Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

Penktoje partijoje prireikė 33 ėjimų, kol abu žaidėjai sutiko su lygiosiomis. Bendras rezultatas tapo 2,5:2,5. Tiesa, dabar M.Carlsenas turės progą dvi partijas iš eilės žaisti baltosiomis figūromis, nes finalo viduryje, pagal nustatytas taisykles, keičiasi eiliškumas, pagal kurį šachmatininkai žaidžia baltosiomis figūromis.

„Manau, kad nuo pat partijos pradžios buvau neblogoje pozicijoje, nors nepasakyčiau, kad sužaidžiau labai gerai. Sudėtingų situacijų nebuvo, tačiau iš savęs tikėjausi kiek daugiau, nei iki šiol parodžiau. Turiu labiau susikoncentruoti“, - Norvegijos žiniasklaidai sakė M.Carlsenas.

Spaudos konferencijoje abu finalo dalyviai buvo paklausti, kas yra jų mėgiamiausias visų laikų šachmatininkas. F.Caruana įvardijo Bobby Fischerį, o štai M.Carlsenas mėgstamiausiu žaidėju įvardijo save prieš 3-4 metus, taip prajuokindamas visus susirinkusius žurnalistus.

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Pasaulio šachmatų čempionato finale yra numatyta 12 partijų, iš kurių paskutinė – lapkričio 26 d. Tiesa, jei po 12 partijų rezultatas bus lygus, tuomet lapkričio 28 d. bus žaidžiamas pratęsimas.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Nugalėtojas gaus 600 tūkst. eurų, jei savo pranašumą įrodys per 12 partijų, arba 550 tūkst. eurų, jei prireiks pratęsimo. Likusi suma proporcingai atiteks pralaimėtojui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų