Vladimiras Morozovas | Scanpix nuotr.

Tokijuje (Japonija) penktadienį prasidėjo priešpaskutinis – šeštas – pasaulio plaukimo taurės etapas trumpame (25 m ilgio) baseine.

Jau pirmąją varžybų dieną buvo pakartotas pasaulio rekordas. Rusas Vladimiras Morozovas 100 m kompleksiniu būdu nuplaukė per 50.26 sek. ir užfiksavo identišką laiką, kaip ir rugsėjo 28 d. pasaulio taurės etape Eindhovene (Olandija).

Po 50 m rusui dar bandė priešintis tik 0.04 sek. atsilikęs japonas Kousuke Matsui, bet per paskutinius 50 m jis prarado daug laiko ir atplaukė tik ketvirtas (52.17). Antras finišavo kitas japonas Hiromasa Fujimori (51.58), o trečias – amerikietis Michaelas Andrew (51.59).

V.Morozovas vienu aukso medaliu neapsiribojo ir dar laimėjo 50 m plaukimą laisvuoju stiliumi (20.49). Rusas šioje rungtyje pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą.

Dar du aukso medalius į savo kolekciją pridėjo legendinė vengrė Katinka Hosszu. Ji laimėjo tiek 100 m kompleksinį plaukimą (57.25), tiek 200 m plaukimą peteliške (2:03.01). Tiesa, pirmajame finale vengrė sulaukė rimto iššūkio iš švedės Sarah Sjostrom, kuri atsiliko vos 0.03 sek. (57.28).

Moterų 200 m plaukimo krūtine rungtyje dominavo rusė Julija Jefimova (2:16.29). Auksą iškovojusi rusė artimiausią varžovę – tautietę Vitaliną Simonovą – aplenkė daugiau nei 3 sek. (2:19.53).

01-19 „Juventus“ 17:00 „Šiauliai“
01-19 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Dzūkija“
01-19 „Neptūnas“ 17:00 „Skycop“
01-20 „Rytas“ 17:20 „Lietkabelis“
01-20 „Žalgiris“ 17:20 „Nevėžis“

01-24 Stambulo „Fenerbahce“ 19:30 Pirėjo „Olympiakos“
01-24 Tel Avivo „Maccabi“ 21:30 Atėnų Panathinaikos
01-24 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Kauno „Žalgiris“