Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

Dešimtoje partijoje baltosiomis figūromis žaidė F.Caruana, tačiau persvarą ilgiau turėjo M.Carlsenas. Norvegas šį kartą žaidė kiek agresyviau nei įprasta ir aktyviai stengėsi iškovoti pergalę. Visgi, jo planai neišdegė ir po 54-ojo ėjimo abu žaidėjai sutiko su lygiosiomis. Partija truko 5 valandas 19 minučių. Tai buvo dešimtos lygiosios iš eilės, tad bendras rezultatas tapo 5:5. Šių metų pasaulio čempionato finalas yra pirmas per istoriją, kuris prasidėjo 10 lygiųjų paeiliui.

„Jaučiau, kad esu labai arti pergalės. Nežinau, kas nutiko. Gal buvau pernelyg įsitempęs, nes niekaip nesisekė susikurti pergalės, o laikas vis tiksėjo. Galiausiai partija baigėsi niekiniu rezultatu“, - kalbėjo M.Carlsenas.

Penktadienį žaidėjai turės poilsio dieną. 11-oji partija vyks šeštadienį, kai paskutinį kartą šiame finale baltosiomis figūromis pagal įprastas taisykles žais M.Carlsenas.

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Pasaulio šachmatų čempionato finale yra numatyta 12 partijų, iš kurių paskutinė – lapkričio 26 d. Tiesa, jei po 12 partijų rezultatas bus lygus, tuomet lapkričio 28 d. bus žaidžiamas pratęsimas.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Nugalėtojas gaus 600 tūkst. eurų, jei savo pranašumą įrodys per 12 partijų, arba 550 tūkst. eurų, jei prireiks pratęsimo. Likusi suma proporcingai atiteks pralaimėtojui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų