Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Pirmadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

Abu žaidėjai turėjo paskutinę progą užbaigti finalą per klasikinę partiją, bet to nepajėgė padaryti. F.Caruana žaidė baltosiomis figūromis, bet M.Carlsenas didžiąją partijos dalį buvo gerokai agresyvesnis ir labai greitai atlikdavo savo ėjimus. Amerikietį tai kiek išmušė iš vėžių, jis rimtai apgalvodavo kiekvieną ėjimą ir stengėsi išvengti klaidų.

Po 31-ųjų ėjimų serijos M.Carlsenas pribloškė šachmatų gerbėjus, pasiūlydamas lygiąsias. F.Caruana tuo metu turėjo tik 8-9 minutes atlikti 9 ėjimus, o M.Carlsenas turėjo net 30 min. laiko pranašumą. Nepaisant to, norvegas nusprendė nesivarginti ir atidėti viską pratęsimui. Bendras rezultatas po 12 partijų – 6:6. Tai pirmas kartas istorijoje, kai pasaulio čempionato finale visos 12 klasikinių šachmatų partijų baigėsi lygiosiomis.

Šachmatų gerbėjai tokiu sprendimu sunkiai galėjo patikėti:

Pratęsimas bus žaidžiamas trečiadienį. Jį pradės keturios greitųjų šachmatų partijos. Jei po jų rezultatas bus 2:2, tuomet bus žaidžiamas „žaibo“ turnyras. Jei visi 5 „žaibo“ mačai, žaidžiant po 2 partijas, baigtųsi 1:1, tada prireiktų vadinamojo „Armagedono“, kuriame nugalėtojas paaiškėtų bet kokiu atveju.

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Dabar jau aišku, kad nugalėtojas gaus 550 tūkst. eurų, o pralaimėtojų atiteks 450 tūkst. eurų. Jei finalas būtų pasibaigęs per 12 klasikinių partijų, tuomet nugalėtojui būtų atitekę 600 tūkst. eurų, o pralaimėtojui – 400 tūkst. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų