Valentina Ševčenko, Joanna Jedrzejczyk, Maxas Holloway ir Brianas Ortega | Organizatorių nuotr.

Valentina Ševčenko, Joanna Jedrzejczyk, Maxas Holloway ir Brianas Ortega | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienį Toronte (Kanada) įvyks mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 231“, kuriame žiūrovai išvys net dvi titulines kovas.

Po daugiau nei metų pertraukos narve pasirodys UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempionas 27-erių metų amerikietis Maxas Holloway, kuris gins savo trofėjų prieš tautietį Brianą Ortegą. Tuo tarpu moterų svorio kategorija iki 57 kg turės naują čempionę. Dėl diržo susikaus kirgizė Valentina Ševčenko ir lenkė Joanna Jedrzejczyk. Pastaroji kovotoja gali tapti pirmąja moterimi UFC istorijoje, tapusia antros skirtingos svorio kategorijos pasaulio čempione.

„UFC 231“ turnyro kovos prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val., o pagrindinė vakaro programa – 5 val. V.Ševčenko ir J.Jedrzejczyk turėtų pradėti kautis apie 6.30 val., o M.Holloway ir B.Ortega – apie 7.15 val.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Maxas Holloway – Brianas Ortega

Maxas Holloway | Scanpix nuotr.

Maxas Holloway | Scanpix nuotr.

M.Holloway pernai du kartus nokautavo legendinį brazilą Jose Aldo ir pelnytai tapo puslengvio svorio kategorijos karaliumi. Visgi, po antrosios pergalės prieš brazilą M.Holloway karjeroje prasidėjo „juodas“ laikotarpis. Kovo 3-ią dieną jis planavo kautis su Frankie Edgaru, bet vasario mėnesį kova buvo atšaukta dėl M.Holloway kojos traumos. Balandžio 7 d. M.Holloway sutiko kovoti su rusu Chabibu Nurmagomedovu, tačiau svėrimų metu jį sustabdė gydytojai, nebeleidę amerikiečiui daugiau kankinti savo organizmo ir kova buvo atšaukta. Liepos 7 d. M.Holloway planavo kautis su B.Ortega, bet likus 3 dienoms kova buvo atšaukta. Pranešta, kad M.Holloway kenčia smegenų sutrenkimo simptomus, nors vėliau ši diagnozė buvo paneigta. Tiksli priežastis, kodėl M.Holloway tąkart nesikovė, lieka neaiški iki šiol, nors spėjama, kad amerikietis galėjo apsinuodyti maistu ar vandeniu.

B.Ortega iki šiol laimėjo visas 14 kovų MMA narve, bet ar jis pajėgus nugalėti M.Holloway, jei šis kovai pasiruoš visu 100 procentų? B.Ortega pasižymi elitiniais braziliško džiu-džitsu sugebėjimais, bet vos 14 proc. jo bandymų parversti varžovą būna sėkmingi. Jis neblogai kovoja stovėsenoje, tačiau šioje srityje nusileidžia M.Holloway.

Maxo Holloway ir Briano Ortegos statistika | Organizatorių nuotr.

Maxo Holloway ir Briano Ortegos statistika | Organizatorių nuotr.

B.Ortega dažnai turi problemų gynyboje. Jis per minutę vidutiniškai praleidžia daugiau smūgių nei M.Holloway (5,27 prieš 3,9) ir tik 58 proc. atvejų apsigina nuo varžovų bandymų jį parversti (M.Holloway – 83 proc.). B.Ortega nėra imtynininkas. Jei jis nori pasinaudoti savo graplingo sugebėjimais, jam visų pirma reikia turėti pranašumą stovėsenoje, kas yra sunkiai įsivaizduojama prieš M.Holloway.

Verdiktas: M.Holloway nokautuos varžovą.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Kovą dėl moterų svorio kategorijos iki 57 kg UFC pasaulio čempionės diržo: Valentina Ševčenko – Joanna Jedrzejczyk

Joannos Jedrzejczyk ir Tecia Torres kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Joannos Jedrzejczyk ir Tecia Torres kovos akimirka | Scanpix nuotr.

