Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Trečiadienį Londone (Didžioji Britanija) baigėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Nugalėtojo titulą po pratęsimo apgynė 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris įveikė italų kilmės amerikietį 26-erių metų Fabiano Caruaną (ELO-2832). Visos 12 klasikinių partijų baigėsi lygiosi

Visos 12 klasikinių partijų baigėsi lygiosiomis, bet pratęsime M.Carlseno persvara buvo didžiulė. Norvegas laimėjo visas tris greitųjų šachmatų partijas.

„Kai kurios partijos buvo gana nuobodžios, bet kitos partijos galėjo pakrypti bet kuria linkme. Jaučiau, kad pirmoje partijoje iššvaisčiau gerą progą laimėti. Vienu metu pamaniau, kad daugiau tokios geros progos galiu nebesulaukti. Taip ir buvo. Gerai, kad 8-oje partijoje nesuvokiau, jog mano padėtis tokia prasta. Jei būčiau tai supratęs, galbūt būčiau susierzinęs ir sužaidęs prasčiau. 6-a partija taip pat buvo labai sunki. Tiesą pasakius, po 1-os partijos niekada nejaučiau, kad būčiau arti pergalės“, - klasikines šių metų finalo partijas įvertino M.Carlsenas.

Norvegas taip pat kalbėjo apie greitųjų šachmatų subtilybes: „Čia labai svarbu greitis. Partijos pradžia kiek primena klasikinį žaidimą, bet vėliau situacija pasikeičia. Prieš dvejus metus Niujorke labai džiaugiausi pasiekęs pratęsimą, nes iki tol vijausi varžovą. Šiemet prieš pratęsimą didelio nerimo nejaučiau. Manau, kad Fabiano sužaidė solidžiai ir buvo manęs vertas varžovas. Šis finalas įrodė, kad mano žaidimas klasikinėmis taisyklėmis nėra labai stiprus, bent jau ne stipresnis nei Fabiano, todėl turiu kur tobulėti.“

M.Carlsenas taip pat pridėjo, kad ilgai švęsti pergalės nesiruošia ir planuoja dalyvauti pasaulio greitųjų bei „žaibo“ šachmatų čempionate.

F.Caruana po finalo pasveikino M.Carlseną: „Pralaimėjau šiuo metu stipriausiam pasaulio žaidėjui. Tai buvo rimta kova iki pat galo ir noriu pasveikinti Magnusą su pergale. Žaidžiau prieš vieną talentingiausių šachmatininkų per visą istoriją ir padariau viską, ką galėjau. Viso čempionato metu sulaukiau daug palaikymo žinučių, todėl noriu padėkoti Jums visiems. Manau, kad šio nuostabaus žaidimo populiarumas JAV vėl išaugs. Tikiuosi, kad šių metų finalas įkvėps ateities žaidėjų kartas. Aš žiūriu į priekį ir sieksiu iškovoti dar vieną galimybę žaisti pasaulio čempionato finale.“

View this post on Instagram

Thank you.

A post shared by Fabiano Caruana (@fabianocaruana) on

Šachmatų legenda ir ilgametis pasaulio čempionas Garis Kasparovas po paskutinės klasikinės partijos tikino favoritu laikantis F.Caruaną, tačiau trečiadienį pripažino, jog M.Carlseno sugebėjimai žaisti greituosius šachmatus yra išskirtiniai.

„Carlseno stabiliai geras žaidimas greituosiuose šachmatuose yra fenomenalus. Mes visi žaidžiame vis prasčiau, kai ėjimus reikia atlikti vis greičiau, bet jis dėl to kenčia kur kas mažiau nei kiti. Sakyčiau, kad Magnuso žaidimo lygis tokiais atvejais suprastėja tik apie 15 proc. Tai yra milžiniškas pranašumas greitųjų šachmatų formate. Sveikinimai Magnusui, dar kartą laimėjus pasaulio čempionatą. Caruana kovėsi atkakliai ir privertė Magnusą šiandien parodyti visas savo stiprybes“, - rašė G.Kasparovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų