0
Atsinaujins po sek
„Spurs“
Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį Kinijoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame (25 m ilgio) baseine, kuriame į antrąjį finalą nepavyko patekti 21-erių metų lietuvei Rūtai Meilutytei. 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje ji buvo 12-a.

Lietuvė, lyginant su atranka, kiek padidino tempą ir pusfinalyje distanciją įveikė per 59.81 sek. Nuo finalo ją skyrė 1.27 sek. Pusfinalį laimėjo favoritė vengrė Katinka Hosszu (57.69), aplenkusi japonę Runą Imai (58.04) ir pagrindinę R.Meilutytės varžovę 100 m plaukime krūtinę jamaikietę Alią Atkinson (58.20). Į finalą pateko ir suomė Jenna Laukkanen (58.60), kuri taip pat priskiriama prie pagrindinių lietuvės konkurenčių 100 m plaukime krūtine. Penktadienį vakarinėje programoje A.Atkinson ir J.Laukkanen turėtų laukti du startai, o R.Meilutytė galės koncentruotis tik į 100 m plaukimą krūtine.

Pusfinalio rezultatai | Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienį ryte atrankoje R.Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 0.11 sek. ir užėmė 13-ą vietą. R.Meilutytė 100 m kompleksiniame plaukime turi gražių pergalių. 2013 m. Europos čempionate ji pateikė sensaciją, kai finale aplenkė garsiąją vengrę Katinką Hosszu ir iškovojo auksą, tuomet pagerindama ir čempionatų rekordą (57.68 sek.). Kiek anksčiau – 2012 m. pasaulio čempionate – lietuvė iškovojo sidabrą (58.79) ir tuomet atsiliko tik nuo K.Hosszu (58.49). K.Hosszu atvyko į Kiniją bei laimėjo ketvirtadienį ryte vykusią atranką (58.05).

Sportas.lt primena, jog R.Meilutytė Kinijoje jau iškovojo sidabrą 50 m plaukime krūtine. Didelės viltys yra siejamos ir su penktadienį prasidėsiančia 100 m plaukimo krūtine rungtimi. Taip pat penktadienį vyks ir 100 m kompleksinio plaukimo finalas, bet R.Meilutytė į jį nepateko, tad lietuvei nereikės spręsti dilemos, ar startuoti abejose rungtyse, ar ne.