Rogeris Federeris prieš Daniilą Medvedevą | Scanpix nuotr.

Bazelyje (Šveicarija) vykstančiame ATP 500 serijos „Swiss Indoors Basel“ vyrų teniso turnyre vietinis herojus šveicaras Rogeris Federeris (ATP-3) šeštadienį vienetų varžybų pusfinalyje per 1 valandą 5 minutes 6:1, 6:4 įveikė Rusijos teniso talentą Daniilą Medvedevą (ATP-20). Tai buvo antra šveicaro pergalė prieš rusą iš tiek pat galimų.

Rusas pirmajame mačo geime turėjo „break pointą“, bet jo nerealizavo, o tada prasidėjo R.Federerio dominavimas. Šveicaras pirmąjį setą baigė spurtu 5:0, o antrąjį setą pradėjo atkarpa 4:0, tad iš viso laimėjo net 9 geimus iš eilės.

Atrodė, kad mačas baigsis triuškinančiu rezultatu, bet D.Medvedevas aštuntajame geime „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją ir netrukus priartėjo iki 4:5. Tiesa, dešimtajame geime R.Federeris savo padavimų metu atitrūko 40:15 ir neleido rusui stebuklingai išsigelbėti.

Sekmadienį finale R.Federeris susitiks su rumunu Mariusu Copilu (ATP-93). Jis sensacingai 6:3, 6:7 (6:8), 6:4 nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą (ATP-5). R.Federeris turnyrą Bazelyje yra laimėjęs 8 kartus, o iš viso turi 98 ATP „World Tour“ serijos turnyrų titulus vienetų varžybose.

ATP 500 serijos vyrų teniso turnyro Bazelyje prizų fondą sudaro kiek daugiau nei 1,984 mln. eurų.