UFC tik pernai sukūrė šią svorio kategoriją, o pirmąją čempione tapo „The Ultimate Fighter“ realybės šou nugalėtoja amerikietė Nicco Montano. Ji rugsėjo 7 d. planavo pirmą kartą ginti čempionės diržą prieš V.Ševčenko, bet svorio metimo metu pasijautė prastai ir buvo išgabenta į ligoninę. UFC nusprendė atimti čempionės diržą ir ėmė ieškoti V.Ševčenko kitos varžovės. Ja vos netapo Sijara Eubanks, bet galiausiai UFC įsiklausė į gerbėjų nuomonę ir leido su V.Ševčenko kovoti lenkei J.Jedrzejczyk. Ji ilgus metus dominavo svorio kategorijoje iki 53 kg, kol du kartus pralaimėjo lietuvių kilmės kovotojai Rose Namajunas. J.Jedrzejczyk šeštadienį gali tapti pirma moterimi UFC istorijoje, laimėjusia antros skirtingos svorio kategorijos pasaulio čempionės diržą.

V.Ševčenko ilgą laiką teko kautis ne visai sau tinkančioje svorio kategorijoje iki 61 kg, bet net ir joje kirgizė vos netapo čempione, kai tik po abejotino teisėjų sprendimo pralaimėjo Amandai Nunes. J.Jedrzejczyk pastaruoju metu svorio kategorijoje iki 53 kg taip pat turėdavo problemų, ji stipriai kankindavosi svorio metimo metu, tad aukštesnėje svorio kategorijoje turėtų jaustis patogiau. Tai bus tikra UFC moterų superkova.

V.Ševčenko ir J.Jedrzejczyk jau yra kovojusios tarpusavyje, tik tai darė ne MMA narve, o muaythai pasaulio čempionate. Visas tris tarpusavio kovas 2006 m., 2007 m. ir 2008 m. laimėjo kirgizė. Tiesa, visose kovose nugalėtoją rinkdavo teisėjai.

R.Namajunas geriausiai įrodė, kad J.Jedrzejczyk stovėsenoje turi problemų, kai jai reikia kovoti iš tolimesnės distancijos. Jei varžovė eina į atvirą kovą, tuomet lenkė gali dominuoti, bet V.Ševčenko šioje situacijoje turėtų elgtis gudriai, naudotis savo ilgesnėmis rankomis ir neprisileisti lenkės. Klausimų gali kelti tik teisėjų darbas. V.Ševčenko įprastai smūgiuoja kur kas tiksliau už savo varžoves, tačiau jos smūgiai nėra tokie galingi ir akcentuoti. J.Jedrzejczyk mėgsta ilgesnes ir efektingesnes smūgių kombinacijas, nors tos atakos ne visada būna preciziškai tikslios. Beje, V.Ševčenko prieš lenkę greičiausiai turėtų pranašumą ir parteryje. J.Jedrzejczyk beveik niekada nebando parversti varžovės, o kirgizė paskutinę savo kovą UFC laimėjo smaugimo veiksmu, be to, V.Ševčenko turi juodąjį dziudo diržą, todėl yra universalesnė kovotoja.

Verdiktas: V.Ševčenko laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempionės diržo?

Jimi Manuwa – Thiago Santosas

Jimi Manuwa | Scanpix nuotr.

Jimi Manuwa | Scanpix nuotr.

28 nokautai. Tiek kartu sudėjus profesionaliose MMA kovose pasiekė šie du atletai. J.Manuwos statistika apskritai yra gąsdinanti. Jis net 17 iš 19 kovų laimėjo nokautais, tačiau pastaruoju metu jo rezultatai suprastėjo. 38-erių metų britas pernai buvo nokautuotas Volkano Oezdemiro, o šiemet pralaimėjo ir Janui Blachowicziui. T.Santosas kovą pasitinka geresnės nuotaikos. Brazilas laimėjo dvi kovas paeiliui, o iš per pastarąsias 7 kovas pasiekė net 6 pergales.

Galima spėti, kad J.Manuwa nuo pat kovos pradžios bus agresyvus ir stengsis neleisti T.Santosui naudoti kojų spyriu. Jei britas sugebės įsivelti į artimą kovą, tuomet jo geri sugebėjimai bokse turėtų tapti lemtingu faktoriumi. T.Santosas yra universalesnis kovotojas ir kitais atvejais greičiausiai turėtų pranašumą prieš J.Manuwą. Tokias kovas visada sunku prognozuoti, bet brazilas yra gana parankus varžovas britui, norinčiam nutraukti nesėkmių seriją.

Verdiktas: J.Manuwa nokautuos varžovą.

Alexas Oliveira – Gunnaras Nelsonas

Gunnaras Nelsonas | Scanpix nuotr.

Gunnaras Nelsonas | Scanpix nuotr.

MMA fanų išsiilgtas G.Nelsonas pagaliau išsigydė traumas ir po pusantrų metų pertraukos pasirodys UFC narve, kur jo lauks brazilas Alexas Oliveira, turintis ne visai originalią „kaubojaus“ pravardę. A.Oliveira iš paskutinių 7 įskaitinių kovų laimėjo net 6, bet tokio lygio varžovo kaip G.Nelsonas dar nebuvo sutikęs. Iki nesėkmės prieš S.Ponzinibbio G.Nelsonas buvo vadinamas vienu perspektyviausių pusvidutinio svorio kategorijos kovotojų. Islandas yra tikras graplingo asas. 2009 m. jis tapo pasaulio džiu-džitsu vicečempionu, taip pat laimėjo ADCC pasaulio čempionatą. G.Nelsonas net 12 pergalių iš 20 pasiekė skausmingais veiksmais parteryje.

Nepaisant gerų savybių, islandas visada turėjo spragų gynyboje, o A.Oliveira šioje kovoje turės nemenką fizinių duomenų pranašumą, kuris jam padės stovėsenoje. Brazilui sukliudyti laimėti galėtų tik nesugebėjimas apsiginti nuo G.Nelsono sugriebimų. Žvelgiant į abiejų kovotojų sudėjimą ir įgūdžių arsenalą, realiausia kovos baigtis turėtų būti A.Oliveiros pergalė nokautu. Prognozė pasikeistų, jei G.Nelsonas įrodytų, kad gali narve ne kartą parversti brazilą ant žemės.

Verdiktas: A.Oliveira nokautuos varžovą.

Hakeemas Dawodu – Kyle‘as Bochniakas

Kyle'as Bochniakas | Scanpix nuotr.

Kyle'as Bochniakas | Scanpix nuotr.

Ši kova buvo suplanuota preliminariojoje vakaro programoje, bet dėl Mirsado Bektičiaus traumos buvo atšaukta jo kova su Renato Moicano ir pagrindinėje vakaro programoje atsirado laisva vieta. Ją užėmė į UFC puslengvio svorio kategorijos reitingo 15-uką net nepatenkantys H.Dawodu ir K.Bochniakas. Kanados atstovui H.Dawodu tai bus vos trečia kova UFC narve, o K.Bochniakas kovos jau šeštą sykį. Tiesa, per pirmąsias 5 kovas jis pasiekė tik 2 pergales, o šių metų balandį pralaimėjo Zabitui Magomedšaripovui, nors dagestanietis kovėsi lūžusia ranka.

K.Bochniakas narve yra linkęs kovoti kaip boksininkas, kuris prastai ginasi nuo varžovo spyrių kojomis, kas yra viena iš H.Dawodu stiprybių. K.Bochniakas yra tos pačios Bostono mokyklos atstovas kaip ir Calvinas Kattaras, kuris, nepaisant gerų sugebėjimų bokse, visai neseniai neprilygo spyrių meistrui R.Moicano. Šioje kovoje turėtume pamatyti kažką panašaus.

Verdiktas: H.Dawodu laimės teisėjų sprendimu.

Antroji preliminarios programos dalis:

Claudia Gadelha – Nina Ansaroff

Verdiktas: C.Gadelha laimės teisėjų sprendimu.

Katlyn Chookagian – Jessica Eye

Verdiktas: K.Chookagian laimės teisėjų sprendimu.

Erykas Andersas – Eliasas Theodorou

Verdiktas: E.Andersas laimės teisėjų sprendimu.

Olivier Aubinas-Mercier – Gilbertas Burnsas

Verdiktas: G.Burnsas laimės nokautu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Devinas Clarkas – Aleksandras Rakičius

Verdiktas: A.Rakičius laimės nokautu.

Bradas Katona – Matthew Lopezas

Verdiktas: B.Katona laimės teisėjų sprendimu.

Chadas Laprise‘as – Dhiego Lima

Verdiktas: C.Laprise‘as laimės nokautu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

nu nzn nzn
2018-12-05 22:55:54
Uz valentina ir ortega. Aplamai man mx holovej toks ceresne cersija broliu diazu. Neblogas visuose aspektuose bet del kuno sudejimo vienqs is istvermingiausiu kovotoju prie tokiu prideciau brolius diaz ferguson. Ortega dar gerai nepazystamas zveris kd iskirto veterana ir plika akim matoma mazesniu gabaritu edgara. Jai mirtis arba statyt reiketu birka tai deciau uz ortega ;D aplamai visi melinakiai mqn arciau sirdies ...
Atsakyti
Oj ble
2018-12-05 15:53:11
Oj ble faip ortega nuvertinti nereiketu, nes frank edgar kaip kudiki suvuste tbone
Atsakyti
@
2018-12-05 16:02:27
Net laikyciau ortega favoritu.kaip ir thiago santosTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton