„Liverpool“
Rungtynės prasidės 22:00
:
Atsinaujins po sek
„Real“
Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Pirmadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

Trečioje partijoje baltosiomis figūromis žaidė F.Caruana, bet šiuo pranašumu jis nepasinaudojo. Apylygis žaidimas tęsėsi visą partiją, o po 49-ojo baltųjų ėjimo abu žaidėjai sutiko su lygiosiomis. Bendras rezultatas išliko lygus – 1,5:1,5. Kol kas visos trys partijos baigėsi lygiosiomis, bet šiek tiek geresnėje situacijoje yra M.Carlsenas. Iš likusių 9 partijų jis 5 kartus žais baltosiomis figūromis.

„Partijos pradžioje jaučiausi kiek nepatogiai, stengiausi trukdyti varžovui pasinaudoti turimu pranašumu. Manau, kad partijos pabaigoje situacija išsilygino, tačiau apie pergalę minčių neturėjau. Tik kai priverčiau jį rikiu užimti juodąjį kvadratą, supratau, kad galiu jį šiek tiek paspausti. Bendras rezultatas kol kas neblogas, bet žinau, kad galiu pagerinti savo žaidimą“, - kalbėjo M.Carlsenas.

Ketvirtoji partija bus žaidžiama jau antradienį. Artimiausia poilsio diena numatyta trečiadienį.

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Pasaulio šachmatų čempionato finale yra numatyta 12 partijų, iš kurių paskutinė – lapkričio 26 d. Tiesa, jei po 12 partijų rezultatas bus lygus, tuomet lapkričio 28 d. bus žaidžiamas pratęsimas.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Nugalėtojas gaus 600 tūkst. eurų, jei savo pranašumą įrodys per 12 partijų, arba 550 tūkst. eurų, jei prireiks pratęsimo. Likusi suma proporcingai atiteks pralaimėtojui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų