Lietuvos regbio-7 rinktinė Europos „Trophy“ čempionate | Organizatorių nuotr.

Lietuvos regbio-7 rinktinė Europos „Trophy“ čempionate | Organizatorių nuotr.

Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“ pristato rinkimus, kuriuose lankytojai galės išrinkti 2018 m. geriausią sporto šaką, metų talentą, geriausią sporto renginį Lietuvoje ir įsimintiniausią metų Lietuvos sporto momentą.

Visų pirma siūlėme išrinkti, kuris sporto renginys Lietuvoje šiais metais buvo labiausiai įsimintinas. Permaininguose rinkimuose nugalėjo Europos vyrų regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono II-ojo etapo turnyras Šiauliuose. Už jį balsavo 45,4 proc. respondentų. Antroje vietoje liko ilgą laiką pirmavęs Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I-ojo diviziono B grupės turnyras Kaune (30,6 proc.), o trečią poziciją užėmė „Tinklinio naktis“ Vilniuje (7,5 proc.).

Kiti rezultatai:

4. UEFA salės futbolo Čempionų lygos elitinis etapas Alytuje 6,8 proc.

5. Europos F2 vandens formulių čempionatas Zarasuose ir pasaulio čempionato etapas Kaune 2 proc.

6. Europos klasikinės jėgos trikovės čempionatas Kaune 1,6 proc.

7. Olimpinė diena Panevėžyje 1,3 proc.

8-10. „Amber Cup“ dailiojo čiuožimo varžybos Kaune 0,8 proc.

8-10. Europos jaunučių merginų krepšinio čempionatas Kaune 0,8 proc.

8-10. „Danske Bank“ Vilniaus maratonas 0,8 proc.

11. Europos vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo šaškių čempionatas Vilniuje 0,5 proc.

12. Moterų „Hockey Series“ žolės riedulio turnyras Vilniuje 0,4 proc.

Siūlyti kandidatai:

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I-ojo diviziono B grupės turnyras Kaune

Lietuvos ledo ritulio rinktinė | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Balandžio mėnesį „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai džiaugėsi ne tik savo miesto klubo pergalėmis Eurolygoje, bet ir gausiai palaikė Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinę. Lietuvos ledo ritulininkai pirmą kartą pagal dabartinį pasaulio čempionato formatą laimėjo I-ojo diviziono B grupės turnyrą ir pakilo į I-ojo diviziono A grupę, nuo kurios – tik vienas žingsnis iki elitinių pasaulio rinktinių. Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis pirmą kartą kartu atstovavo Lietuvos rinktinei, o žiūrovų skaičius didėjo kiekvieną dieną. Paskutinėse rungtynėse krito visų laikų Lietuvos ledo ritulio rungtynių lankomumo rekordas. Lietuvių ir estų dvikovą stebėjo net 10170 žiūrovų.

Europos F2 vandens formulių čempionatas Zarasuose ir pasaulio čempionato etapas Kaune

Edgaras Riabko | Organizatorių nuotr.

Edgaras Riabko | Organizatorių nuotr.

Lietuva 2018 m. vėl tapo F2 vandens formulių sostine Europoje. Zarasuose vykęs čempionatas vietos sirgalius pradžiugino ir tuo, kad auksą iškovojo vienintelis šalies atstovas Edgaras Riabko, pasiekdamas didžiausią karjeros pergalę. Kiek anksčiau Kaune vyko ir pasaulio čempionato etapas, kuriame E.Riabko taip pat buvo tarp lyderių.

„Amber Cup“ dailiojo čiuožimo varžybos Kaune

„Amber Cup 2018“ | Aistės Ridikaitės nuotr.

„Amber Cup 2018“ | Aistės Ridikaitės nuotr.

Lietuvoje pirmą kartą buvo surengtos tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos jaunimo dailiojo čiuožimo varžybose. Ant „Žalgirio“ arenos ledo sukosi ne tik Lietuvos dailiojo čiuožimo talentai, bet ir viso pasaulio dėmesį patraukusi 14-metė rusė Aleksandra Trusova. Ji Kaune tapo pirmąja moterimi, sėkmingai atlikusia keturgubus šuolius, o šis jos pasirodymas ant „Žalgirio“ arenos ledo „Youtube“ jau peržiūrėtas daugiau nei 600 tūkst. kartų.

Moterų „Hockey Series“ žolės riedulio turnyras Vilniuje

Lietuvių ir velsiečių rungtynės | Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvių ir velsiečių rungtynės | Alfredo Pliadžio nuotr.

Vasaros pabaigoje Vilniuje sporto sirgaliai galėjo mėgautis aukšto lygio žolės rieduliu. Mūsų šalyje vyko „Hockey Series“ turnyras, kuris buvo ir vienas iš atrankos etapų į 2020 m. Tokijo olimpiadą.

Europos klasikinės jėgos trikovės čempionatas Kaune

Amandas Paulauskas | Organizatorių nuotr.

Amandas Paulauskas | Organizatorių nuotr.

Gruodžio pradžioje Kaune baigėsi Europos klasikinės jėgos trikovės čempionatas. Kaune varžėsi beveik 500 sportininkų iš kone 30 Europos šalių. Varžybos vyko ne tik suaugusiųjų, bet ir jaunučių bei jaunimo kategorijose. Lietuvos rinktinė iškovojo keturis medalius, visi dalyvavę šalies sportininkai pagerino savo asmeninius rekordus.

UEFA salės futbolo Čempionų lygos elitinis etapas Alytuje

„Vyčio“ ir „FP Halle-Gooik“ rungtynės Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

„Vyčio“ ir „FP Halle-Gooik“ rungtynės Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

Šie metai buvo istoriniai Lietuvos salės futbolui. Kauno „Vytis“ pirmą kartą istorijoje ne tik įveikė UEFA salės futbolo čempionų lygos atranką, bet ir nukeliavo iki pat elitinio etapo. A grupės dalyvės rinkosi į Alytaus areną, kur be „Vyčio“ žaidė Slovėnijos, Belgijos čempionai ir stipriausia Europos komanda Madrido „Inter“ (Ispanija) su geriausiu pasaulio salės futbolininku Ricardinho priešakyje.

Europos vyrų regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono II-ojo etapo turnyras Šiauliuose

Lietuvos regbio-7 rinktinė Europos „Trophy“ čempionate | Organizatorių nuotr.

Lietuvos regbio-7 rinktinė Europos „Trophy“ čempionate | Organizatorių nuotr.

Šiauliuose šiemet rinkosi 12-os Europos šalių vyrų regbio-7 rinktinės, kurios kovėsi dėl vienintelio kelialapio į elitinį – „Grand Prix“ – divizioną. Lietuviai po pirmojo etapo Kroatijoje, kuriame buvo antri, taip pat puoselėjo ambicijas pakovoti dėl vietos elite, tačiau Šiauliuose patyrė nesėkmę ketvirtfinalyje. Bendroje dviejų etapų įskaitoje lietuviai buvo treti, o tiek Lietuvoje, tiek Kroatijoje triumfavę rumunai žengė į elitą.

Europos jaunučių merginų krepšinio čempionatas Kaune

Lietuvos merginų krepšinio rinktinė | FIBA nuotr.

Lietuvos merginų krepšinio rinktinė | FIBA nuotr.

Turiningi sporto metai Kaune neapsiėjo ir be krepšinio. Čia medalius dalinosi stipriausios Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio rinktinės. Jaunosios lietuvės čempionate liko 11-os, o su auksu namo grįžo italės.

Olimpinė diena Panevėžyje

Olimpinė diena | LTOK nuotr.

Olimpinė diena | LTOK nuotr.

Nemokamas LTeam dalyvio paso rungtis Panevėžyje išbandė 14 tūkstančių asmenų. Bėgimo, irklenčių, „Affidea“ plaukimo, LTEam 3x3, dviračių ir paspirtukų varžybose dalyvavo dar 3,5 tūkstančio žmonių. Partnerių taurėje aktyviai dalyvavo 150 žmonių, Lietuvos mokyklų žaidynių finale kovėsi 500 moksleivių. Pasak organizatorių, sportuojančius šeimos narius ir draugus palaikė apie 10 tūkstančių žmonių. Teigiama, kad olimpinė diena Panevėžyje iš viso pritraukė net 28 tūkst. žmonių.

„Danske Bank“ Vilniaus maratonas

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ | Augusto Didžgalvio nuotr.

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ | Augusto Didžgalvio nuotr.

Iš viso dalyvauti didžiausio Lietuvos maratono bėgimuose šiemet užsiregistravo daugiau nei 15 tūkst. entuziastų iš 55 valstybių. 174 bėgikai atvyko iš D. Britanijos, 173 - iš Latvijos, 111 - iš Lenkijos, 107 - iš Vokietijos, 74 - iš Rusijos.

Europos vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo šaškių čempionatas Vilniuje

Europos jaunimo šaškių čempionatas Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Europos jaunimo šaškių čempionatas Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Vilniuje 10 dienų vyko įvairių amžiaus grupių Europos šaškių čempionatai. Į varžybas susirinko 16 Europos šalių atstovai, o čempionate iš viso dalyvavo apie 400 žaidėjų. Lietuvai šis čempionatas buvo istoriškai sėkmingas. Mūsiškiai laimėjo rekordiškai daug medalių – net aštuonis.

„Tinklinio naktis“ Vilniuje

„Tinklinio Naktis powered by Baltijos Amerikos klinika“ | Augusto Četkausko nuotr.

„Tinklinio Naktis powered by Baltijos Amerikos klinika“ | Augusto Četkausko nuotr.

Spalio 26-ą dieną Vilniuje vyko įspūdingas renginys paplūdimio tinklinio gerbėjams – „Tinklinio naktis“. Čia karaliavo tamsa, tačiau netrūks garso, geros nuotaikos ir įnirtingų paplūdimio tinklinio kovų. Bene didžiausia šios šventės puošmena – į Lietuvą atvykę „Tinklinio nakties“ herojai: elitiniai pasaulio paplūdimio tinklininkai latviai Aleksandras Samoilovas ir Edgaras Točas. E.Točas dar šiemet laimėjo FIVB keturių žvaigždučių turnyrą Olandijoje, žaibiškai šoktelėjo į pasaulio elito dešimtuką ir ruošiasi patekimui į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, o A.Samoilovas yra 2015 metų Europos čempionas, daugkartinis Europos pirmenybių prizininkas ir olimpinių žaidynių dalyvis. Tokio lygio žaidėjai Lietuvoje yra reti svečiai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


debilizmas
2018-12-14 19:51:35
debilizmas.....//
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

05-27 „Neptūnas“ 18:50 „Lietkabelis“
05-28 „Žalgiris“ 18:50 „Rytas“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019


Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141