Niko Kovačas | Scanpix nuotr.

Niko Kovačas | Scanpix nuotr.

Miuncheno „Bayern“ legenda Lotharas Matthausas prakalbo apie klubo problemas, tačiau jo manymu dėl to visiškai nėra kaltas kritikos sulaukiantis treneris Niko Kovačas.

Buvusio futbolininko nuomone, didžiausia bavarų klaida yra tai, kad klubas neatjaunino sparčiai senstančios savo sudėties. 

„Bayern“ Vokietijos „Bundesligoje“ triumfavo pastaruosius šešis metus iš eilės, tačiau šiuo metu yra vos ketvirtoje vietoje ir nuo lyderių atsilieka devyniais taškais.

Dėl tokių rezultatų daug kritikos tiek iš sirgalių, tiek iš užsienio spaudos sulaukė tik šiame sezone prie komandos vairo stojęs kroatas N.Kovačas, tačiau L.Matthausas mano, kad ne jame slypi didžiausia problema.

„Klubas dominavo Vokietijoje paskutinius šešis metus. „Bundesliga“ visuomet yra įdomus projektas. Šioje komandoje yra išties puikių vaikinų ir „Bayern“ be jokios abejonės tuos šešis metus buvo geriausia komanda Vokietijoje.

Komandoje paskutinius šešis metus žaidžia tokie futbolininkai, kaip Arjenas Robbenas, Frankas Ribery, Jerome Boatengas ar Thomasas Mulleris. Laikai keičiasi, futbolas greitėja ir į jį vis labiau įsilieja jauni žaidėjai. Didžiausia „Bayern“ klaida, kurią jie padarė prieš šį sezoną, yra neatsinaujinimas.

Dabar žingsnis po žingsnio jiems tenka kovoti dėl kilimo į viršų. Jie turi jaunų ir gerų futbolininkų, todėl treneris turi suteikti jiems šansą ir leisti jiems žaisti.

N.Kovačas prieš penkiolika metų pats žaidė šioje komandoje, jis turi šios komandos DNR, jis puikiai pažįsta ir šią lygą. Jis turi Kroatiškų šaknų, bet jis gimė Vokietijoje. Jis žaidė „Bundesligoje“, praėjusiame sezone su Frankfurto „Eintracht“ pasiekė puikių rezultatų. Jis buvo Kroatijos rinktinės treneriu, tad turi patirties dirbant su žvaigždėmis. Bet „Bayern“ yra kažkas ypatingo. Todėl jam reikia palaikymo iš klube dirbančių žmonių.

Mano nuomone, „Bayern“ padarė klaidą nepakeisdami kai kurių futbolininkų. N.Kovačui reikia vadovauti tokiems futbolininkams, kurie praeityje jau yra viską laimėję. Nematau, kad šie futbolininkai turėtų reikiamos motyvacijos. Kai laimi čempionatą šešis kartus iš eilės, kaip gali save motyvuoti? Tai nėra daroma specialiai, tai yra automatinė reakcija“, - teigia L.Matthausas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.