Dainius Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Dainius Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

  Trečiadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė 15 žaidėjų pavardes artėjančiam FIBA „langui“.

Kaip teigė D.Adomaitis, jis norėjo pasižiūrėti keletą jaunų žaidėjų, tačiau taip pat dėl mažo treniruočių kiekio nenorėjo į ją įtraukti pernelyg daug naujokų.

„Vadovavomės tokiu principu, kad norime pamatyti keletą naujų veidų - ypač jaunų, kurie atstovavo savo amžiaus rinktines ir vaidino svarbias roles. Nesinori visko daryti dirbtinai, norisi balanso tarp patyrusių žaidėjų ir jaunų, todėl nusprendėme apsiriboti 15 pavardžių ir į rinktines pirmą treniruotę kviesti 12 žaidėjų“.

- Anksčiau minėjote, kad būtų įdomu jums E.Mockevičių pasižiūrėti. Nors jis turi gerą sezoną Italijoje, tačiau jo neįtraukėte į sąrašą. Kodėl?

- Svarstėme jo kandidatūrą. Galiu pasikartoti: turėsime tris treniruotes, todėl nesinori kviesti vien tik naujus žmones. Bus dar vienas „langas“, kuriame tikrai bus kitų pavardžių, kuriuos išbandysime.

- M.Gebenas turbūt yra įdomiausias šio sąrašo pasirinkimas.

- Martinui tai yra pirmas profesionalus sezonas, mes jį stebime, jis rungtyniauja neblogai. Manome, kad tai gali būti žaidėjas, kuris su kiekvienais metais darys pažangą, todėl jį tikrai būtų įdomu pasižiūrėti.

- Daugelis krepšinio gerbėjų tikėjosi pamatyti D.Sirvydį, kuris tikrai neblogai pradėjo sezoną ir yra jūsų auklėtinis. Kodėl jo nėra?

- Galima labai daug pavardžių minėti, tačiau supraskite, kad yra 3 treniruotes, todėl susikviesti naują komandą ir padaryti, kad jie per tokį trumpą laiką visi kartu galėtų žaisti - neįmanoma.

- Yra žaidėjų, kuriuos kvietėte ir jie negalėjo ar nenorėjo atvykti?

- Ne, nebuvo.

- R.Giedraitis vasarą paliko „Rytą“ ir persikėlė į Berlyną. Kaip galima įvertinti jo progresą?

- Visi džiaugiamės tokiu Roko sezonu ir tokiu žaidimu, kurį jis demonstruoja geroje komandoje. Džiaugiamės tiek treneriai, tiek sirgaliai.

- Kada prasidės pats pasiruošimas ir kaip tai paveiks „Ryto“ komandą?

- Svarstėme visus variantus, turime savo planus. Žiūrėsime, kiek žaidėjų atstovaus rinktinėms, dar yra klausimų tiek dėl Roko, tiek dėl kitų. Žinoma, treniruočių procesas bus kitoks, tačiau jau turime planus. Pradedame 26-ą dieną, tačiau yra problema, kad nemažai žaidėjų 25-ą dieną dar turi rungtynes. Kai kas nesuspės fiziškai sudalyvauti treniruotėje, o kai kas - gal ir dvejose.

- Teko girdėti, kad E.Želionis turi sveikatos problemų. Pagal kokius kriterijus rinksitės tuos 12 žaidėjų?

- E.Želionis negali rungtyniauti dėl legionierių limito, o sveikatos problemų jis neturi, todėl informacija yra neteisinga. Tie 15 žaidėjų yra todėl, kad dar yra laiko, o kai kurie sužais net po tris rungtynes.

- Kur G.Masiulis padarė didžiausią pažangą?

- Jo didžiausia pažanga tame, kad jis šiame lygyje neprapuolė ir duoda apčiuopiamą naudą komandai. Jis turi savo rolę ir kai kuriose rungtynėse tikrai labai maloniai nustebino.

- Ar galima sakyti, kad šio „lango“ rinktinė, vertinant sezono metu rinktas rinktines, bus stipriausia? Žinant tai, kad joje turėtų būti tiek J.Mačiulis, tiek M.Kalnietis.

- Manau, kad labai svarbu, jog tokie žaidėjai veržiasi atstovauti rinktinę. Jie yra tie žmonės, kurie parodo pavyzdį tiek rūbinėje, tiek aikštelėje ir parodo, kas yra rinktinė.

- Prieš sezoną buvusio FIBA „lango“ metu bandėte dirbti tiek su „Rytu“, tiek su Lietuvos rinktine. Kaip bus dabar?

- Tik rinktinė, viskas yra suplanuota. „Ryto“ klube bus skiriamas didelis dėmesys fiziniam pasiruošimui ir bus treniruočių pobūdis šiek tiek kitoks.

- Kuo kitus konkurentus pranoko M.Girdžiūnas ir Š.Vasiliauskas?

- Mindaugo sezono pradžia yra banguota, tačiau tai nėra tik jo kaltė. Jis žaidžia šiek tiek netoje pozicijoje, kurioje turėtų žaisti ir kaip planavome. Jo rolė buvo vienokia, tačiau nutikus kelioms traumoms, jo rolė pasikeitė. Jam nėra lengva. Tuo tarpu Šarūną sunkiau vertinti, nes tikrai nematome jo kiekvieną dieną ir kiekvienų rungtynių, tačiau iš to, ką matome, jis turi svarbią rolę. Turėsime apsispręsti, kokio žaidėjo po M.Kalniečio mums reikia.

- R.Seibutis turėjo sunkią fiziškai sezono pradžią. Ar jam nėra jokių problemų?

- Ne, mes su juo kalbėjomės, jis kaip visada nori atvažiuoti. Klube rungtyniauja vienas rungtynes per savaitę. Prieš sezoną buvo vienokie krūviai, dabar kitokie. Jis neturi sveikatos problemų.

Spaudos konferencija su Dainiumi Adomaičiu

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašo pristatymas

Posted by Krepšinio namai on Wednesday, November 14, 2018

Rinktinės kandidatai: Mantas Kalnietis, Šarūnas Vasiliauskas, Mindaugas Girdžiūnas, Arnoldas Kulboka, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Adas Juškevičius, Arnas Butkevičius, Rokas Giedraitis, Edgaras Želionis, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Martinas Gebenas, Evaldas Kairys, Martynas Echodas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga
Šeš 10-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Žalgiris
Šeš 10-03 Panevėžys 17 : 00 Sūduva