Ronaldo Nazario | Organizatorių nuotr.

Ronaldo Nazario | Organizatorių nuotr.

Brazilas Ronaldo Nazario į „Barcelona“ istoriją įsirašė kaip vienas geriausių futbolininkų klubo istorijoje nepaisant to, kad jame praleido vos vienerius metus. 1996/97 metų sezone jaunuolis su galinga sprogstamąja galia prisistatė „Camp Nou“ stadione ir per 49 rungtynes visuose turnyruose pelnė įspūdingus 47 įvarčius, taip tapdamas visišku fanų favoritu.

Dėl tokio talento visi Katalonijoje kraustėsi iš proto, todėl nenuostabu, kad „Barcelona“ vadovai po pirmųjų metų iškart prisistatė su pasiūlymu pratęsti kontraktą. Visgi, visų nuostabai Ronaldo iškeliavo į Italiją, kur Milano „Inter“ už jį sumokėjo tuomet rekordinius 27 mln. eurų.

Kas nutiko, kad per tokį trumpą laiką dievaičiu tapęs brazilas nepanoro likti Barselonoje ir vietoje to pasirinko „San Siro“ stadioną?

Buvęs „Barcelona“ prezidentas Joanas Gaspartas pasakoja, kad tokios naujienos apie Ronaldo sprendimą išvykti visus tiesiog pribloškė.

Joanas Gaspartas | Organizatorių nuotr.

Joanas Gaspartas | Organizatorių nuotr.

„Ronaldo norėjo pasilikti Barselonoje, čia jis buvo laimingas ir norėjo pratęsti kontraktą. Mes netgi surašėme visą kontraktą šalia futbolininko ir dviejų jo agentų. Tuo metu buvo trečia valanda popiet ir mes nusprendėme nueiti papietauti, atšvęsti naują Ronaldo kontraktą, tuomet sugrįžti į biurą ir pasirašyti jį“, - pasakoja J.Gaspartas.

Tačiau panašu, kad kol J.Gaspartas ir jo kolegos ramiai pietavo ir laimingi galvojo apie kitą sezoną bei naujus Ronaldo įvarčius, futbolininko agentai slapta jau planavo jo persikėlimą į kitą komandą.

„Mes netgi pakėlėme tostą su cava (ispaniškas putojantis vynas, red. past.), kad atšvęstume susitarimą. Tai buvo mūsų didžiausia klaida, kadangi jeigu nebūtume išėję į miestą pavalgyti, o pirmiau būtume pasirašę kontraktą, tuomet Ronaldo būtų likęs Barselonoje“, - prisiminė vyras.

Pasak J.Gasparto, pietų metu vienas iš Ronaldo agentų paliko stalą maždaug pusvalandžiui tam, kad atsilieptų į skambutį. Pasirodo, kad tas mįslingas skambutis buvo ne nuo ko kito, o nuo „Inter“ prezidento Massimo Moratti.

Massimo Moratti | Scanpix nuotr.

Massimo Moratti | Scanpix nuotr.

„Tuo metu nekreipėme daug dėmesio, kad vieno jo agento nebuvo prie stalo. Grįžęs jis atsiprašė dėl to, išgėrė kavos ir kartu su mumis pakėlė tostą prieš sugrįžtant į biurą. Tačiau nuo pat pirmos akimirkos, kai tik sugrįžome į tuometinio prezidento Josepo Nunezo kabinetą, abu agentai pradėjo kelti naujas sąlygas ir išlygas, jie liepė Ronaldo keliauti į namus, pasakė, kad jie jam paskambins, kuomet jau reikės pasirašyti kontraktą.

Paklausiau jų, ar jie nenori pasirašyti sutarties. Jie tikino, kad nori pasirašyti, tačiau kartu norėjo iš naujo susitarti praktiškai dėl naujo kontrakto, jie kėlė naujus finansinius reikalavimus. Taip jie bandė tiesiog sužlugdyti derybas“, - teigė J.Gaspartas.

Net kai „Barcelona“ vadovai sutiko iš naujo derėtis dėl naujų kontrakto sąlygų, jau buvo aišku, kad abu agentai linko prie „Inter“ pasiūlymo ir buvo pasiruošę bet kokia kaina nuskraidinti futbolininką į Italiją.

„Kai sugebėjome susiderėti dėl penkių punktų, kurių jie reikalavo, atsirado dar ir šeštas punktas. Išsprendėme ir jį, bet tuomet atsirado septintas ir t.t. Ašarų pilnomis akimis Ronaldo manęs atsiprašė ir paaiškino, kad jo agentai sulaukė daug geresnio pasiūlymo už mūsiškį, tad visoms šalims buvo geriau, kad jis tiesiog vyktų rungtyniauti į Italiją, kur uždirbtų daug daugiau pinigų“, - prisiminė J.Gaspartas.

Iškart kitą dieną „Inter“ į „Barcelona“ sąskaitą pervedė 4 mlrd. pesų, arba 24 mln. dolerių bei taip sumokėjo Ronaldo kontrakte numatytą išpirkos sumą. Taip jis tapo antru po Diego Maradonos futbolininku, kuris pasaulio rekordą pagal sumokėtą sumą sumušė du kartus. Tačiau „Barcelona“ nenorėjo paleisti futbolininko be kovos.

Ronaldo Nazario | Organizatorių nuotr.

Ronaldo Nazario | Organizatorių nuotr.

„Mes su tokiomis sąlygomis nesutikome, todėl nuvykome į FIFA būstinę Ciuriche ir pateikėme skundą dėl „Inter“ veiksmų. Tačiau jų sprendimas buvo surinkti komitetą, kuris nuspręstų, kokia turėtų būti sumokėta kaina, o ne ar futbolininkas apskritai gali išvykti į Milaną. Jau buvo aišku, kad sandoris vis tiek įvyks. FIFA nusprendė, kad „Inter“ turėjo sumokėti dar papildomus 400 mln. pesų.

Asmeniškai pasakiau M.Moratti, kad tai, ką jis padarė, yra neteisinga, kadangi jis žinojo, kad mes vedėme derybas su futbolininku ir jau buvo pasiekę susitarimą. Jis visuomet neigė tai ir teigė, kad nežinojo apie pasiektą susitarimą, bet tai yra melas. Kai tik jį pamatau, visuomet jam primenu, kad Ronaldo nenorėjo keltis į Milaną, kad jį dėl milžiniškų pinigų perkalbėjo jo agentai.

Ronaldo Nazario | Organizatorių nuotr.

Ronaldo Nazario | Organizatorių nuotr.

2002-aisiais Ronaldo man asmeniškai pasakė, kad jeigu mes sulygsime su Madrido „Real“ pasiūlymu, jis sugrįš į „Barcelona“. Tačiau „Real“ pasiūlymas buvo per didelis ir mes negalėjome pateikti tokio pat. Negalėjome investuoti tokių didelių pinigų dėl futbolininko, kuris paliko klubą tokiu būdu.

Visgi, Ronaldo širdis visuomet labiau buvo Barselonoje, o ne Madride, kadangi Katalonijoje jis turėjo geresnių prisiminimų“, - pasakojo J.Gaspartas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


m
2018-11-07 13:07:35
Irgi geruliai - nusprende pirma atsvest o tik po to pasirasyt, ir po to dar bande ieskoti kaltu kitur. Keistuoliai.
Atsakyti


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141