Kauno „Vyčio“ varžovai | Organizatorių nuotr.

Kauno „Vyčio“ varžovai | Organizatorių nuotr.

 Jau šią savaitę Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai vers naują Lietuvos futsalo istorijos puslapį ir taps pirmąja šalies komanda, kuri žais UEFA Čempionų lygos Elitiniame etape. Šį istorinį momentą Lietuvos sirgaliai galės pamatyti iš arti, kadangi būtent „Vyčiui“ atiteko garbė organizuoti savosios grupės Elitinio etapo kovas ir jos vyks Alytuje.

Į Alytų atvyks trijų šalių salės futbolo čempionai – Belgijos, Slovėnijos ir Ispanijos. Tai yra FP „Halle-Gooik“, KMN „Dobovec“ ir ne tik Ispanijos, bet ir Europos čempionai „Inter Movistar“ FS. Galbūt tik apie „Inter“ FS klubą Lietuvos sirgaliai yra girdėję kiek daugiau, todėl futsal.lt parengė straipsnį ir sieks Lietuvos futsalo fanus geriau supažindinti su būsimais „Vyčio“ varžovais.

FP Halle-Gooik

Šalis: Belgija

Miestas: Gooik

Klubas įkurtas: 2004 m.

Klubo treneris: Juan Francisco Fuentes (nuo 2017 m.)

Nacionaliniai trofėjai: 4 čempionų titulai (2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18) ir 3 šalies taurės (2015/16, 2016/17, 2017/18)

Tarptautiniai trofėjai: –

Paskutiniai rezultatai vietiniame čempionate: 8 pergalės iš 8

2018 metų rezultatai Čempionų lygoje: 1 pergalė ir 2 pralaimėjimai

Rezultatyviausias klubo žaidėjas Čempionų lygoje (2018 m.): Diogo Castro (4 įvarčiai)

Rungtynės su „Vyčiu“: Lapkričio 14 d. (trečiadienis), 20:00.

Istorija.

FP „Halle-Gooik“ klubas įkurtas buvo 2004 metais ir ši komanda turi labai įdomią istoriją. Vienos šeimos įkurtas klubas savo egzistavimą pradėjo ketvirtojoje Belgijos futsalo lygoje. Per pirmus du metus klubas sugebėjo pakilti iki antrosios futsalo lygos, o ten užsilikęs trejus metus, galiausiai pasiekė elitinį šalies divizioną. Visgi stipriausioje Belgijos futsalo lygoje „Halle-Gooik“ pažaidė tik dvejus metus ir 2011 metais iškrito į antrąją lygą.

Šįkart klubas ten praleido tik dvejus metus, po kurių vėl žengė į Belgijos futsalo elitą ir dėjo tokį didelį žingsnį, kad įsitvirtino ne tik stipriausioje šalies lygoje, tačiau ir čempionų kėdėje. Jos klubas neužleidžia jau ketverius metus iš eilės, o ir šiais metais kol kas komanda Belgijoje neturi sau lygių.

Profesionaliu futsalo klubu „Halle-Gooik“ tapo tik 2015 metais ir būtent nuo tų metų komanda sugeba pas save prisivilioti gerai futsalą žaidžiančius italus, ispanus, portugalus ar brazilus. Labai įdomu, kad vis dar tos pačios šeimos valdomas klubas sugebėjo iš visiškų mėgėjų per 15 metų tapti stipriausia Belgijos komanda, nuolat žaidžiančia UEFA Čempionų lygoje.

Dabartis.

Taip pat tris Belgijos futsalo taures laimėjęs „Halle-Gooik“ klubas jau ketvirtą kartą žais UEFA Čempionų lygoje. FP „Halle-Gooik“ arba kitaip „Futsal Project Halle-Gooik“ klubas taps pirmuoju Kauno „Vyčio“ varžovu UEFA Čempionų lygos Elitiniame etape. Šioje stadijoje Belgijos čempionai žais jau trečią kartą, todėl tarptautinės patirties šis Belgijos klubas jau turi tikrai nemažai. Arčiausiai finalinio Čempionų lygos etapo „Halle-Gooik“ komanda buvo praėjusiais metais, kai Elitinio etapo grupėje užėmė antrą vietą ir atsiliko tik nuo garsiojo Lisabonos „Sporting“ klubo. Būtent nuo tų metų šiam Belgijos klubui vadovauja treneris iš Ispanijos – Juan Francisco Fuentes.

Šiais metais klubas yra pasirengęs pagaliau pasiekti futsalo Čempionų lygos finalinio ketverto etapą ir apie tai garsiai kalba klubo generalinis direktorius Lievenas Baertas.

