Valentina Ševčenko - Joanna Jedrzejczyk | Scanpix nuotr.

Valentina Ševčenko - Joanna Jedrzejczyk | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Toronte (Kanada) įvyks mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 231“, kuriame žiūrovai išvys net dvi titulines kovas.

Po daugiau nei metų pertraukos narve pasirodys UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempionas 27-erių metų amerikietis Maxas Holloway, kuris gins savo trofėjų prieš tautietį Brianą Ortegą. Tuo tarpu moterų svorio kategorija iki 57 kg turės naują čempionę. Dėl diržo susikaus kirgizė Valentina Ševčenko ir lenkė Joanna Jedrzejczyk. Pastaroji kovotoja gali tapti pirmąja moterimi UFC istorijoje, tapusia antros skirtingos svorio kategorijos pasaulio čempione.

„UFC 231“ turnyro kovos prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val., o pagrindinė vakaro programa – 5 val. V.Ševčenko ir J.Jedrzejczyk turėtų pradėti kautis apie 6.30 val., o M.Holloway ir B.Ortega – apie 7.15 val.

Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje J.Jedrzejczyk buvo įsitikinusi savo pergale ir tai, kad ji taps geriausia visų laikų MMA moterų kovotoja istorijoje.

„Po mano pergalės šeštadienį, aš įrodysiu, kad esu geriausia visų laikų moterų MMA kovotoja“, - sakė J.Jedrzejczyk.

J.Jedrzejczyk nuo 2015 iki 2017 metų buvo neįveikiama UFC čempionė, tačiau tada ją du kartus iš eilės įveikė lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas.

Visgi žvelgiant į J.Jedrzejczyk ir V.Ševčenkos istoriją, pergalės krypsta į pastarosios pusę. Prieš dešimtmetį vykusiose trijose tarpusavio Muay Thai kovose visas pergales šventė V.Ševčenko.

„Aš jau žinau kovos rezultatą“, - sakė V.Ševčenko. „Nėra jokių galimybių, kad šį miestą paliksiu be diržo. Žinoma, patirtis, kurią aš turėjau pergalingose Muay Thai kovose prieš Joanną man atneš daug naudos. Yra vienas dalykas, kai tu susitinki su varžove, kurios visai nežinai ir kai žinai, ko tikėtis. Aš žinau jos jėgą, greitį ir man tai tinka. Gerai, kad ji yra pasiruošusi 100 procentų, nes aš niekada neieškojau kovos, kai varžovė būtų nepasiruošusi“.

J.Jedrzejczyk anksčiau kovojo minimalaus svorio kategorijoje (115 svarų), tačiau dabar ši kova vyks šiek tiek aukštesnėje - 125 svarų kategorijoje.

„Visų pirma esu labai laiminga po šios treniruočių stovyklos, nes joje supratau, kaip svorio metimas ir griežta dieta daugelį savaičių gali paveikti kūną, smegenis ir pasirodymą. Ši stovykla buvo kitokia, nes galėjau padaryti kur kas daugiau. Prieš kiekvieną stovyklą aš galvodavau, kad labai svarbu kokybė prieš kiekybę. Tačiau šį kartą buvo kiekybė ir kokybė kiekvieną dieną. Aš valgiau sveikai, tačiau daug, todėl galėjau treniruotis kur kas sunkiau. Esu pasiruošusi šiai kovai labai gerai“, - sakė J.Jedrzejczyk.

Visgi J.Jedrzejczyk neketina užsibūti 125 svarų kategorijoje ir planuoja pas R.Namajunas sugrįžti jau kitais metais.

„Aš sugrįšiu itais metais“, - sakė J.Jedrzejczyk. „Aš girdžiu tik gandus, kad Jessica Andrade susikaus su Rose. Rose turi vos keturis mėnesius, kad apgintų savo titulą, todėl nematau galimybių šiuo metu kovoti dėl minimalaus svorio kategorijos diržo. Ką dar jūs matote? Kas yra likę? Aš įveikiau jas visas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.