Paskutinės dienos „Real“ gretose: kur pasisuks K.Navaso karjera? (7)

2018.11.08 12:19
Marius Salys
Sportas.lt
Keyloras Navasas | Scanpix nuotr.

Keyloras Navasas | Scanpix nuotr.

Madrido „Real“ ilgą laiką ieškojo tokio vartininko, kuris būtų ir jaunas, ir perspektyvus. Ir pagaliau jį rado. Šią vasarą jie iš Londono „Chelsea“ prisiviliojo Thibautą Courtoisą ir taip išbraukė vieną problemą iš savo sąrašo. Tačiau iškilo kita problema: ką daryti su Keyloru Navasu?

Akivaizdu, kad komandoje turėti du pasaulinio lygio vartininkus tiesiog nėra prasmės. Abejotina, ar triskart UEFA Čempionų lygos laimėtojas norės ramiai didžiąją dalį sezono sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolo bei stebėti, kaip už jį jaunesnis belgas susirenka beveik visas žaidimo minutes.

Situacija vartininkui yra išties nepavydėtina. Pastaruosius tris metus, kai jis užtikrintai gynė „Real“ vartus ir ne tik padėjo iškovoti ne vieną titulą, bet ir buvo identifikuotas kaip vienas geriausių vartininkų pasaulyje, Madrido ekipa tuo metu dairėsi į žmones, kurie galėtų jį pakeisti.

Thibautas Courtoisas | Scanpix nuotr.

Thibautas Courtoisas | Scanpix nuotr.

Kaip vartininkas, K.Navasas dar tikrai nėra senas ir nė iš tolo neartėja prie karjeros saulėlydžio. Jam dar tik 31-eri. Galima pažvelgti į Gianluigi Buffono pavyzdį. Geležiniam italui šiuo metu yra 40 metų, tačiau tai jam nesutrukdė pasirašyti didžiausios karjeroje sutarties su PSG, kurių gretose jis, įvairių šaltinių duomenimis, uždirba dvigubai daugiau nei taip ilgai žaisdamas Turino „Juventus“. Ir jis vis dar negalvoja apie karjeros pabaigą.

Gianluigi Buffonas | Scanpix nuotr.

Gianluigi Buffonas | Scanpix nuotr.

Tad K.Navasui dar tikrai liko mažiausiai penki, o gal ir daugiau metų aukščiausio lygio futbole, kuriame jis gali pasiūlyti daug.

Vietoje to, „Real“ nusprendė nusipirkti kitą vartininką, kuris yra jaunesnis ir gali ilgesniam laikui būti laikomas pagrindiniu „Real“ vartininku.

Kelias pirmąsias rungtynes praleidęs ant atsarginių žaidėjų suolo, T.Courtoisas greitai perėmė K.Navaso pareigas ir tapo pagrindiniu vartų sargu Ispanijos „La Liga“ čempionate. Šiame turnyre jis yra nekeičiamas. Tuo tarpu K.Navasui tenka tenkintis minutėmis, kurias jis gauna taurių turnyruose ar UEFA Čempionų lygoje. Šiame sezone jis sužaidė septynias rungtynes, per kurias praleido tokį patį skaičių įvarčių.

Klausimas: ar ilgai K.Navasas tenkinsis tokiu menku vaidmeniu ir kas jo laukia ateityje? Realiausias ir logiškiausias atsakymas – persikėlimas į kitą klubą.

Keyloras Navasas (kair.) | Scanpix nuotr.

Keyloras Navasas (kair.) | Scanpix nuotr.

„Real“ jau aiškiai parodė, kad K.Navasas jiems nėra reikalingas ir kad jie savo viltis deda į kitą vartininką. To šis klubas siekė dar nuo 2015 metų, kai bandė įsigyti Davidą De Gea iš „Manchester United“. Ir kiekvieną sezoną buvo ta pati istorija: viešumoje „Real“ skelbė pasitikintys K.Navasu, tačiau iš tikrųjų ieškojo žmogaus, kuris jį pakeistų. Juo netapo D.De Gea, tačiau galiausiai tokiu žmogumi tapo T.Courtoisas.

Kur galėtų pakrypti Kosta Rikos rinktinės vartininko karjera? Italijos spaudoje jau mirga pranešimai, kad jis gali atsidurti Turino „Juventus“ gretose ir tai gali įvykti dar šį sausį. Kol kas tai yra tik gandai, tačiau akivaizdu, kad geriausias pasirinkimas K.Navasui yra persikelti į kitą klubą, kuriame jis gautų daugiau žaidimo, o ne sėdėjimo ant atsarginių žaidėjų suolo, laiko.

Kviečiame ir jus padiskutuoti komentarų skiltyje, ką manote apie K.Navaso ateitį „Real“ klube?

Marius Salys
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų