Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.10.30 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Arvydas Domeika, Nerijus Ališauskas ir Paulius Gintautas | Organizatorių nuotr.

Arvydas Domeika, Nerijus Ališauskas ir Paulius Gintautas | Organizatorių nuotr.

Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu patyrė dar dvi nesėkmes – namuose po baudinių serijos 2:3 prieš „HC Frolunda“ ir svečiuose 3:4 prieš „HK Orebro“. Lietuvis žaidė tik antrose rungtynėse, kuriose atrėmė 33 iš 37 varžovų smūgių.

„Skelleftea AIK“ (17 tšk.) smuktelėjo į 7-ą poziciją tarp 14 klubų.


Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Rusijos Aukščiausioje lygoje (VHL) Tado Kumeliausko atstovaujama Karagandos „Saryarka“ (Kazachstanas) iškovojo dvi pergales – išvykoje 3:2 prieš Chanty-Mansijsko „Yugra“ (Rusija) ir namuose 5:1 prieš Tambovo „HK Tambov“ (Rusija). Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Saryarka“ (18 tšk.) tarp 29 komandų pakilo į 17-ą vietą.


Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) „Evansville Thunderbolts“ su Pijumi Rulevičiumi išvykoje 1:4 nusileido Birmingemo „Bulls“. Lietuvis 3 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir užsidirbo 2 baudos min.

„Evansville Thunderbolts“ (0 tšk.) užima paskutinę – 10-ą – vietą.


Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais namuose 2:3 neatsilaikė prieš Rygos „HK Prizmą“. Paulius Rumševičius gavo 2 baudos min., o Egidijus Binkulis rungtynėms nebuvo registruotas.

„HK Liepaja“ (5 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Arnoldas Bosas | „Facebook“ nuotr.

Arnoldas Bosas | „Facebook“ nuotr.

Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa svečiuose 1:5 pralaimėjo „EC Bad Nauheim“, bet namuose 4:2 įveikė „Tolzer Lowen“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė vienintelį komandos įvartį, o antrose atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 4 baudos min.

„Bayreuth Tigers“ (10 tšk.) užima paskutinę – 14-ą – poziciją.


Antroje pagal pajėgumą Čekijos lygoje „HC Poruba“ su Domantu Čypu namuose 2:4 nusileido „AZ Residomo Havirov“, tačiau svečiuose 5:3 įveikė „Hokej Usti nad Labem“. Pirmose rungtynėse lietuvis žaidė 12 min. 15 sek. ir blokavo 2 varžovų smūgius, o antrajame mače ant ledo praleido 11 min. 48 sek., 2 kartus atakavo varžovų vartus ir blokavo 1 smūgį.

„HC Poruba“ (28 tšk.) tarp 15 komandų žengia 10-a.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose 2:5 pralaimėjo „EHC Olten“, bet vėliau svečiuose net 8:1 sutriuškino „HC Biassa Ticino Rockets“, o savo arenoje 5:2 pranoko „GCK Lions“. Lietuvis pasižymėjo antrose rungtynėse, kuriose įmušė įvartį.

„EHC Kloten“ (15 tšk.) šoktelėjo į 6-ą vietą tarp 11 klubų.


Paulius Gintautas | Organizatorių nuotr.

Paulius Gintautas | Organizatorių nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje trijų lietuvių atstovaujama Haldeno „Comet“ komanda išvykoje 3:2 nugalėjo „Gjovik“, o vėliau svečiuose pasidalino po pergalę su „Narvik“ – 1:6 ir 6:2. Paulius Gintautas per 3 mačus įmušė 3 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min., Ugnius Čižas pelnė įvartį, pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 2 baudos min., o Jaunius Jasinevičius atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min.

„Furuset“ su Aimu Fiščevu išvykoje 2:6 pralaimėjo „Kongsvinger“, bet namuose 5:1 nugalėjo Oslo „Hasle/Loren“ ir taip šventė pirmą sezono pergalę. Klube debiutavęs lietuvis nepasižymėjo.

„Comet“ (27 tšk.) tebepirmauja lygoje, o „Furuset“ (3 tšk.) pakilo į priešpaskutinę – 9-ą – vietą.


Ruslanas Černychas (nr.63) | Organizatorių nuotr.

Ruslanas Černychas (nr.63) | Organizatorių nuotr.

Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko svečiuose 1:5 pralaimėjo „Sutton Sting“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ ekipa išvykoje 2:6 turėjo pripažinti Šefildo „Steeldogs“ pranašumą. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Stars“ (6 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 8-ą vietą, Blakberno „Hawks“ (4 tšk.) su Danieliumi Nomanovu yra 9-a, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.

Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Hawks“ namuose 1:3 nusileido Halo „Pirates“, bet svečiuose 9:4 nugalėjo „Stars“. D.Nomanovas pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose pelnė įvartį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min. E.Protčenko rungtynėse prieš „Hawks“ užsidirbo 2 baudos min.

„Stars“ (6 tšk.) rikiuojasi 5-a, o „Hawks“ (4 tšk.) užima priešpaskutinę – 6-ą – poziciją.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose šventė dvi pergales – 6:2 prieš „Pardaugavą“ ir 8:3 prieš „Marupę/Ako“. Fantastiškai žaidęs E.Binkulis per 2 rungtynes įmušė 5 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 6 baudos min. P.Rumševičius pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ per savaitę iškovojo tris pergales – svečiuose po pratęsimo 4:3 prieš Ventspilio „Ventą 2002“, namuose 12:3 prieš „Prizmą“ ir išvykoje 5:3 prieš Jelgavos „Zemgale Juniors“. Gynėjas iš Lietuvos pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kuriose pelnė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

„HK Dinaburga“  (26 tšk.) pirmauja lygoje, o SSS (17 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Danielius Bogdziulis | „Facebook“ nuotr.

Danielius Bogdziulis | „Facebook“ nuotr.

Vokietijos ketvirtoje lygoje „ESC Dorfen“ su Povilu Vereniu namuose 8:4 nugalėjo Donato Žukovo atstovaujamą „EHC Konigsbrunn“ klubą. Tiesa, abu lietuviai šioms rungtynėms nebuvo registruoti.

„EHC Konigsbrunn“ vėliau namuose 7:3 nugalėjo „TSV Erding Gladiators“. D.Žukovas žaidė be keitimų.

Danieliaus Bogdziulio atstovaujama „EC Nordhorn“ ekipa išvykoje 5:4 įveikė „EC Adendorfer“. Lietuvis prie pergalės pridėjo 2 įvarčius. D.Bogdziulis (4 rungtynės, 7 įvarčiai, 6 rezultatyvūs perdavimai) yra rezultatyviausias „Regionalliga Nord“ žaidėjas.

„EHC Konigsbrunn“ (12 tšk.) „Bayernliga“ konferencijoje tarp 14 komandų yra 7-a, o „ESC Dorfen“ (8) – 10-a. „EC Nordhorn“ (7 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 2-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

Artūras Laukaitis | „Facebook“ nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „Wisconsin-Stout“ universiteto komanda su Artūru Laukaičiu namuose 3:0 nugalėjo „Trine“ universitetą, bet 2:5 pralaimėjo „Aurora Spartans“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose pelnė įvartį.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu išvykoje du kartus pralaimėjo Čerepoveco „Almaz“ (Rusija) – 0:2 ir 0:2. Lietuvis pirmose rungtynėse žaidė 8 min. 23 sek., kartą atakavo varžovų vartus ir blokavo 1 smūgį. Antrajame mače lietuvis sužaidė 8 min. 8 sek. ir atliko 1 jėgos veiksmą.

„HK Riga“ (12 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 ekipų rikiuojasi 15-a.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) ledo ritulio lygų (NAHL) Springfildo „Junior Blues“ su Luku Žukausku namuose tris kartus pralaimėjo Minesotos „Magicians“ – 1:5, 1:5 ir po pratęsimo 4:5. Lietuvis negalėjo padėti komandai dėl čiurnos traumos.

„Junior Blues“ (13 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima priešpaskutinę – 5-ą – vietą.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu po pratęsimo 3:4 nusileido „HC Islanders“, 1:3 pralaimėjo „Northern Cyclones“ ir 3:2 įveikė Niujorko „PAL Junior Islanders“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min., antrose nepasižymėjo, o trečiose atliko dar 2 rezultatyvius perdavimus.

Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa šventė tris pergales iš eilės – po pratęsimo 5:4 prieš Bostono „Junior Bruins“, 5:2 prieš Ročesterio „Monarchs“ ir 4:2 prieš Konektikuto „Junior Rangers“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose nežaidė, o trečiose taip pat nepasižymėjo.

„South Shore Kings“ (16 tšk.) šoktelėjo į 6-ą vietą, o „Stars“ (15 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 9-a.


Arvydas Domeika | „Facebook“ nuotr.

Arvydas Domeika | „Facebook“ nuotr.

JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) „Valencia Flyers“ su dviem lietuviais pasidalino po pergalę su Long Bičo „Bombers“ – svečiuose 2:5 ir namuose 2:1. Eimantas Noreika pirmose rungtynėse pelnė įvartį, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min. Matas Mikalauskas pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kuriose atliko rezultatyvų perdavimą bei užsidirbo 4 baudos min.

Dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda namuose tris sykius nugalėjo „Steamboat Wranglers“ – 5:3, 5:2 ir net 11:5. Karolis Krasilnikovas per 3 mačus pelnė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o Arvydas Domeika įmušė įvartį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 9 baudos min, kai pirmose rungtynėse įsivėlė į muštynes.

