Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.11.27 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Ugnius Čižas, Pijus Rulevičius ir Edgaras Protčenko | Organizatorių nuotr.

Ugnius Čižas, Pijus Rulevičius ir Edgaras Protčenko | Organizatorių nuotr.

Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Mantas Armalis | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Mantas Armalis | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu išvykoje 5:3 įveikė „IK Timra“, o vėliau svečiuose 2:4 nusileido „HC Vaxjo Lakers“. Lietuvis gavo progą pasireikšti antrose rungtynėse, kai sužaidė be keitimų ir atrėmė 21 iš 25 varžovų smūgių.

„Skelleftea AIK“ (30 tšk.) užima 8-ą poziciją tarp 14 klubų.


Rusijos Aukščiausioje lygoje (VHL) Tado Kumeliausko atstovaujama Karagandos „Saryarka“ (Kazachstanas) komanda namuose 5:1 susitvarkė su Pekino KRS-ORG (Kinija). Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Saryarka“ (28 tšk.) tarp 29 komandų užima 17-ą vietą.


Pijus Rulevičius | Organizatorių nuotr.

Pijus Rulevičius | Organizatorių nuotr.

Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) „Evansville Thunderbolts“ su Pijumi Rulevičiumi patyrė tris nesėkmes išvykoje – 3:5 prieš Birmingemo „Bulls“, 2:4 prieš „Peoria Rivermen“ ir 0:1 prieš „Quad City Storm“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., o trečiose užsidirbo 4 baudos min.

„Evansville Thunderbolts“ (5 tšk.) užima paskutinę – 10-ą – vietą.


Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais namuose 1:6 neturėjo vilčių prieš „HK MOGO“, bet išvykoje 4:1 pranoko „HK Lido“. Paulius Rumševičius abejose rungtynėse po kartą smūgiavo į varžovų vartus, o Egidijus Binkulis nežaidė.

„HK Liepaja“ (13 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa namuose 0:7 neturėjo vilčių prieš „SC Deggendorfer“, bet išvykoje po pratęsimo 4:3 įveikė Drezdeno „Eislowen“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose nežaidė.

„Bayreuth Tigers“ (15 tšk.) užima paskutinę – 14-ą – poziciją.


Antroje pagal pajėgumą Čekijos lygoje „HC Poruba“ su Domantu Čypu išvykoje 1:4 nusileido „HC Dukla Jihlava“, namuose 5:1 pamokė Prahos „HC Slavia“, o svečiuose 5:3 nugalėjo „HC Zubr Prerov“. Lietuvis pirmose rungtynėse žaidė tik 6 min. 10 sek. ir nepasižymėjo. Antrajame mače jis ant ledo praleido 12 min. 1 sek., kartą atakavo varžovų vartus ir blokavo 1 smūgį. Trečiose rungtynėse D.Čypas nežaidė.

„HC Poruba“ (37 tšk.) tarp 15 komandų žengia 11-a.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose 6:5 išplėšė pergalę prieš „EVZ Academy“, o išvykoje 1:4 nusileido „SC Langenthal“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą atakavo varžovų vartus, o antrajame mače nepasižymėjo.

„EHC Kloten“ (30 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 11 klubų.


Ugnius Čižas | Organizatorių nuotr.

Ugnius Čižas | Organizatorių nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ komanda savo arenoje šventė dvi pergales – 6:2 prieš „Kongsvinger“ ir 6:1 prieš „Storhamar YA“. Per dvejas rungtynes Paulius Gintautas įmušė 3 įvarčius, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., Ugnius Čižas pasižymėjo rezultatyviu perdavimu, o klube debiutavęs Ilja Četvertakas atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min.

„Furuset“ su Aimu Fiščevu išvykoje išplėšė pergalę 1:0 prieš „Storhamar YA“, o vėliau namuose pasidalino po pergalę su „Nidaros“ – po baudinių serijos 4:3 ir 0:4. Pirmose rungtynėse lietuvis gavo 2 baudos min., o trečiose – 12 baudos min.

„Comet“ (36 tšk.) pakilo į 2-ą vietą, o „Furuset“ (10 tšk.) lieka priešpaskutinė – 9-a.


Edgaras Protčenko | George Odams nuotr.

Edgaras Protčenko | George Odams nuotr.

Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko namuose po praleisto įvarčio daugumoje 3:4 pralaimėjo „Solihull Barons“. Gynėjas iš Lietuvos atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 4 baudos min.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ komanda namuose 0:11 nepasipriešino „Sutton Sting“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Blakberno „Hawks“ (10 tšk.) su Danieliumi Nomanovu Šiaurės konferencijoje užima 8-ą vietą, „Stars“ (8 tšk.) yra 9-a, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.

Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Stars“ išvykoje 5:3 nugalėjo „Hawks“. E.Protčenko prie pergalės pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus, o D.Nomanovas „Hawks“ gretose atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min.

Vėliau „Hawks“ išvykoje 4:13 buvo sutriuškinti Telfordo „Tigers“ ledo ritulininkų. D.Nomanovas įmušė įvartį.

„Stars“ (8 tšk.) taurės turnyre užima 5-ą vietą, o „Hawks“ (4 tšk.) yra priešpaskutinė – 6-a.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose iškovojo dvi pergales – 6:2 prieš „Ventą 2002“ ir 2:0 prieš Rygos „HS Rigą 2002“. P.Rumševičius antrose rungtynėse užsidirbo 2 baudos min., o tik antrajame mače žaidęs E.Binkulis nepasižymėjo.

Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda savo arenoje 8:2 sutriuškino Valmieros „HK Valmieras“. Gynėjas iš Lietuvos įmušė įvartį.

„HK Dinaburga“ (35 tšk.) pirmauja lygoje, o SSS (29 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ namuose po baudinių serijos 4:5 pralaimėjo Piterboro „Phantoms“ dubleriams. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Haringey Huskies“ (7 tšk.) tarp 15 komandų rikiuojasi 11-a.


Trečioje Norvegijos lygoje Haugesundo „Seagulls“ su Ernestu Kieliumi svečiuose 6:3 pranoko „Bergen“ ledo ritulininkus. Vartininkas iš Lietuvos atrėmė 51 iš 54 varžovų smūgių.

„Seagulls“ (14 tšk.) pirmauja 4 komandų lygoje.


Donatas Žukovas | Organizatorių nuotr.

Donatas Žukovas | Organizatorių nuotr.

Vokietijos ketvirtoje lygoje „ESC Dorfen“ su Povilu Vereniu svečiuose po pratęsimo 5:4 įveikė „EA Schongau“, o namuose 3:5 nusileido „EHF Passau“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose pelnė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Donato Žukovo atstovaujamas „EHC Konigsbrunn“ klubas šventė dar dvi pergales – išvykoje 4:1 prieš „TSV Peissenberg“ ir namie 5:1 prieš „EV Fussen“. Lietuvos vartininkas abu kartus žaidė be keitimų.

„EHC Konigsbrunn“ (27 tšk.) „Bayernliga“ konferencijoje tarp 14 komandų yra 4-a, o „ESC Dorfen“ (16) – 12-a. Danieliaus Bogdziulio atstovaujama „EC Nordhorn“ (13 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 2-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu namuose pasidalino po pergalę – 3:2 ir 4:6 – su Sankt Peterburgo „SKA-1946“ (Rusija), o vėliau išvykoje du sykius pralaimėjo prieš Maskvos srities „Atlanty“ (Rusija) –2:4 ir po baudinių serijos 3:4. Pirmose rungtynėse K.Gusevas žaidė 15 min. 47 sek. ir blokavo 2 smūgius, antrose ant ledo praleido 11 min. 13 sek., gavo 4 baudos min., kartą atakavo varžovų vartus ir blokavo 2 smūgius, trečiose sužaidė 17 min. 57 sek. ir 2 kartus atakavo varžovų vartus, o ketvirtose ant ledo praleido 17 min. 43 sek., 2 kartus atakavo varžovų vartus ir gavo 4 baudos min.

„HK Riga“ (23 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 ekipų rikiuojasi 14-a.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) ledo ritulio lygų (NAHL) Springfildo „Junior Blues“ su Luku Žukausku namuose du kartus neatsilaikė prieš „Janesville Jets“ – 2:3 ir 2:3. Lietuvis dėl čiurnos traumos vis dar nepadėjo komandai.

„Junior Blues“ (21 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 5-ą vietą tarp 6 komandų.


JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) „Valencia Flyers“ su dviem lietuviais išvykoje pasidalino po pergalę – 3:5 ir 6:4 – su Ontarijo „Avalanche“. Eimantas Noreika abejose rungtynėse pelnė po įvartį ir gavo po 2 baudos min., o antrajame mače dar pridėjo rezultatyvų perdavimą. Matas Mikalauskas antrose rungtynėse užsidirbo 2 baudos min.

Dalaso „Snipers“ (26 tšk.) su Arvydu Domeika ir Karoliu Krasilnikovu Vidurio Vakarų divizione užima 4-ą vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (16 tšk.) Vakarų divizione yra priešpaskutinė – 4-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa namuose 6:5 įveikė „New Tecumseth Civics“. Be keitimų žaidęs lietuvis atrėmė 28 iš 33 varžovų smūgių į vartus.

„Almaguin Spartans“ (26 tšk.) rikiuojasi 4-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje po pratęsimo 4:3 išplėšė pergalę prieš „TUTO Hockey“, o vėliau svečiuose 3:5 nusileido Turku TPS. Tik antrose rungtynėse žaidęs lietuvis atrėmė 39 iš 44 varžovų smūgių.

„SaiPa“ (28 tšk.) užima 16-ą vietą tarp 18 komandų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi išvykoje 3:2 nugalėjo Ženevos „Futur Hockey“ ir 4:1 pranoko „Gotteron MJ“, bet namuose 3:6 nusileido „SCL Young Tigers“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„HC Lugano“ (23 tšk.) lenkia dvi komandas ir užima 10-ą poziciją.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi namuose 7:0 sutriuškino „SC Riessersee“, bet vėliau savo arenoje 2:7 nusileido „ERC Ingolstadt“. Lietuvis abejoms rungtynėms nebuvo registruotas.

„EV Fussen“ (25 tšk.) užima 7-ą vietą tarp 10 klubų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda svečiuose 4:7 nusileido Turku TPS, namuose 2:10 neturėjo vilčių prieš Helsinkio „Jokerit“, bet savaitę užbaigė pergale savo arenoje po pratęsimo 2:1 prieš „K-Kissat“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, antrose nepasižymėjo, o trečiose gavo 4 baudos min.

„Sport“ (19 tšk.) tarp 17 ekipų žengia 15-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu namuose 4:1 nugalėjo Budapešto „Hokiklub“ (Vengrija). Lietuvis šį kartą liko tarp atsarginių.

„Okanagan HC Europe White“ (17 tšk.) turnyrinėje lentelėje yra 7-a tarp 10 A grupės komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


Antroje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Danilo Drozdovo atstovaujama „Stavanger-2“ ekipa namuose du kartus pranoko „Bergen“ – 9:1 ir 6:3. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o antrose pridėjo dar 2 rezultatyvius perdavimus.

„Stavanger-2“ (15 tšk.) pirmauja 7 komandų lygoje.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City