„Ši komanda buvo surinkta tam, kad patektų į finalinį ketvertą. Mes suprantame, kad šį tikslą pasiekti yra labai sunku, bet „Halle-Gooik“ yra projektas, kuris auga kiekvienais metais ir kiekvienais metais tikslus sau užsibrėžiame vis aukštesnius. Mes puikiai suprantame į kokią sunkią grupę patekome, bet tai šį sportą padaro dar gražesniu“, – futsal.lt sakė L. Baertas.

Į Elitinį Čempionų lygos etapą „Halle-Gooik“ klubas pateko užėmęs tik trečią vietą savo grupėje, laimėjęs vos vieną mačą. Belgai sugebėjo 9:4 įveikti Prancūzijos „Kremlin-Bicetre United“ ekipą, tačiau patyrė dvi nesėkmes, bet ne prieš bet ką, o futsalo elitą – 3:5 nusileista Lisabonos „Benfica“ klubui ir 3:7 pralaimėta „Barcelona“ futsalo ekipai.

Visgi tos vienos pergalės „Halle-Gooik“ klubui užteko, kad ji, kaip vieną geriausių trečią vietą grupėje užėmusių ekipų, žengtų į Elitinį etapą. Per tuos tris mačus rezultatyviausiai sužaidė patyręs brazilas (33 m.) Diogo Castro, kuris įmušė keturis įvarčius ir bent po kartą pasižymėjo visose rungtynėse. Būtent jis gali savo komandą į priekį traukti ir Alytuje. Komandoje yra apstu aukšto lygio užsieniečių, todėl šios Belgijos ekipos įvaizdis yra panašus į „Vyčio“ – jie remiasi pajėgiais futsalo žaidėjais ne iš Belgijos, o iš gilias futsalo tradicijas turinčių valstybių, todėl tai yra techniška ir aukšto meistriškumo komanda.

Nors Čempionų lygoje FP „Halle-Gooik“ pralaimėjo jau du kartus, tačiau vietiniame Belgijos čempionate „Halle-Gooik“ dar nėra pralaimėjusi ir laimėjo visas 8 žaistas rungtynes bei užtikrintai žygiuoja link penktojo šalies čempionų titulo.

Toks geras žaidimas vietiniame fronte puikiai pasitarnauja komandinei dvasiai, o tokios pergalės kaip 6:0, 9:0 ar net 11:0 suteikia „Halle-Gooik“ klubui dar daugiau pasitikėjimo savimi. Būtent paskutines savo rungtynes Belgijoje „Halle-Gooik“ laimėjo 6:0, kai tokiu rezultatu nugalėjo „My-Cars Roselies“ komandą.

„Komanda šiuo metu jaučiasi labai gerai. Mes pirmaujame Belgijos čempionate, laimėję visas 8 rungtynes. Tiesa, mums šiuo metu negali padėti Tiago De Bail, kuris, žaisdamas Čempionų lygos pagrindinio etapo turnyre, patyrė rimtą kelio traumą. Jis savo gydymą tęs Belgijoje ir nevyks į Lietuvą, bet visi kiti komandos žaidėjai yra sveiki ir nekantriai laukia kelionės į Jūsų šalį“, – atskleidė generalinis klubo direktorius L. Baertas.

Pabaigai L. Baerto buvo paklausta apie Lietuvos čempionus Kauno „Vytį“. Apie Lietuvos komandą Belgijos klubo vadovas kalbėjo tikrai pagarbiai.

„Žinoma, kad Elitiniam etapui mes ruošiamės labai rimtai ir analizavome visus varžovus. „Vyčio“ komandą savo puikiais rezultatais mūsų dėmesį atkreipė jau anksčiau. Mes puikiai suprantame, kad UEFA koeficientas neparodo šios komandos jėgos. Tikimės, kad „Vytis“ bus labai stiprus varžovas, ypač jiems žaidžiant prie savų sirgalių. Visi tikisi, kad į finalinį ketvertą pateks „Inter“ klubas, bet aš esu tikras, kad lengvų rungtynių Elitiniame etape nebus niekam“, – užbaigė L. Baertas.

KMN Dobovec

Šalis: Slovėnija

Miestas: Rogatekas

Klubas įkurtas: 1978 m.

Klubo treneris: Kujtim Morina

Nacionaliniai trofėjai: 2 čempionų titulai (2014/15, 2017/18), 1 Slovėnijos futsalo taurė (2017/18) ir 3 Slovėnijos futsalo Supertaurės (2015, 2016, 2018).

Tarptautiniai trofėjai: –

Paskutiniai rezultatai vietiniame čempionate: 6 pergalės ir 1 pralaimėjimas

2018 metų rezultatai Čempionų lygoje: 2 pergalės ir 1 pralaimėjimas

Rezultatyviausias klubo žaidėjas Čempionų lygoje (2018 m.): Alen Fetič (3 įvarčiai)

Rungtynės su „Vyčiu“: Lapkričio 15 d. (ketvirtadienis), 20:00.

Istorija.

Mažame Slovėnijos miestelyje, Rogateke, įkurtas KMN „Dobovec“ klubas gyvuoja jau 40 metų ir būtent šių metų balandžio 24 dieną šventė savo jubiliejų. Tą jubiliejų „Dobovec“ pažymėjo ypatingai, kadangi vos antrą kartą klubo istorijoje tapo Slovėnijos futsalo čempionais ir taip pat pirmą kartą istorijoje laimėjo Slovėnijos futsalo taurę.

Apskritai, iki pat 1995 metų „Dobovec“ komanda žaidė tik įvairiose mėgėjų lygose, kol galiausiai 2000/01 metų sezone iškopė į stipriausią Slovėnijos futsalo lygą. Pirmą kartą šalies čempionais jie tapo 2014/15 metų sezone, kai finale įveikė KMN „Kobarid“ klubą. Kitais metais apginti šio trofėjaus jiems nepavyko, bet po trejų metų pertraukos „Dobovec“ vėl tapo stipriausia Slovėnijos futsalo ekipa. Nors reguliariajame sezone jie liko antri, tačiau finalinėse rungtynėse buvo pranašesni ir vėl galėjo džiaugtis auksu.

Kadangi klubas du kartus tapo šalies čempionu, du kartus žaidė ir UEFA futsalo Čempionų lygoje. Jau 2015/16 metų sezone jiems pavyko pasiekti Elitinį etapą. Pagrindiniame etape jie 7:2 nugalėjo Varnos „Grand Pro“ ir 5:2 palaužė Sarajevo „Centrar“ ekipą, bet 1:6 nusileido Lisabonos „Benfica“ futsalo ekipai.

Visgi klubui to užteko, kad pasiektų Elitinį Čempionų lygos etapą, bet pirmas blynas jame gan prisvilo. Slovėnijos komanda sugebėjo 2:1 nugalėti jau anksčiau minėtą Prancūzijos „Kremlin-Bicetre United“ klubą, tačiau gavo skaudžių pamokų nuo Baltarusijos LSM „Lida“ (2:7) ir Madrido „Inter“ ekipos (0:8), su kuria Slovėnijos čempionai susitiks ir šiais metais.

Dabartis.

Kad „Dobovec“ keliai ir vėl susidurtų su stipriausia Europos komanda „Inter“, jiems reikėjo ir vėl įveikti pagrindinį atrankos etapą ir tą jie padarė sėkmingai. Slovėnijos čempionų titulą užsitikrinęs klubas iškovojo dvi pergales, 3:0 įveikdami Rusijos „Sibiryak“ ir 6:2 nugalėdami Vengrijos „Berettyoujfalu“.

Visgi dar vieno Rusijos klubo – Jugorsko „Gazprom-Ugra“ – Slovėnijos komanda nenugalėjo ir, atvirkščiai nei Kauno „Vytis“, jau yra patyrę nesėkmę UEFA futsalo Čempionų lygoje. Minėtai Rusijos ekipai jie pralaimėjo 0:2.

Antrą kartą iš dviejų į Elitinį etapą žengiantis „Dobovec“ klubas jau turi šiek tiek daugiau patirties ir Alytuje ketina sužaisti geriau nei prieš tris metus.

Tiesa, į Lietuvą klubas atvyks ne tokios geros nuotaikos, kokios jie norėjo. Praėjusią savaitę „Dobovec“ pralaimėjo labai svarbias rungtynes Slovėnijos futsalo čempionate, kai 3:5 nusileido Mariboro „FutureNet“ ekipai ir užleido lyderio poziciją Slovėnijos futsalo lygoje. Šiuo metu „Dobovec“ turi 18 taškų ir yra antroje vietoje, o juos įveikęs „FutureNet“ klubas su 19 taškų pakilo į pirmąją poziciją. Visgi „Dobovec“ ekipos įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumas yra geriausias lygoje (+27).

„Dobovec“ klubo treneris, kroatas Kujtimas Morina, šio pralaimėjimo per daug sureikšminti nenori ir teigia, kad jo komanda nekantriai laukia kelionės į Lietuvą.

„Mūsų komanda jaučiasi labai gerai ir laukia Lietuvoje rengiamo futsalo Čempionų lygos Elitinio etapo pradžios. Visi komandos žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę mūsų laukiantiems iššūkiams Lietuvoje“, – futsal.lt svetainei sakė K. Morina.

„Mes puikiai suprantame, kad patekome į sunkią grupę, kur žaisime prieš labai aukšto kalibro komandas, turinčias patirties šiame turnyre. Tačiau mes tikrai neketiname pasiduoti. Kiekvienas žaidėjas svajoja patekti į finalinį ketvertą ir mes nesame išimtis. Galime visus užtikrinti, kad atiduosime visas jėgas kiekvienose rungtynėse“, – pabrėžė „Dobovec“ klubą treniruojantis kroatas.

„Dobovec“ komandos pagrindą sudaro slovėnai. Šioje komandoje žaidžia net septyni Slovėnijos futsalo rinktinės nariai, o taip pat yra du Kroatijos futsalo rinktinės nariai. Todėl komandos pagrindiniai žaidėjai yra puikiai susižaidę tarpusavyje, nes rungtyniauja ne tik vienoje komandoje, bet ir toje pačioje rinktinėje.

Slovėnijos čempionai bus vienintelė komanda grupėje, kuri savo gretose neturės brazilų. Nors dėl to K. Morina visiškai nesujaudina, tačiau jis supranta, kad būtent brazilai bus pagrindinis „Vyčio“ ginklas.

„Mes sekėme Lietuvos čempionų FK „Vyčio“ žaidimą Čempionų lygoje. Mes žinome, kad tai yra aukšto meistriškumo komandą, kurios stuburą sudaro brazilai. Ši komanda yra verta pagarbos ir tą jie įrodė, užimdami pirmą vietą tiek pirmajame, tiek pagrindiniame Čempionų lygos etape. Prieš juos žaisti bus tikrai sunku, ypač Lietuvoje, kur jie turės savų sirgalių palaikymą“, – pokalbį užsimindamas apie lietuvius užbaigė K. Morina.

„Inter Movistar“ FS

Šalis: Ispanija

Miestas: Madridas

Klubas įkurtas: 1977 m.

Klubo treneris: Jesus Velasco

Nacionaliniai trofėjai: 13 čempionų titulų (1989/90, 1990/91, 1995/96, 2001/02, 2002/03, 2003/04, 2004/05, 2007/08, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18), 1 Slovėnijos futsalo taurė (2017/18), 10 Ispanijos futsalo taurių (1989/90, 1995/96, 2000/01, 2003/04, 2004/05, 2006/07, 2008/09, 2013/14, 2015/16, 2016/17) ir 13 Ispanijos futsalo Supertaurių (1990, 1991, 1996, 2001, 2002, 2003, 2005, 2007, 2008, 2011, 2015, 2017, 2018).

Tarptautiniai trofėjai: 5 UEFA futsalo Čempionų lygos taurės (2003/04, 2005/06, 2008/09, 2016/17, 2017/18) ir 5 FIFA Tarpkontinentinės taurės (2005, 2006, 2007, 2008, 2011)

Paskutiniai rezultatai vietiniame čempionate: 6 pergalės, 2 pralaimėjimai ir 2 lygiosios.

2018 metų rezultatai Čempionų lygoje: 3 pergalės iš 3.

Rezultatyviausias klubo žaidėjas Čempionų lygoje (2018 m.): Humberto (4 įvarčiai).

Rungtynės su „Vyčiu“: Lapkričio 17 d. (šeštadienis), 20:00.

Istorija.

Paskutinis, bet tikrai ne prasčiausias, o turbūt ir stipriausias „Vyčio“ varžovas bus Madrido „Inter Movistar“ FS klubas. Jau vien iš aukščiau surašytų titulų galima suprasti šios komandos pajėgumą, o ten išrašyti net ne visi trofėjai, todėl klubo titulų lentyna tikrai nuo jų lūžta.

Per 41 gyvavimo metus „Inter“ FS iškovojo ne tik daugybę titulų Ispanijoje, bet ir tarptautinėse arenose. „Inter“ FS klubas buvo vienas iš Ispanijos futsalo lygos steigėjų ir per 29 metus šioje lygoje klubas triumfavo net 13 kartų. Dar daug kartų „Inter Movistar“ liko ant prizininkų pakylos, o prasčiausias klubo pasirodymas Ispanijoje – septinta vieta, užimta dar 1996/97 metų sezone. „Inter Movistar“ klubas savo pavadinimą keitė net dešimt kartų, bet dabartiniu vadinasi jau dešimtmetį.

