viso atrėmė 88 iš 94 varžovų smūgių. Abu kartus jis buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju.

Almaguin Spartans“ (34 tšk.) rikiuojasi 4-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje 3:5 nusileido „KooKoo“ ir 6:4 nugalėjo Kuopijo „KalPą“, o namuose 6:2 pranoko Porio „Assat“. Lietuvis aikštėje nepasirodė.

„SaiPa“ (39 tšk.) pirmąjį etapą baigė 15-oje vietoje tarp 18 komandų.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje T.Ramanausko atstovaujama „Herlev“ ekipa namuose 1:6 neprilygo „Gentoftei“. Lietuvis liko tarp atsarginių.

„Herning“ (32 tšk.) su N.Piazenko ir M.Radzevičiumi Vakarų konferencijoje užima 2-ą vietą, o „Esbjerg“ (10 tšk.) su Gvidu Rimkumi yra 5-a tarp 6 ekipų. „Herlev“ (15 tšk.) Rytuose tarp 5 komandų žengia 3-ia.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi namuose 3:5 pralaimėjo prieš „SC Riessersee“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„EV Fussen“ (28 tšk.) užima 5-ą vietą tarp 10 klubų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda namuose 7:2 sutriuškino „KooKoo“, bet 2:6 pralaimėjo Tamperės „Tapparai“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose įmušė įvartį ir gavo 4 baudos min.

„Sport“ (26 tšk.) tarp 17 ekipų pirmąjį etapą baigė 15-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu išvykoje 0:3 nusileido „HC Orli Znojmo Junior“ (Čekija), o vėliau 0:3 pralaimėjo kitam tos pačios organizacijos klubui „Okanagan HC Europe Red“ (Austrija). Pirmose rungtynėse lietuvis liko tarp atsarginių, o antrose žaidė be keitimų ir atrėmė 34 iš 37 smūgių.

„Okanagan HC Europe White“ (21 tšk.) turnyrinėje lentelėje yra 7-a tarp 10 A grupės komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (AYHL) Luko Washco atstovaujama „Valley Forge Minutemen“ 4:3 įveikė Vašingtono „Little Capitals“, bet 2:8 neturėjo vilčių prieš Naujojo Džersio „Junior Titans“. Lietuvis pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kai įmušė įvartį.

„Valley Forge Minutemen“ (16 tšk.) užima 7-ą vietą tarp 9 ekipų.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu svečiuose 4:2 nugalėjo „IF Forshaga“, o namuose net 17:3 nušlavė „HT Kristinehamns“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį į tuščius vartus, o antrose atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„HC Viking“ (30 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.