UEFA Čempionų lyga: „Liverpool“ - „Napoli“ | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lyga: „Liverpool“ - „Napoli“ | Scanpix nuotr.

Net ir švaistydami auksines progas „Liverpool“ futbolininkai savo namuose sugebėjo įveikti „Napoli“ rezultatu 1 – 0, o ši pergalė jiems garantavo vietą kitame UEFA Čempionų lygos etape. Tuo tarpu „Napoli“ pasitraukė į UEFA Europos lygą.

Rungtynės prasidėjo atviru žaidimo stiliumi, abi komandos nevengė atakuoti. Jau 7-ą minutę laisvas prieš vartus galėjo pasižymėti Mohamedas Salah, tačiau egiptietis per toli atleido nuo savęs kamuolį ir jį sučiupo vartininkas. Vos po akimirkos vos virš skersinio prašvilpė Mareko Hamšiko smūgiuotas kamuolys.

22-ą minutę Sadio Mane sulaukė komandos draugo perdavimo ir įmušė kamuolį į vartus, tačiau nudžiugusiems „Liverpool“ sirgaliams teko greitai nusivilti, kadangi šoninis teisėjas užfiksavo senegaliečio nuošalę.

34-ą minutę „Liverpool“ išsiveržė į priekį. Tuomet gero komandos draugo perdavimo sulaukęs M.Salah meistriškai atsikratė iš pradžių vieno, vėliau ir kito gynėjo, o jo smūgiuotas kamuolys prariedėjo vartininkui tarp kojų, tiesiai į vartus – 1 – 0.

Atsilikdami „Napoli“ iškart puolė gerinti savo situaciją ir 37-ą minutę sukūrė pavojingą progą, kurios metu laisvas baudos aikštelės krašte likęs Fabianas Ruizas atliko netaiklų smūgį.

Antro kėlinio pradžioje šanso dar kartą pasižymėti sulaukė M.Salah. Egiptietis 51-ą minutę po komandos draugo perdavimo įsiveržė į baudos aikštelę ir nusikratė jį dengusio gynėjo, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai šalia virpsto.

Maždaug po dešimties minučių geros progos pasižymėti neišnaudojo ir Jamesas Milneris. Jis po gražios perdavimų kombinacijos įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo smūgiuotas kamuolys taip pat skriejo šalia virpsto.

77-ą minutę S.Mane sulaukė puikios progos pasižymėti, tačiau vienas prieš vartus atsidūręs senegalietis jau griūdamas smūgiavo tiesiai į vartininką. Po dešimties minučių senegalietis iššvaistė dar vieną auksinę progą, kuomet likęs visiškai laisvas prieš vartus iš kelių metrų atstumo smūgiavo pro šalį.

Rungtynių pabaigoje išlyginti rezultatą galėjo vienas prieš vartus atsidūręs Arkadiušas Milikas, tačiau lenko smūgis skriejo tiesiai į vartininką. 93-ią minutę S.Mane vėl pabėgo vienas prieš vartininką, tačiau jam ir vėl teko griebtis už galvos po netaiklaus smūgio.

Ši pergalė „Liverpool“ futbolininkams leido užimti antrą vietą grupėje ir patekti į kitą Čempionų lygos etapą, tuo tarpu „Napoli“ savo pasirodymą tęs Europos lygoje.


Rungtynių eiga

90+3‘ S.Mane pabėga vienas prieš varžovų vartininką, bet ir vėl smūgiuoja pro šalį.

90+2‘ A.Milikas sulaukia puikios progos pasižymėti, bet jo smūgis yra blokuojamas. 

87‘ S.Mane neišnaudoja dar vienos auksinės progos pasižymėti. Jis po komandos draugo perdavimo liko visiškai laisvas prie varžovų vartų, tačiau jo smūgis iš kelių metrų atstumo skriejo pro šalį.

83‘ G.Wijnaldumas iš geros pozicijos smūgiuoja pro šalį, vėliau M.Salah baudžiamas geltona kortele.