Stipriausia Europos komanda „Inter“ klubas jau yra tapęs penkis kartus, įskaitant ir du UEFA futsalo Čempionų lygos triumfus per paskutinius dvejus metus, todėl klubas sieks šį titulą iškovoti ir trečią kartą iš eilės, bet iš pradžių jiems reikės patekti į finalinį ketvertą. Būtent tokį tikslą savo komandai kelia treneris Jesusas Velasco.

„Esame pasiruošę kelionei į Lietuvą. Mes puikiai suprantame, kad esame favoritai, bet su prie šios etiketės esame pripratę ir mūsų tikslas bus tik vienas – užimti pirmą vietą grupėje ir patekti į finalinį ketvertą“, – klubo svetainei sakė J. Velasco.

Dabartis.

Į Elitinį Čempionų lygos etapą „Inter“ FS pateko, laimėdami visas tris savo rungtynes. Madrido komanda 3:0 įveikė Ukrainos „Prodexim Kherson“, 2:1 palaužė Čekijos „Era-Pack Chrudim“ ir 4:2 nugalėjo Serbijos „Ekonomac“

Nors Čempionų lygoje šiais metais klubas dar nepralaimėjo, tačiau vietiniame čempionate „Inter Movistar“ tokio pergalingo futbolo nedemonstruoja ir, ne taip kaip „Vyčio“ ekipa, jau žino ką reiškia pralaimėjimo kartėlis. Per 10 rungtynių „Inter“ pralaimėjo jau du kartus ir du kartus sužaidė lygiosiomis, o likusias šešias rungtynes laimėjo. Tokie rezultatai reiškia, kad šiuo metu šalies čempionas su 20 taškų yra trečias, tačiau nuo pirmaujančios „Barcelona“ ekipos jis atsilieka vos 3 taškais.

Svarbus faktas yra tas, kad klubas laimėjo tris paskutines savo rungtynes vietiniame fronte, todėl po truputį klubas įgauna pagreitį, o paskutinėse rungtynėse 4:1 palaužė „Catgas Santa Coloma“ ekipą. Prieš tai du mačus klubas laimėjo tik 1:0 ir 2:0, bet išlaikyti „sausi“ vartai rodo pagerėjusį komandos žaidimą gynyboje.

„Jaučiu, kad įgauname pagreitį ir pradedame žaisti taip, kaip ir noriu. Labai gerai, kad savo sportinę formą įgavome prieš Čempionų lygos Elitinio etapo kovas, todėl jose matysite stipriausią „Inter“ klubą“, – po vienos iš pergalių Ispanijos čempionate sakė J. Velasco.

Gerą žaidimą „Inter Movistar“ klubui padės demonstruoti ne tik gerėjanti sportinė forma, bet ir futsalo elitas, kurio komandos gretose yra apstu. Madrido klubas pas save turi geriausius Ispanijos ir Brazilijos žaidėjus ir vieną portugalą, kurio prisibijo visas pasaulis. Tas portugalas – penkiskart geriausias pasaulio futsalo žaidėjas Ricardinho. 33 metų kamuolio virtuozas „Inter“ FS klube žaidžia nuo 2013 metų, o jau tris pastaruosius metus yra renkamas kaip geriausias futsalo žaidėjas, todėl galimybė pamatyti šį talentą Lietuvoje yra tikrai neeilinė.

Tačiau „Inter Movistar“ varžovai negali susitelkti tik į šį futsalo meistrą. „Inter“ savo ekipoje turi ir daug nacionalinės Ispanijos futsalo rinktinės narių ir labai techniškų brazilų. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į puolėją Humberto, kuris jau šių metų Čempionų lygoje įmušė keturis įvarčius, o taip pat reguliariai pasižymi Ispanijos čempionate.

Gera žinia „Inter“ FS treneriui J. Velasco ir visiems futsalo gerbėjams yra ta, kad į Lietuvą Europos čempionai atsiveš beveik pajėgiausią savo sudėtį, o komandoje dėl Achilo sausgyslės traumos nebus tik Rafaelio. Taigi, Alytuje galėsime išvysti futsalo elitą, o savo jėgas prieš juos patikrinti galės ir „Vyčio“ futbolininkai.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-24 „Juventus“ 17:00 „Lietkabelis“
10-25 „Nevėžis-Optibet“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 18 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 18 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 18 : 00 Riteriai