Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Magnusas Carlsenas prieš Fabiano Caruaną | Scanpix nuotr.

Šeštadienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi svarbiausias metų renginys šachmatų pasaulyje – planetos čempionato finalas. Šiemet nugalėtojo titulą gina 27-erių metų norvegas Magnusas Carlsenas (ELO koeficientas-2835), kuris susitinka su italų kilmės amerikiečiu 26-erių metų Fabiano Caruana (ELO-2832).

M.Carlsenas šį kartą žaidė baltosiomis figūromis, bet turėjo gerokai daugiau problemų nei šeštadienį. F.Caruana, skirtingai nei pirmoje partijoje, žaidė greitai ir spinduliavo pasitikėjimu savo jėgomis. M.Carlsenas partijos pabaigoje jautė spaudimą iš varžovo ir galėjo džiaugtis, kad amerikietis galiausiai sutiko su lygiosiomis. Šiai partijai prireikė 49 ėjimų, o bendras finalo rezultatas tapo 1:1.

„Partijos pradžioje apsiskaičiavau ir netekau iniciatyvos. Turėjau kovoti dėl lygiųjų. Nesu patenkintas šios partijos rezultatu, bet tai vis tiek geriau nei pralaimėjimas. Jis atliko ėjimą, kurio dar nebuvau matęs. Šiek tiek vėliau išanalizuosiu situaciją, ar tai buvo tiesiog siurprizas, ar Fabiano surado kažką naujo šachmatuose“, - pasakojo M.Carlsenas.

Sekmadienį žaidėjai turės poilsio dieną. Pirmadienį bus žaidžiama trečioji partija.

M.Carlsenas į pasaulio čempionato finalą pateko iš karto, kaip dabartinis pasaulio čempionas. Tuo tarpu F.Caruanai teko žaisti kandidatų turnyre, kuriame jis surinko 9 tšk. ir aplenkė 7 šachmatininkus, pretendavusius į vietą finale.

M.Carlsenas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2013 m., o vėliau du kartus apgynė savo titulą. F.Caruana į finalą pateko pirmą sykį karjeroje.

Pasaulio šachmatų čempionato finale yra numatyta 12 partijų, iš kurių paskutinė – lapkričio 26 d. Tiesa, jei po 12 partijų rezultatas bus lygus, tuomet lapkričio 28 d. bus žaidžiamas pratęsimas.

Iki pasaulio čempionato finalo M.Carlsenas ir F.Caruana pagal klasikines taisykles buvo sužaidę 33 partijas. 10 iš jų laimėjo M.Carlsenas, 5 – F.Caruana, o net 18 partijų baigėsi lygiosiomis.

Pasaulio šachmatų čempionato finalo prizų fondą sudaro 1 mln. eurų, kurį dalinsis du šachmatininkai. Nugalėtojas gaus 600 tūkst. eurų, jei savo pranašumą įrodys per 12 partijų, arba 550 tūkst. eurų, jei prireiks pratęsimo. Likusi suma proporcingai atiteks pralaimėtojui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų