Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Trečiadienį Londone (Didžioji Britanija) baigėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Nugalėtojo titulą po pratęsimo apgynė 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris įveikė italų kilmės amerikietį 26-erių metų Fabiano Caruaną (ELO-2832). Visos 12 klasikinių partijų baigėsi lygiosi

Visos 12 klasikinių partijų baigėsi lygiosiomis, bet pratęsime M.Carlseno persvara buvo didžiulė. Norvegas laimėjo visas tris greitųjų šachmatų partijas.

Jei visos 12 klasikinių partijų baigėsi lygiosiomis, tai jau pirmoji greitųjų šachmatų partija turėjo nugalėtoją, kuriuo tapo M.Carlsenas, išsiveržęs į priekį pratęsime 1:0.

Baltosiomis figūromis žaidęs M.Carlsenas po įtemptos pirmosios partijos pasinaudojo savo pranašumą. F.Caruana vieną kritinę klaidą padarė 19-uoju ėjimu, kai perkėlė žirgą į B5 langelį. Amerikietis vėliau solidžiai gynėsi ir atrodė, kad gali išplėšti lygiąsias, bet 37-uoju ėjimu padarė dar vieną kritinę klaidą ir norvegas visiškai perėmė iniciatyvą. Po 55-ojo ėjimo F.Caruana pasidavė.

Panašu, kad pirmoji nesėkmė F.Caruaną paveikė psichologiškai. Antroje greitųjų šachmatų partijoje jau jis turėjo baltąsias figūras savo pusėje, bet po neblogo starto ėmė atlikinėti pernelyg agresyvius ir neapskaičiuotus ėjimus. Tuo tarpu M.Carlsenas ramiai perėmė iniciatyvą ir ėmė dominuoti. Po 28-ojo ėjimo F.Caruana pasidavė ir atsidūrė ant prarajos ribos – 0:2.

Trečioje greitųjų šachmatų partijoje F.Caruana privalėjo iškovoti pergalę ir žaidė agresyviai. Visgi, priversti M.Carlseną padaryti klaidą jam nepavyko. Atrodė, kad norvegas ramiai pasieks jį tenkinančias lygiąsias, bet F.Caruana partijos pabaigoje kiek persistengė ir po 51-ojo ėjimo buvo priverstas pasiduoti. M.Carlsenas laimėjo visas tris greitųjų šachmatų partijas. Ketvirtosios partijos neprireikė, nes norvegas buvo nebepavejamas.

M.Carlsenas į finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m. ir jau tris kartus apgynė titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

M.Carlsenui už pergalę atiteko 550 tūkst. eurų, o F.Caruana gavo 450 tūkst. eurų. Jei finalas būtų pasibaigęs per 12 klasikinių partijų, tuomet nugalėtojui būtų atitekę 600 tūkst. eurų, o pralaimėtojui – 400 tūkst. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų