„Vyčio“ ir „FP Halle-Gooik“ rungtynės Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

„Vyčio“ ir „FP Halle-Gooik“ rungtynės Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

 Trečiadienį Alytaus arenoje prasidėjo UEFA salės futbolo Čempionų lygos elitinio etapo A grupės kovos. Pirmą kartą istorijoje šiame etape žaidžia ir stipriausia Lietuvos komanda Kauno „Vytis“. Pirmojo turo rungtynėse „Vytis“ 2:5 (0:3) neatsilaikė prieš Belgijos čempioną „FP Halle-Gooik“ klubą.

„Vytis“ rungtynių pradžioje ne kartą darė klaidas lygiose vietose, o belgai po truputį bandė perimti iniciatyvą. 7-ą rungtynių minutę svečiai vieną po kitos sukūrė dvi pavojingas atakas, bet Grello smūgį atrėmė Olinha, o po kampinio Alessandro Patias vienu lietimu nepataikė į vartus.

„FP Halle-Gooik“ į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje. Grello atliko perdavimą Diogo (10:45), kuris smūgiu į apatinį vartų kampą nepaliko vilčių Olinhai.

„Vyčio“ problemos tęsėsi ir toliau. Leitao atliko puikų perdavimą per pusę aikštės, o Diogo (12:53) perkėlė kamuolį per Olinhą ir pasižymėjo antruoju savo įvarčiu.

Vėliau pasikartojo ir nerašyta futbolo taisyklė „neįmuši tu – įmuša tau“. „Vytis“ iššvaistė auksinę progą, o jau kitoje atakoje Dahbi Reda praktiškai per visą aikštę perdavė kamuolį Leitao (14:15) ir šis vienu lietimu pelnė įvartį.

Antrojo kėlinio pradžioje „Vyčio“ viltis trumpam atgaivino Rafa (24:39). Jis po Guesinho perdavimo tiksliai smūgiavo iš labai aštraus kampo.

Deja, dar labiau priartėti prie varžovų šeimininkams nesisekė, o „FP Halle-Gooik“ netruko susigrąžinti saugesnės persvaros. Leo atliko perdavimą Fernandao (27:35), o šis galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą „sušaudė“ Olinhą.

„Vytis“ nebeturėjo kur trauktis, todėl rungtynių pabaigoje nusprendė rizikuoti ir pakeitė vartininką penktuoju aikštės žaidėjų. Tai galiausiai davė savo vaisių. Sandrinho smūgiuoto kamuolio skriejimo kryptį prie pat vartų pakeitė Barbosa (38:22).

Tašką rungtynėse padėjo Alessandro Patias (39:15). D.Reda greitai įžaidė kamuolį nuo kampinio ir A.Patias paprastai pasiuntė kamuolį į vartus.

Elitiniame UEFA salės futbolo Čempionų lygos etape dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 4. Tik grupių laimėtojai pateks į kitų metų balandžio pabaigoje vyksiantį finalo ketvertą.

Be „Vyčio“ ir „FP Halle-Gooik“ Alytuje dar žaidžia Slovėnijos čempionai „Dobovec“ ir stipriausia Europos komanda Madrido „Inter“ (Ispanija). Šių komandų tarpusavio rungtynes 5:1 laimėjo „Inter“. Ketvirtadienį „Inter“ žais su „FP-Halle Gooik“, o „Vyčio“ lauks „Dobovec“.

„Vytis“ iš visų A grupės komandų turėjo įveikti ilgiausią kelią iki elitinio etapo. Kauno klubas rugpjūčio pabaigoje Jonavoje laimėjo preliminariojo etapo F grupę, o spalio pradžioje Slovakijoje triumfavo ir pagrindinio etapo 8-oje grupėje.

Žvilgsnis iš arčiau į trečiadienio varžovus:

FP Halle-Gooik

Šalis: Belgija

Miestas: Gooik

Klubas įkurtas: 2004 m.

Klubo treneris: Juan Francisco Fuentes (nuo 2017 m.)

Nacionaliniai trofėjai: 4 čempionų titulai (2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18) ir 3 šalies taurės (2015/16, 2016/17, 2017/18)

Tarptautiniai trofėjai: –

Paskutiniai rezultatai vietiniame čempionate: 8 pergalės iš 8

2018 metų rezultatai Čempionų lygoje: 1 pergalė ir 2 pralaimėjimai

Rezultatyviausias klubo žaidėjas Čempionų lygoje (2018 m.): Diogo Castro (4 įvarčiai)

Rungtynės su „Vyčiu“: Lapkričio 14 d. (trečiadienis), 20:00.

Istorija.

FP „Halle-Gooik“ klubas įkurtas buvo 2004 metais ir ši komanda turi labai įdomią istoriją. Vienos šeimos įkurtas klubas savo egzistavimą pradėjo ketvirtojoje Belgijos futsalo lygoje. Per pirmus du metus klubas sugebėjo pakilti iki antrosios futsalo lygos, o ten užsilikęs trejus metus, galiausiai pasiekė elitinį šalies divizioną. Visgi stipriausioje Belgijos futsalo lygoje „Halle-Gooik“ pažaidė tik dvejus metus ir 2011 metais iškrito į antrąją lygą.

Šįkart klubas ten praleido tik dvejus metus, po kurių vėl žengė į Belgijos futsalo elitą ir dėjo tokį didelį žingsnį, kad įsitvirtino ne tik stipriausioje šalies lygoje, tačiau ir čempionų kėdėje. Jos klubas neužleidžia jau ketverius metus iš eilės, o ir šiais metais kol kas komanda Belgijoje neturi sau lygių.

Profesionaliu futsalo klubu „Halle-Gooik“ tapo tik 2015 metais ir būtent nuo tų metų komanda sugeba pas save prisivilioti gerai futsalą žaidžiančius italus, ispanus, portugalus ar brazilus. Labai įdomu, kad vis dar tos pačios šeimos valdomas klubas sugebėjo iš visiškų mėgėjų per 15 metų tapti stipriausia Belgijos komanda, nuolat žaidžiančia UEFA Čempionų lygoje.

Dabartis.

Taip pat tris Belgijos futsalo taures laimėjęs „Halle-Gooik“ klubas jau ketvirtą kartą žais UEFA Čempionų lygoje. FP „Halle-Gooik“ arba kitaip „Futsal Project Halle-Gooik“ klubas taps pirmuoju Kauno „Vyčio“ varžovu UEFA Čempionų lygos Elitiniame etape. Šioje stadijoje Belgijos čempionai žais jau trečią kartą, todėl tarptautinės patirties šis Belgijos klubas jau turi tikrai nemažai. Arčiausiai finalinio Čempionų lygos etapo „Halle-Gooik“ komanda buvo praėjusiais metais, kai Elitinio etapo grupėje užėmė antrą vietą ir atsiliko tik nuo garsiojo Lisabonos „Sporting“ klubo. Būtent nuo tų metų šiam Belgijos klubui vadovauja treneris iš Ispanijos – Juan Francisco Fuentes.

Šiais metais klubas yra pasirengęs pagaliau pasiekti futsalo Čempionų lygos finalinio ketverto etapą ir apie tai garsiai kalba klubo generalinis direktorius Lievenas Baertas.

„Ši komanda buvo surinkta tam, kad patektų į finalinį ketvertą. Mes suprantame, kad šį tikslą pasiekti yra labai sunku, bet „Halle-Gooik“ yra projektas, kuris auga kiekvienais metais ir kiekvienais metais tikslus sau užsibrėžiame vis aukštesnius. Mes puikiai suprantame į kokią sunkią grupę patekome, bet tai šį sportą padaro dar gražesniu“, – futsal.lt sakė L. Baertas.

Į Elitinį Čempionų lygos etapą „Halle-Gooik“ klubas pateko užėmęs tik trečią vietą savo grupėje, laimėjęs vos vieną mačą. Belgai sugebėjo 9:4 įveikti Prancūzijos „Kremlin-Bicetre United“ ekipą, tačiau patyrė dvi nesėkmes, bet ne prieš bet ką, o futsalo elitą – 3:5 nusileista Lisabonos „Benfica“ klubui ir 3:7 pralaimėta „Barcelona“ futsalo ekipai.

Visgi tos vienos pergalės „Halle-Gooik“ klubui užteko, kad ji, kaip vieną geriausių trečią vietą grupėje užėmusių ekipų, žengtų į Elitinį etapą. Per tuos tris mačus rezultatyviausiai sužaidė patyręs brazilas (33 m.) Diogo Castro, kuris įmušė keturis įvarčius ir bent po kartą pasižymėjo visose rungtynėse. Būtent jis gali savo komandą į priekį traukti ir Alytuje. Komandoje yra apstu aukšto lygio užsieniečių, todėl šios Belgijos ekipos įvaizdis yra panašus į „Vyčio“ – jie remiasi pajėgiais futsalo žaidėjais ne iš Belgijos, o iš gilias futsalo tradicijas turinčių valstybių, todėl tai yra techniška ir aukšto meistriškumo komanda.

Nors Čempionų lygoje FP „Halle-Gooik“ pralaimėjo jau du kartus, tačiau vietiniame Belgijos čempionate „Halle-Gooik“ dar nėra pralaimėjusi ir laimėjo visas 8 žaistas rungtynes bei užtikrintai žygiuoja link penktojo šalies čempionų titulo.

Toks geras žaidimas vietiniame fronte puikiai pasitarnauja komandinei dvasiai, o tokios pergalės kaip 6:0, 9:0 ar net 11:0 suteikia „Halle-Gooik“ klubui dar daugiau pasitikėjimo savimi. Būtent paskutines savo rungtynes Belgijoje „Halle-Gooik“ laimėjo 6:0, kai tokiu rezultatu nugalėjo „My-Cars Roselies“ komandą.

„Komanda šiuo metu jaučiasi labai gerai. Mes pirmaujame Belgijos čempionate, laimėję visas 8 rungtynes. Tiesa, mums šiuo metu negali padėti Tiago De Bail, kuris, žaisdamas Čempionų lygos pagrindinio etapo turnyre, patyrė rimtą kelio traumą. Jis savo gydymą tęs Belgijoje ir nevyks į Lietuvą, bet visi kiti komandos žaidėjai yra sveiki ir nekantriai laukia kelionės į Jūsų šalį“, – atskleidė generalinis klubo direktorius L. Baertas.

Pabaigai L. Baerto buvo paklausta apie Lietuvos čempionus Kauno „Vytį“. Apie Lietuvos komandą Belgijos klubo vadovas kalbėjo tikrai pagarbiai.

„Žinoma, kad Elitiniam etapui mes ruošiamės labai rimtai ir analizavome visus varžovus. „Vyčio“ komandą savo puikiais rezultatais mūsų dėmesį atkreipė jau anksčiau. Mes puikiai suprantame, kad UEFA koeficientas neparodo šios komandos jėgos. Tikimės, kad „Vytis“ bus labai stiprus varžovas, ypač jiems žaidžiant prie savų sirgalių. Visi tikisi, kad į finalinį ketvertą pateks „Inter“ klubas, bet aš esu tikras, kad lengvų rungtynių Elitiniame etape nebus niekam“, – užbaigė L. Baertas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-25 „Nevėžis-Optibet“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“
10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 18 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 18 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 18 : 00 Riteriai