Vladimiras Romanovas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vladimiras Romanovas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo savininkas Vladimiras Romanovas įsitikinęs, kad jo remiamai komandai kur kas svarbesni yra mačai su Maskvos CSKA ekipa bei stipriomis VTB jungtinės lygos nei šalies pirmenybės. V.Romanovo teigimu, „Žalgirio“ klubas LKL čempionate gali pradėti kovoti nuo atkrintamųjų mačų ar tik finale.

„Žalgiriui“ labai svarbu rungtyniauti su CSKA ir kitomis stipriomis komandomis. Prie nacionalinio šalies čempionato mes galime prisiderinti: kovoti finale arba atkrintamuosiuose mačuose. Į šį galima sprendimą Lietuvos krepšinio federacija žiūri normaliai ir kiti klubai tai supranta“, - Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ aiškino V.Romanovas.

Kauno klubo savininkas pažymėjo, jog Lietuvos krepšinio lygis sparčiai kyla, todėl kelialapių į Europos taurių turnyrus dalybos - Eurolygą, Europos taurę - per VTB lygos čempionatą gali būti žalingas veiksnys. Mat pagal projektą, visi turnyre dalyvaujantys valstybių klubai į turnyrą privalės „sunešti“ savo šalių čempionatų kvotas Europos turnyruose, todėl šalių čempionatai neteks prasmės.

„Į Škotijos futbolo taurės turnyro finalą su Edinburgo „Hearts“ komanda pateko „Hibernian“ klubas, kuris ten nežaidė 110 metų. Panašiai yra ir Lietuvos krepšinyje. Teoriškais čempionais gali tapti „Šiauliai“ ar kitas klubas. Mūsų šalyje toks krepšinio lygis, kad mažai silpnų ekipų ir bet kuris klubas gali nugalėti kitą komandą“, - aiškino bankininkas.

Jis tęsė savo mintis. „O dabar gaunasi taip, jei VTB lygos turnyre nedalyvaus, pavyzdžiui, „Šiauliai“ ar „Rūdupis“ o vienas iš jų taps LKL čempionu, jis negaus kelialapio į Europos turnyrus. Tai, žinoma, taptų stabdžiu šalies krepšinio plėtrai. Lietuvos krepšinio federacija surengs pasitarimą ir vargu ar jie sutiks su su tokiu pasiūlymu“, - dėstė verslininkas.

Tačiau V. Romanovas teigė, kad žino, kaip spręsti susidariusią problemą. „Reikia šią situaciją kažkaip keisti. Jei tapai šalies čempionu, nuo kito sezono žaidi VTB lygoje. Viską galima išspręsti, tik pradžioje tai bauginančiai skamba. Bus kitas pasitarimas, reikia gerai viską apgalvoti ir balsuoti“, - Rusijos žiniasklaidai kalbėjo V.Romanovas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų