rungtynių akimirka | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Iki ilgosios pertraukos puikiai atakavęs Vilniaus „Rytas“ (3/3) subyrėjo trečiame kėlinyje ir Europos taurės rungtynėse svečiuose 76:95 (21:21, 27:22, 7:28, 21:24) patyrė triuškinančią nesėkmę prieš Malagos „Unicaja“ (5/1) ekipą.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse „Rytas“ namuose šventę pergalę rezultatu 80:72.

Rungtynių eiga:

Nors „Unicaja“ rungtynių pradžioje spurtavo 5:0, tačiau „Rytas“ neleido varžovams daugiau atitrūkti ir netrukus spurtavęs 10:0 jau pirmavo 13:7. Nors beveik visą pirmą kėlinį „Rytas“ pirmavo bent penkiais taškais, tačiau jo pabaigoje rezultatas tapo lygus ir po pirmųjų dešimt minučių nei viena komanda neįgavo pranašumo (21:21).

Antrojo kėlinio pradžioje „Rytas“ spurtavo 7:2, o sužaidusi keturias minutes, po Eimanto Bendžiaus tritaškio, jau pirmavo net 12 taškų pranašumu (38:26). Visgi tada jau „Unicaja“ spurtavo 11:2 ir komandas skyrė vos trys taškai (37:40). Nors „Rytui“ dar buvo pavykę išsiveržti septyniais taškais (44:37), tačiau galiausiai antrasis kėlinys baigėsi vilniečiams turint penkių taškų pranašumą (48:43).

Po 20 minučių „Ryto“ gretose fantastiškai žaidė D.J. Seeley, kuris per 16 min. 19 sek. pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei surinko 18 naudingumo balų.

Jam gerai talkino po 8 taškus surinkę Mindaugas Girdžiūnas ir Eimantas Bendžius.

„Rytas“ per pirmuosius du kėlinius atakavo fantastišku procentu: dvitaškiai - 12/20 (60 proc.), tritaškiai - 7/12 (58,3 proc.), baudos - 3/3 (100 proc.).

Po ilgosios pertraukos tiek „Unicaja“, tiek „Rytas“ demonstravo visiškai kitokį žaidimą. Vilniečiai per 10 minučių sugebėjo pelnyti vos 7 taškus, tuo tarpu „Unicaja“ - net 28.

Ketvirtasis kėlinys jau tapo tik formalumu, kuriame „Unicaja“ pradžiugindavo gerbėjus galingais dėjimais bei išlaikė solidų pranašumą ir atsirevanšavo „Ryto“ krepšininkams už pralaimėjimą Vilniuje.

„Unicaja“ antroje rungtynių dalyje pavyko visiškai „išjungti“ D.J.Seeley, kuris taip ir liko su 15 taškų, kuriuos pelnė per pirmąsias 20 minučių.

„Unicaja“ pataikė 24/34 dvitaškių, 10/26 tritaškių bei 17/23 baudų, tuo tarpu „Rytas“ - 19/39 dvitaškių, 10/22 tritaškių bei 8/10 baudų. Šeimininkai atliko net 31 rezultatyvų perdavimą, kai tuo tarpu vilniečiai - vos 12.

„Unicaja“: Giorgi Shermadini 23, Mathiasas Lessortas 18, Kyle'as Wiltjeras 12,

„Rytas“: D.J.Seeley 15, Eimantas Bendžius 11, Mindaugas Girdžiūnas 10.

Šiose rungtynėse „Ryto“ komandoje nerungtyniavo pagrindinis įžaidėjas Chrisas Krameris, kuris pirmose tarpusavio rungtynėse per 19 min. 28 sek. pelnė 2 taškus ir surinko 6 naudingumo balus.

„Unicaja“ pirmose rungtynėse nesustabdė Eimanto Bendžiaus, kuris per 30 min. 14 sek. įmetė 18 taškų (4/8 trit.) bei per 20 min. 27 sek. 15 taškų pelniusio Evaldo Kairio.

Europos taurėje „Rytas“ buvo iškovojęs dvi pergales iš eilės, tačiau prieš keturias dienas jie namuose patyrė pralaimėjimą LKL pirmenybėse, kai 66:78 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“. Tuo tarpu „Unicaja“ Europos taurėje vienintelį pralaimėjimą yra patyrusi būtent prieš „Rytą“, o paskutinėse Ispanijos čempionato rungtynėse jie netikėtai 79:88 nusileido San Pablo „Burgos“ komandai.

zzz
2018-11-08 11:01:40
padaRytas
A-JA-JAI
2018-11-08 09:44:35
Manau reikėtų pakeisti pavadinimą į "Rytelis".
.
2018-11-08 06:39:52
Adomaitis skandina ryta o jankauskas futbola i ka federacija ziuri. Deportuot tokius trenerius i portugalija
As
2018-11-08 06:38:38
Prie to reik priprast nes ir rinktines tas pac laukia nuovargis. Bet gal paliks rinktine ir ryta adomaitis graudu ziuret i jo treniravims