Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Pirmadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

Pirmadienį sužaistoje aštuntoje partijoje vėl užfiksuotos lygiosios, atlikus 38 ėjimus ir užtrukus 3 valandas 43 minutes. Baltosiomis figūromis žaidęs F.Caruana po įprastos partijos pradžios buvo perėmęs iniciatyvą, bet 24-uoju ėjimu perkėlė pėstininką į H3 langelį. Šio ėjimo nesuprato daugelis šachmatų meistrų, o F.Caruana prarado pranašumą. M.Carlsenas tuo greitai pasinaudojo ir nesunkiai pasiekė lygiąsias. Bendras rezultatas tapo 4:4.

„Esu šiek tiek nusivylęs. Vienu metu jaučiau, kad esu daug žadančioje pozicijoje, bet to momento tiksliai neidentifikavau“, - kalbėjo F.Caruana.

Tuo tarpu M.Carlsenas džiaugėsi lygiosiomis: „Tai buvo sunki partija. Jis šį kartą turėjo visus šansus, todėl esu tikrai laimingas, kad išsigelbėjau.“

Antradienį žaidėjai turės poilsio dieną. Trečiadienį bus žaidžiama devintoji partija, kai baltosios figūros jau bus M.Carlseno pusėje. 

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Pasaulio šachmatų čempionato finale yra numatyta 12 partijų, iš kurių paskutinė – lapkričio 26 d. Tiesa, jei po 12 partijų rezultatas bus lygus, tuomet lapkričio 28 d. bus žaidžiamas pratęsimas.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Nugalėtojas gaus 600 tūkst. eurų, jei savo pranašumą įrodys per 12 partijų, arba 550 tūkst. eurų, jei prireiks pratęsimo. Likusi suma proporcingai atiteks pralaimėtojui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų