Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

M.Carlsenas antrą partiją iš eilės žaidė baltosiomis figūromis, bet šiuo pranašumu vėl nepajėgė pasinaudoti. Pirmi devyni ėjimai buvo atlikti tokie patys kaip ir antrojoje partijoje. F.Caruana vėliau ėmė žaisti kiek įdomiau, bet jėgų pusiausvyra praktiškai nepakito, o M.Carlseno bandymai įgyti iniciatyvą buvo nesėkmingi.

Partija truko apie pusketvirtos valandos ir baigėsi po 40-osios ėjimų serijos. Po septintų lygiųjų iš eilės bendras rezultatas tapo 3,5:3,5.

„Po praėjusios partijos jaučiausi taip, tarsi kažką nužudžiau, bet išsisukau nuo bausmės, todėl šiandien po lygiųjų jaučiuosi ramesnis. Tai nėra svajonių rezultatas, bet neturiu dėl ko panikuoti, nes viskas galėjo būti blogiau. Bendras rezultatas lygus, dabar laukia žaidimas juodosiomis figūromis. Iki šiol su jomis sekėsi visai neblogai“, - pasakojo M.Carlsenas.

Pirmadienį bus žaidžiama aštunta partija. Tai bus pirmas kartas nuo penktosios partijos, kai baltosiomis figūromis žais F.Caruana.

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Pasaulio šachmatų čempionato finale yra numatyta 12 partijų, iš kurių paskutinė – lapkričio 26 d. Tiesa, jei po 12 partijų rezultatas bus lygus, tuomet lapkričio 28 d. bus žaidžiamas pratęsimas.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Nugalėtojas gaus 600 tūkst. eurų, jei savo pranašumą įrodys per 12 partijų, arba 550 tūkst. eurų, jei prireiks pratęsimo. Likusi suma proporcingai atiteks pralaimėtojui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų