0
05-24, 22:00
0
0

Rusijos moterų rankinio rinktinė po 12 metų pertraukos pateko į Europos čempionato finalą fotogalerija + VIDEO

2018.12.14 20:08
Rusių ir rumunių rungtynės | Scanpix nuotr.

Prancūzijoje vykstančiame Europos moterų rankinio čempionate pirmąja didžiojo finalo dalyve tapo Rusijos rinktinė, kuri penktadienį pusfinalyje 28:22 (16:15) nugalėjo rumunes.

Pirmajame kėlinyje ilgiau pirmavo rumunės, turėjusios ir 3 įvarčių persvarą (10:7, 11:8). Kėlinio pabaigoje rusės laimėjo atkarpą 8:4 ir perėmė iniciatyvą. Antrąjį kėlinį rusės pradėjo 3 įvarčiais be atsako. Rumunės trumpam buvo priartėjusios (17:19), bet vėliau rusės galutinai „pabėgo“ į priekį ir ramiai užbaigė rungtynes.

Rusių gretose neįtikėtinai žaidė Ana Viachireva, pelniusi net 13 įvarčių. Nė viena kita rusė nepelnė daugiau nei 4 įvarčių. Rumunių gretose po 4 įvarčius pelnė Elena Pintea ir Ana Maria Savu.

Rusės į Europos čempionato finalą pateko pirmą kartą nuo 2006 m. Iširus Sovietų Sąjungai, rusės Europos čempionato dar nėra laimėjusios. Rumunės Europos čempionato bronzą laimėjo 2010 m. Tai išlieka vieninteliu jų medaliu Senojo žemyno pirmenybėse.

Kitos pusfinalio rungtynės prasidės penktadienį 22 val. Lietuvos laiku. Jose susitiks šeimininkės prancūzės ir olandės.