77‘ S.Mane sulaukia puikios progos, kai atsidūręs vienas prieš vartus jau griūdamas atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

74‘ M.Salah atsiduria vienas prieš vartus, bet akimirką uždelsia ir vietoje smūgio renkasi perdavimą, kuris tikslo nepasiekia.

73‘ M.Hamšiko perdavimas sulaukia P.Zielinskį, tačiau lenko smūgiuotas kamuolys skrieja virš vartų.

71‘ L.Insigne bando aštrinti„Napoli“ žaidimą ir siunčia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten „Liverpool“ gynėjai lengvai susitvarko su kylančiu pavojumi.

68‘ T.Alexanderio-Arnoldo smūgis rikošetu atsimuša nuo R.Firmino ir pakrypsta į vartų kampą, vartininkas kamuolį sugauna.

62‘ Po gražios perdavimų kombinacijos J.Milneris įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skrieja šalia virpsto.

61‘ J.Hendersonas pabando vartininko reakciją tolimu smūgiu, tačiau D.Ospnija gan patogiai sugauna kamuolį.

57‘ Abi komandos apsikeičia pavojingomis atakomis. Vienoje aikštės pusėje R.Albiolis galva smūgiuoja į vartininką, kitoje aikštės pusėje identiškai atakuoja R.Firmino.

56‘ „Liverpool“ toliau spaudžia „Napoli“ ekipą, M.Salah sugeba atlikti smūgį, tačiau jis yra blokuojamas.

51‘ Kokia proga! M.Salah sulaukia perdavimo baudos aikštelėje ir nusikrato gynėjo, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skrieja visiškai šalia virpsto.

48‘ „Liverpool“ atlieka du smūgius nuo kampinio gairelės iš eilės, tačiau nė vienos atakos metu nesukuriama pavojinga proga. Dar vienos atakos metu netiksliai smūgiuoja G.Wijnaldumas.

46‘ Antro kėlinio pradžia.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+3‘ Pirmo kėlinio pabaiga.

45‘ „Liverpool“ surengia kelių atakų papliūpą, tačiau „Napoli“ pavyzdingai apsigina. Teisėjas prideda papildomas tris minutes.

40‘ K.Koulibaly baudžiamas geltona kortele.

37‘ „Napoli“ bando atsigriebti ir surengia pavojingą ataką, kurios metu laisvas lieka F.Ruizas, tačiau jo smūgis skrieja pro šalį.

34‘ ĮVARTIS! Eilinės atakos metu M.Salah sulaukia komandos draugo perdavimo ir atitrūkęs nuo gynėjo siunčia kamuolį į vartus – 1 – 0.

32‘ „Napoli“ bando numušti greitą žaidimo tempą, tačiau „Liverpool“ ginasi kibiai ir greitai perima kamuolį. Jį iš tolimos distancijos netaikliai smūgiuoja J.Hendersonas.

27‘ „Liverpool“ prispaudžia italus prie jų vartų, tačiau visos atakos baigiasi nesėkmingai. Iš pradžių R.Firmino smūgis blokuojamas, vėliau tiesiog prasižengiama prieš vartininką.

25‘ „Napoli“ išsikovoja pirmą kampinį šiose rungtynėse, kuris yra nesėkmingas. Atakos tęsinio metu K.Koulibaly atlieka smūgį, tačiau dar prieš jį teisėjas fiksuoja nuošalę.

22‘ S.Mane muša į vartus ir „Liverpool“ sirgaliai kyla iš vietų, tačiau jiems greitai tenka nusivilti, kadangi šoninis teisėjas fiksuoja senegaliečiui nuošalę.

18‘ Baudos smūgio metu J.Hendersonas atlieka kiek nevykusį smūgį iš baudos aikštelės prieigų, varžovai jį lengvai blokuoja.