„Snipers“ (17 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 3-ią vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (7 tšk.) Vakarų divizione yra priešpaskutinė – 4-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda du kartus nugalėjo „Potomac Patriots“ su trimis lietuviais – 4:2 ir 4:1. I.Ragas per 2 rungtynes įmušė 2 įvarčius, Dominykas Motiejūnas atliko rezultatyvų perdavimą, Martynas Miliūnas gavo 2 baudos min., o Elvinas Karla nežaidė.

Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ ekipa dar du kartus nugalėjo Floridos „Junior Blades“ – 3:1 ir 3:0. Lietuvis nepasižymėjo.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu pasidalino po pergalę su „HC Skipjacks“ – po pratęsimo 4:3 ir 6:7. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose pelnė įvartį, pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 4 baudos min.

„DME Swamp Rabbits“ (24 tšk.) pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (24 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (22 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Patriots“ (12 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komanda su Ilja Četvertaku namuose 11:3 sutriuškino Londono „Lakers“, išvykoje 8:3 nugalėjo „Northumberland Stars“ ir svečiuose 4:8 nusileido „Kingsville Kings“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, antrose pelnė įvartį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, įsivėlė į muštynes ir gavo 14 baudos min., o trečiose nežaidė dėl diskvalifikacijos. I.Četvertakas (12 rungtynių, 26 įvarčiai ir 33 rezultatyvūs perdavimai) yra antras pagal rezultatyvumą visos lygos žaidėjas.

Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa patyrė dvi nesėkmes – namie 2:3 prieš „New Tecumseth Civics“ ir svečiuose net 2:12 prieš „Ville-Marie Pirates“. M.Petiulas žaidė tik antrose rungtynėse ir per 2 kėlinius atrėmė 25 iš 34 varžovų smūgių.

„Niagara-on-the-Lake Nationals“ (15 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 12-os Pietų konferencijos komandų. „Almaguin Spartans“ (16 tšk.) rikiuojasi 5-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu išvykoje du kartus nusileido „L/A Nordiques“ – 6:11 ir 2:9. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose pasižymėjo įvarčiu.

„Sharks“ (14 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų rikiuojasi 4-a.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu namuose 5:2 įveikė Oulu „Karpat“, bet vėliau savo aikštėje 2:3 pralaimėjo Espo „Blues“. Lietuvis žaidė tik pirmose rungtynėse, kuriose atrėmė 29 iš 31 varžovų smūgio į vartus ir gavo 2 baudos min.

„SaiPa“ (17 tšk.) užima paskutinę – 18-ą – poziciją.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi namuose patyrė du pralaimėjimus – 1:3 prieš „EHC Biel-Bienne Spirit“ ir po pratęsimo 3:4 prieš „HC Davos“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (9 tšk.) užima paskutinę – 12-ą – vietą.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Odense“ su Tadu Ramanausku išvykoje 2:12 neprilygo dviejų lietuvių atstovaujamai „Herning“. Nikita Piazenko nugalėtojams pelnė 3 įvarčius, o Martynas Radzevičius nepasižymėjo. T.Ramanauskas buvo pakeistas 46-ą minutę, o detalesnė jo statistika nepateikiama.

„Esbjerg“ namuose 4:3 nugalėjo „Frederikshavn“. „Esbjerg“ priklausantis Gvidas Rimkus rungtynėms nebuvo registruotas.

„Herning“ (18 tšk.) Vakarų konferencijoje užima antrą vietą, „Odense“ (5) rikiuojasi 5-a, o „Esbjerg“ (2) yra paskutinė – 6-a.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda namuose 0:5 neprilygo Juveskiulės JYP, bet išvykoje po pratęsimo 3:2 išplėšė pergalę prieš Porio „Assat“. Lietuvis nežaidė dėl peties traumos.

„Sport“ (14 tšk.) tarp 17 ekipų išliko 14-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu namuose 0:3 pralaimėjo EC KAC (Austrija) ledo ritulininkams. Be keitimų žaidęs lietuvis atrėmė 35 iš 38 varžovų smūgių.

„Okanagan HC Europe White“ (14 tšk.) yra 7-a tarp 10 A grupės komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (AYHL) „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco patyrė dvi nesėkmes – 1:2 prieš Filadelfijos „Junior Flyers“ ir net 0:10 prieš „North Jersey Avalanche“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Valley Forge Minutemen“ (11 tšk.) nukrito į 6-ą vietą tarp 9 komandų.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu namuose po pratęsimo 1:2 pralaimėjo „IF Forshaga“. Puolėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„HC Viking“ (6 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 4-a.


Antroje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje „Stavanger-2“ su Danilu Drozdovu namuose du kartus įveikė „Tromso“ klubą – 5:2 ir 6:5. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius, o antrose pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Stavanger-2“ (8 tšk.) pirmauja 7 komandų pirmenybėse.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City