Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.11.13 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Ruslanas Černychas, Donatas Žukovas ir Karolis Krasilnikovas | „Facebook“ nuotr.

Ruslanas Černychas, Donatas Žukovas ir Karolis Krasilnikovas | „Facebook“ nuotr.

Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Rusijos Aukščiausioje lygoje (VHL) Tado Kumeliausko atstovaujama Karagandos „Saryarka“ (Kazachstanas) išvykoje 2:3 pralaimėjo Orsko „Youzhny Ural“ (Rusija), 2:4 nusileido Učialų „Gornyak“ (Rusija) ir 2:3 neatsilaikė prieš Kurgano „Zauralye“ (Rusija). Lietuvis pirmose rungtynėse sužaidė 12 min. 20 sek., kartą smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo  9 iš 15 ritulio išmetimų, antrose ant ledo praleido 15 min. 12 sek., 4 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo 10 iš 15 ritulio išmetimų, o trečiose sužaidė 18 min. 56 sek., įmušė įvartį, gavo 2 baudos min. ir laimėjo 12 iš 19 ritulio išmetimų.

„Saryarka“ (22 tšk.) tarp 29 komandų užima 18-ą vietą.


Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) „Evansville Thunderbolts“ su Pijumi Rulevičiumi namuose 5:3 nugalėjo „Fayetteville Marksmen“, bet svečiuose patyrė dvi nesėkmes prieš „Roanoke Rail Yard Dawgs“: 2:6 ir po pratęsimo 3:4. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose gavo 2 baudos min., o trečiose įmušė įvartį ir užsidirbo 2 baudos min.

 „Evansville Thunderbolts“ (5 tšk.) žengia priešpaskutinė – 9-a.


Antroje pagal pajėgumą Čekijos lygoje „HC Poruba“ su Domantu Čypu namuose 2:3 nusileido „HC Frydek-Mistek“ ekipai. Gynėjas po žaidimo Lietuvos rinktinėje dar nespėjo prisijungti prie komandos šiose rungtynėse.

„HC Poruba“ (28 tšk.) tarp 15 komandų žengia 11-a.


Nikita Piazenko | „Facebook“ nuotr.

Nikita Piazenko | „Facebook“ nuotr.

Danijos antroje lygoje „Herning IK“ su Nikita Piazenko namuose 9:3 sutriuškino „Esbjerg“ ledo ritulininkus. Lietuvis kartą smūgiavo į varžovų vartus.

Naujoji Tado Ramanausko komanda „Herlev“ išvykoje 2:7 pralaimėjo „Gladsaxe“. Lietuvis ant ledo pasirodė 16-ą minutę ir praleido 3 įvarčius.

„Herning IK“ (34 tšk.) pirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o „Herlev“ (12 tšk.) Rytuose tarp 6 ekipų užima 4-ą poziciją.


Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ patyrė dvi nesėkmes – namuose 5:7 prieš Halo „Pirates“ ir svečiuose 1:8 prieš Telfordo „Tigers“. Edgaras Protčenko „Stars“ komandai nepadėjo, nes buvo išvykęs į Lietuvos rinktinę.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ ekipa išvykoje 1:6 neprilygo „Whitley Warriors“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Blakberno „Hawks“ šventė dvi pergales – svečiuose 7:3 prieš „Solway Sharks“ ir namuose 6:1 prieš „Sutton Sting“. Danielius Nomanovas nugalėtojų gretose nežaidė, nes atstovavo Lietuvos rinktinei.

„Hawks“ (10 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 7-ą vietą, „Stars“ (6 tšk.) yra 9-a, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.


Egidijus Binkulis (nr.28) | „Facebook“ nuotr.

Egidijus Binkulis (nr.28) | „Facebook“ nuotr.

Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose 4:2 nugalėjo „Marupe/Ako“. Egidijus Binkulis atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo net 25 baudos min., o Paulius Rumševičius nežaidė, nes išvyko į Lietuvos rinktinę.

Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ ekipa išvykoje 4:1 nugalėjo tą pačią „Marupę/Ako“. Gynėjas iš Lietuvos gavo 2 baudos min.

„HK Dinaburga“  (32 tšk.) pirmauja lygoje, o SSS (20 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda namuose net 12:0 nušlavė autsaiderę „Lee Valley Lions“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Haringey Huskies“ (6 tšk.) lenkia keturias komandas ir rikiuojasi 11-a.


Donatas Žukovas | „Facebook“ nuotr.

Donatas Žukovas | „Facebook“ nuotr.

Vokietijos ketvirtoje lygoje „ESC Dorfen“ be Povilo Verenio patyrė dvi nesėkmes išvykoje – 2:5 prieš „TSV Peissenberg“ ir 3:7 prieš „EHF Passau“. Puolėjas praėjusią savaitę praleido Lietuvos vyrų rinktinėje.

Donato Žukovo atstovaujamas „EHC Konigsbrunn“ klubas išvykoje 7:0 sutriuškino „TEV Miesbach“. Idealiai žaidęs lietuvis atrėmė visus varžovų smūgius į vartus. Deja, tiksli smūgių statistika nepateikiama.

Danieliaus Bogdziulio atstovaujama „EC Nordhorn“ ekipa namuose 1:3 nusileido „Salzgitter Icefighters“. Lietuvis šį kartą puolime nepasižymėjo, bet išliko rezultatyviausiu konferencijos žaidėju (6 rungtynės, 8 įvarčiai, 6 rezultatyvūs perdavimai).

„EHC Konigsbrunn“ (18 tšk.) „Bayernliga“ konferencijoje tarp 14 komandų yra 5-a, o „ESC Dorfen“ (14) – 10-a. „EC Nordhorn“ (7 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „Wisconsin-Stout“ universiteto komanda su Artūru Laukaičiu namuose šventė dvi pergales – 3:2 prieš „St.Olaf“ koledžą ir 4:1 prieš Gustavo Adolfo koledžą. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, gavo 2 baudos min. ir laimėjo net 13 iš 17 ritulio išmetimų. Antrajame mače A.Laukaitis laimėjo 5 iš 9 ritulio išmetimų.


Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu išvykoje 1:3 pralaimėjo Pekino „KRS Heilongjiang“ (Kinija). Iš Lietuvos rinktinės grįžęs gynėjas ant ledo praleido 17 min. 22 sek. ir 3 kartus smūgiavo į varžovų vartus.

„HK Riga“ (17 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 ekipų užima 14-ą vietą.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) ledo ritulio lygų (NAHL) Springfildo „Junior Blues“ su Luku Žukausku išvykoje du kartus nugalėjo „Fairbanks Ice Dogs“ – 3:1 ir po baudinių serijos 3:2. Lietuvis negalėjo padėti komandai dėl čiurnos traumos.

„Junior Blues“ (19 tšk.) Vidurio Vakarų divizione pakilo į 4-ą vietą tarp 6 komandų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu du kartus neturėjo vilčių prieš Džersio „Hitmen“ – 0:7 ir 2:10. Lietuvis nepasižymėjo.

Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa abu sykius nusileido „New Hampshire Junior Monarchs“ – 2:4 ir 2:5. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose nepasižymėjo.

„South Shore Kings“ (20 tšk.) užima 6-ą vietą, o „Stars“ (19 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 8-a.


Karolis Krasilnikovas | „Facebook“ nuotr.

Karolis Krasilnikovas | „Facebook“ nuotr.

JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) „Valencia Flyers“ su dviem lietuviais namuose 6:3 nugalėjo San Diego „Sabers“. Eimantas Noreika su Matu Mikalausku atliko po rezultatyvų perdavimą ir gavo po 2 baudos min.

