„Tinklinio Naktis powered by Baltijos Amerikos klinika“ | Augusto Četkausko nuotr.

„Tinklinio Naktis powered by Baltijos Amerikos klinika“ | Augusto Četkausko nuotr.

 Delfi sporto centre vykusio įspūdingo „Tinklinio Naktis powered by Baltijos Amerikos klinika“ renginio metu, renginio herojais savo sirgalių akivaizdoje tapo Lietuvos paplūdimio tinklininkai Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius. Lietuvos duetas po 3 setų įspūdingos kovos įveikė į Lietuvą atvykusias pasaulinio lygio tinklinio žvaigždes iš Latvijos Aleksandrs Samoilovs/ Edgars Točs.

E. Točas dar šiemet laimėjo FIVB keturių žvaigždučių turnyrą Olandijoje, žaibiškai šoktelėjo į pasaulio elito dešimtuką ir šiuo metu tęsia savo augimą ir ruošiasi patekimui į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, o A. Samoilovas yra 2015 metų Europos čempionas, daugkartinis Europos  pirmenybių prizininkas ir olimpinių žaidynių dalyvis. 

Palaikomi savo namų sienų, mūsų lietuvaičiai demostravo puikų žaidimą ir sukūrė tikrą šou, akistatą stebėjusiems žiūrovams. Ši Lietuvos paplūdimio tinklininkų pora, siekianti įveikti jau kitais metais prasidėsiančių atrankų į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes barjerą, žiūrovams demonstravo puikią formą ir pranoko savo varžovus visuose setuose. Negailestingi Luko Každailio smūgiai ir Arno Rumševičiaus padavimai padėjo rungtynes baigti rezultatu 2-1 (21-18; 20-22; 15-7) lietuvių naudai.

Fantastišką lietuvių žaidimą pagyrė ir olimpinių žaidynių dalyvis ir trečiąjį pasaulio reitingą turintis Aleksandrs Samoilovs : „Mes negalėjome prisiimti kamuolių gynyboje, dėl to negalėjome užpulti – vaikinai puikiai visą laiką kontroliavo kamuolį ir puikiai sužaidė šį kartą“. 

„Šiandien neparodėme geriausio savo žaidimo, nes pirmą kartą po ilgo laiko žaidžiame uždaroje patalpoje, bet vaikinai pademonstravo tikrai puikų žaidimą, bet kitą kartą bus revanšas“ – juokais antrino Edgars Točs.  

Lukas Každalis padėkojo gausiai susirinkusiam žiūrovų būriui: „Mūsų pergalę lėmė tiek daug žiūrovų, kurie savo palaikymu sukūrė nuostabią atmosferą. Ačiū visiems už tokį palaikymą“ – po kovų padėkojo Lukas Každailis. 

Įdomu tai, kad šio mačo metu pirmą kartą rungtynių teisėjas privertė visą žiūrovų būrį nuščiūti. Varžybų metu teisėjas Arnui Rumševičiui parodė dar nematytą – žalią kortelę. Tai buvo pirmas kartas, kuomet Lietuvoje žaidėjui buvo parodyta ši kortelė, reiškianti  žaidėjo kilnaus sporto („Fair play“) veiksmą, kuomet Arnas Rumševičius, prisipažino padaręs klaidą ir pelnytai grąžino tašką varžovų pusei. Žalia kortelė – tai nauja pasaulio tinklinio federacijos (FIVB) iniciatyva, kuria norima atkreipti dėmesį į kilnaus ir sąžiningo sporto svarbą. Pirmą kartą ši kortelė neseniai buvo parodyta per Italijos Super Taurę, siekiant išvengti ginčų ir mačų peržiūrų per varžybas ir skatinant sąžiningą žaidimą. 

Tiesa, renginio herojai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis atvykusias žvaigždes šiame renginyje įveikė ne vieną kartą. Kartu su 4 prieš 4 turnyre dalyvavusiomis mėgėjų komandomis jie įveikė ir Aleksandro Samoilovs „Liūtų“ ir Edgaro Točs „Žmonės“ komandas ir padėjo tinklinio entuziastams iškovoti prizines vietas turnyre. 

„Šiais metais „Tinklinio naktis“ buvo vienas stipriausių renginių tinklinio entuziastams. Visa tai tinklinio bendruomenei padovanojo renginio mecenatas – „Baltijos Amerikos klinika“, kuris daug dėmesio skiria tinklinio sporto šakai ir kurio dėka mūsų šalies stipriausiems sportininkams buvo daug lengviau siekti savo užsibrėžtų tikslų. Mes norėjome, kad „Tinklinio naktis“ būtų tikra šventė tinklinio mėgėjams, o profesalams padėtų užmegzti tarpusavio ryšius su savo publika ir sekėjais. Džiaugiamės, kad tai pavyko!“, – renginiu džiaugėsi Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Tuo tarpu Latvijos tinklinio žvaigždės, rengino metu vykusiame interaktyviame pokalbyje su žiūrovais palinkėjo visiems sportininkams ir tinklinio entuziastams siekti savo tikslų ir svajonių, nes visos svajonės tampa realybe, tik kuomet sunkiai ir kryptingai dirbama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141