16‘ „Liverpool“ bando pasinaudoti, kad akimirką „Napoli“ žaidžia be vieno futbolininko, tačiau R.Firmino smūgis blokuojamas, o D.Mertensas greitai grįžta į aikštę.

13‘ V.Van Dijkas žaidžia į kamuolį, bet tai daro pavojingai ir iškart sulaukia geltonos kortelės. Jam teks praleisti kitas rungtynes Čempionų lygoje.

9‘ „Napoli“ atsako itin pavojinga ataka, kurios metu M.Hamšikas sulaukia D.Mertenso perdavimo, visgi, slovako smūgiuotas kamuolys prašvilpia virš skersinio. „Liverpool“ taip pat surengia pavojingą ataką, kurios metu oro dvikovą laimėjęs J.Milneris smūgiuoja galva virš vartų.

7‘ Realus „Liverpool“ šansas. A.Robertsonas atlieka gerą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau M.Salah per toli atleidžia kamuolį nuo savęs ir jį iškart sučiumpa vartininkas.

3‘ Rungtynių pradžioje aktyviai žaidžia „Napoli“, kurie greitai priartėja prie aikštės šeimininkų vartų, tačiau L.Insigne perdavimas galiausiai yra netikslus.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

Tai bus ketvirtas šių komandų susitikimas, jos yra pasidalinusios po pergalę, vienerios rungtynės pasibaigė lygiosiomis.

„Napoli“ laimėjo pirmąsias rungtynes šiame sezone rezultatu 1 – 0. Lorenzo Insigne pelnytas įvartis buvo 18 ir paskutinis smūgis tose rungtynėse.

Rungtynėse Neapolyje „Liverpool“ pirmą kartą sezone neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą. Tai buvo pirmas kartas nuo 2006 metų, kuomet jie neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą Čempionų lygoje.

„Liverpool“ nepralaimėjo 18 rungtynių iš eilės „Anfield“ stadione Čempionų lygoje (13 pergalių, 5 lygiosios). Paskutinis pralaimėjimas patirtas prieš Madrido „Real“ 2014 metų spalį.

„Napoli“ nelaimėjo paskutinių šešių rungtynių išvykoje Čempionų lygoje (2 lygiosios, 4 pralaimėjimai). Paskutinį kartą išvykoje jie laimėjo prieš Lisabonos „Benfica“ 2016 metų gruodį.

„Napoli“ gali trečią kartą per penkis sezonus Čempionų lygoje patekti į atkrentamąjį etapą. Tai jie įvykdė 2011/12 ir 2016/17 metų sezone.


Komentarai

Jurgenas Kloppas:

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

„Toks jau šis turnyras. Čia žaidžiame su stipriausiomis komandomis ir jeigu norime patekti į kitą etapą, turime laimėti. Prieš tai nelaimėjome pakankamai rungtynių, kad jau turėtume bilietą į kitą etapą. Tai yra mūsų klaida, tačiau galime viską ištaisyti, jeigu tinkamai sužaisime.

Jau žinome, kokių rezultatų mums reikia ir gali pasakyti, kad bus sudėtinga. „Napoli“ gerai kontroliuoja kamuolį, kontratakuoja, tai yra tipiška itališka komanda, kuri gerai ginasi. Tai yra didelis iššūkis, bet mūsų stadione nutinka ypatingų dalykų, tad turime stengtis tai pasiekti.

Kaip klubas ir komanda mes pastarosiomis savaitėmis ir netgi mėnesiais demonstruojame gerą formą, tad turime išnaudoti šią akimirką. 

Žvelgiant iš mūsų pusės, pirmosios rungtynės prieš „Napoli“ buvo tokios blogos, kad turime patobulinti viską. Nė sekundę nesigynėme taip, kaip to norėjome, o ir nežaidėme su kamuoliu taip, kaip to norėjome.

Viskas priklauso nuo to, kaip išnaudoji varžovų silpnybes. Jeigu mes tikrai žaisime ir žiūrovai mus palaikys, tuomet galėsime atlikti papildomus žingsnius. Tai bus reikalinga šioms rungtynėms, šimtu procentų. Labai to laukiu.

Tai bus labai šaunios, bet kartu ir sunkios rungtynės. Todėl to taip ir laukiu. Mums tai bus labai didelė galimybė, todėl stengsimės viską padaryti teisingai.“

Carlo Ancelotti:

Carlo Ancelotti | Scanpix nuotr.

Carlo Ancelotti | Scanpix nuotr.

„Akivaizdu, kad neįsivaizduoju, ką „Liverpool“ planuoja šioms rungtynėms, bet visi žinome, kaip jie mėgsta žaisti, ypač kai tai daro savo namuose.

Mes stengsimės išlaikyti aukštą intensyvumą kiek tik galėsime. Neatvykome tam, kad tik sėdėtume prie savo vartų, atvykome tam, kad žaistume sau įprastu stiliumi, visuomet taip darome. Kartais taip laimėdavome, kartais pralaimėdavome, kartais sužaisdavome lygiosiomis.

Mums bus svarbu sugebėti gintis arčiau vidurio linijos. Bus labai svarbu išlikti kompaktiškiems, išvengti įvarčių praleidimo, o pastaruoju metu atrodo, kad suteikiame ganėtinai šansų savo varžovams.

„Liverpool“ yra tokia komanda, kuri gali akimirksniu okupuoti bet kokią erdvę, kurią tik leidžiame jiems užimti. Turėsime būti labai susikaupę, tačiau mūsų tikslas bus pelnyti įvartį.“


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.


Rezultatai

Tre 12-09 Bayern Munich 2 - 0 Lokomotiv Moscow
Tre 12-09 Salzburg 0 - 2 Atletico Madrid
Tre 12-09 Real Madrid 2 - 0 Borussia M'gla…
Tre 12-09 Internazionale 0 - 0 Shakhtar Donetsk
Tre 12-09 Manchester City 3 - 0 Olympique Mars…
Tre 12-09 Olympiakos Piraeus 0 - 2 Porto
Tre 12-09 Midtjylland 1 - 1 Liverpool
Tre 12-09 Ajax 0 - 1 Atalanta
Tre 12-09 PSG 5 - 1 Istanbul Basak…
Ant 12-08 Chelsea 1 - 1 Krasnodar
Ant 12-08 RB Leipzig 3 - 2 Manchester United
Ant 12-08 Dynamo Kyiv 1 - 0 Ferencvaros
Ant 12-08 Rennes 1 - 3 Sevilla
Ant 12-08 Barcelona 0 - 3 Juventus
Ant 12-08 Zenit 1 - 2 Borussia Dortmund
Ant 12-08 Lazio 2 - 2 Club Brugge


Tvarkaraštis

Ant 02-16 Barcelona 22 : 00 PSG
Ant 02-16 RB Leipzig 22 : 00 Liverpool
Tre 02-17 Porto 22 : 00 Juventus
Tre 02-17 Sevilla 22 : 00 Borussia Dortmund

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“
01-23 „Neptūnas“ 17:00 „Cbet“
01-23 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Juventus“

2020/21 m. Eurolyga

01-22 „Žalgiris“ 20:00 „Olympiacos“
01-22 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Barcelona“
01-22 CSKA 21:00 „Fenerbahče“
01-22 „Baskonia“ 22:00 ALBA
01-26 „Anadolu Efes“ 19:30 „Crvena Zvezda“
01-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Maccabi“
01-26 „Chimki“ 21:00 „Bayern“
01-26 „AX Armani“ 21:45 „Olympiacos“
01-26 „Barcelona“ 22:00 „Zenit“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 01-23 Aston Villa 22 : 00 Newcastle United
Ant 01-26 Crystal Palace 20 : 00 West Ham United
Ant 01-26 Newcastle United 20 : 00 Leeds United
Ant 01-26 West Bromwich … 22 : 15 Manchester City
Ant 01-26 Southampton 22 : 15 Arsenal