Du lietuvius savo gretose turinti Dalaso „Snipers“ namuose tris kartus iš eilės pralaimėjo prieš Šiaurės Kolorado „Eagles“ – 1:7, 2:3 ir 5:8. Karolis Krasilnikovas antrose ir trečiose rungtynėse pelnė po įvartį, o Arvydas Domeika žaidė tik pirmus du mačus ir nepasižymėjo.

„Snipers“ (17 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 4-ą vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (13 tšk.) Vakarų divizione yra priešpaskutinė – 4-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) „Potomac Patriots“ su trimis lietuviais du kartus apmaudžiai pralaimėjo prieš Karolinos „Eagles“ – 1:2 ir po baudinių serijos 1:2. Elvinas Karla be keitimų sužaidė antrąsias rungtynes ir atrėmė 41 iš 42 varžovų smūgių bei 1 iš 3 baudinių. Dominykas Motiejūnas antrose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o Martynas Miliūnas abu sykius nepasižymėjo.

Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ ekipa po baudinių serijos 6:5 išplėšė pergalę prieš „Tampa Bay Juniors“. Lietuvis nepasižymėjo.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu du sykius – po pratęsimo 3:2 ir 6:3 – nugalėjo Filadelfijos „HC Philadelphia“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose įmušė 2 įvarčius ir pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus.

„DME Swamp Rabbits“ (28 tšk.) pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (31 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ (24 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Patriots“ (13 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komanda pasidalino po pergalę su „Kingsville Kings“ – namuose 3:7 ir svečiuose 6:4. „Niagara-on-the-Lake Nationals“ nepadėjo lyderis Ilja Četvertakas, nes buvo išvykęs į Lietuvos į rinktinę.

Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa svečiuose šventė dvi pergales – 4:3 prieš „Bradford Bulls“ ir 9:2 prieš „New Tecumseth Civics“. Abu kartus be keitimų žaidęs lietuvis iš viso atrėmė 69 iš 74 varžovų smūgių, o pirmajame mače buvo išrinktas geriausiu žaidėju.

„Niagara-on-the-Lake Nationals“ (19 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 12-os Pietų konferencijos komandų. „Almaguin Spartans“ (24 tšk.) rikiuojasi 3-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu išvykoje pasidalino po pergalę su Meino „Wild“ – po pratęsimo 2:3 ir 3:2. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose nežaidė.

„Sharks“ (20 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų rikiuojasi 4-a.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco 0:3 nusileido „Shattuck-St.Mary‘s“, 2:6 pralaimėjo „Sioux Falls Power Hockey“, 1:6 neprilygo „Rocky Mountain RoughRiders“ ir tik paskutinėse rungtynėse 2:0 įveikė „CarShield“. Lietuvis po smegenų sutrenkimo grįžo į aikštę, pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose gavo net 25 baudos min., trečiose nežaidė, o ketvirtose nepasižymėjo.

„Valley Forge Minutemen“ (5 tšk.) užima paskutinę – 8-ą – vietą „High Performance“ divizione.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu išvykoje net 6:0 sutriuškino lyderę „IK Grums-2“. Lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 4 baudos min.

„HC Viking“ (12 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a.


Anglijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Mato Bajorūno atstovaujama Gildfordo komanda svečiuose 6:4 nugalėjo Basinkstouko ekipą. Lietuvis įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 4 baudos min.

Gildfordas (9 tšk.) užima 3-ią vietą Pietų konferencijoje, o Čelmsfordo akademija (0 tšk.) su Kristijonu Nekroševičiumi lieka paskutinė – 6-a.


Antroje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje „Stavanger-2“ su Danilu Drozdovu išvykoje du kartus žaidė su „Kongsvinger“. Pirmosios rungtynės baigėsi lygiosiomis 4:4, o antrąsias 4:1 laimėjo lietuvio ekipa. D.Drozdovas pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose įmušė įvartį.

„Stavanger-2“ (11 tšk.) lyderiauja 7 komandų pirmenybėse.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City