Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionatas | Organizatorių nuotr.

Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionatas | Organizatorių nuotr.

 2018 m. Spalio 20-21 d. Vilniuje vyko vienas ryškiausių šių metų fechtavimo renginių – Šiaurės Šalių Jaunimo ir Jaunių čempionatas. Varžybos sutraukė beveik pusę tūkstančio fechtuotojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Baltarusijos. Dvi dienas vykusios varžybos buvo kupinos puikių kovų, azarto ir gerų emocijų.

Šeštadienį kovas pradėjo vaikinai jaunimo kategorijoje, kurioje dalyvavo 107 sportininkai. Varžybų nugalėtoju tapo suomis T. Tauriainen, pogrupyje pralaimėjęs vos vieną kovą, atkrintamosiose užtikrintai nugalėjo visus varžovus kėlė aukštyn nugalėtojo taurę. Sidabro medalis atiteko estui A. Gedzo, bronzos medaliai – suomiui A. Heinamaa ir švedui B. Mancewicz. Iš Lietuvos sportininkų geriausiai sekėsi L. Kalininui, kuris užėmė 15 vietą ir dėl patekimo į geriausiųjų aštuntuką pralaimėjo vos vienu dūriu.

Merginų jaunimo kategorijoje lygių sau neturėjo švedė E. Martensson, iškovojusi varžybų čempionės vardą. Sidabro medaliu puošėsi taip pat švedė S. Lofgren, bronzos medaliai atiteko latvei J. Vilcanei ir estei A. Talen. Lietuvos sportininkėms patekti tarp geriausiųjų 16 nepavyko, aukščiausias vietas tarp 68 dalyvių užėmė M. Rėkutė (24 vieta) ir O. Mašalo (32 vt.).

Jaunių vaikinų kategorijoje nepalaužiamas buvo suomis A. Heinamaa, laimėjęs visas kovas ir iškovojęs auksą. Sidabrą laimėjo estas H. Priimagi, bronzos medaliais džiaugėsi estai M. Salm ir V. Altunin. Geriausiai iš lietuvių pasirodė R. Masiulis, kuriam pavyko patekti tarp geriausiųjų 32 ir užimti galutinę 30-ą vietą tarp 94 sportininkų.

Jaunių merginų kategorijoje fantastiškai pasirodė M. Rėkutė, iškovojusi bonzos medalį! M. Rėkutė porgupyje pralaimėjo vos vieną kovą ir toliau užtikrintai kovojo atkrintamosiose. Dėl patekimo į finalą kova buvo labai įtempta, M. Rėkutė pralaimėjo vos keletu dūrių 10:13, pasibaigus kovos laikui. Bronza taip pat puošėsi estė M. Palk, sidabro medalis atiteko švedei R. Gordon, o varžybų čempione tapo švedė E. Fransson. Iš viso kovėsi 70 fechtuotojų.

Jaunučių (U14) vaikinų kategorijoje nugalėtojų tapo estas O. Laasik, finale užtikrintai 15:3 nugalėjęs antrąją vietą užėmusį estą D. Drajev. Bronzos medalius iškovojo latvis A. Gailis ir už Norvegiją kovojęs E. Krasikovas (vieno geriausių Lietuvos fechtuotojų Tomo Krasikovo sūnus). Aukščiausiai užkopti iš lietuvių sportininkų pavyko A. Pupinui ir D. Sosnai,  kurie atitinkamai užėmė 12 ir 14 vietas tarp 50 sportininkų.

Jaunučių (U14) merginų grupėje nenugalima buvo estė E. Bobrokova, kuri, nepralaimėjusi nė vienos kovos, iškovojo čempionės vardą. Sidabro medaliu puošėsi latvė E. Babenko, finale čempionei nusileidusi rezultatu 8:15. Bronzos medaliais puošėsi latvė V. Razeconoka ir estė A. Proosvali. Vos per plauką nuo medalio buvo M. Narbutaitė, pralaimėjusi dėl patekimo į pusfinalį rezultatu 12:15.

Komandinėse varžybose nenugalimos buvo Švedijos komandos, kurios iškovojo čempionų vardus tiek merginų tiek vaikinų kategorijose. Vaikinų sidabro medalius iškovojo Norvegijos komanda, o kovoje dėl bronzos medalių stipresnė buvo Suomijos komanda. Merginų sidabro medalius iškovojo Estijos komanda, o bronzos medalius įveikusios Baltarusijos komandą iškovojo Latvijos sportininkės.

Prabėgęs Šiaurės šalių Jaunimo ir Jaunių fechtavimo čempionatas leido Lietuvos fechtavimo federacijai pasisemti neįkainojamos patirties, sportininkams ir treneriams pastebėti klaidas ir stipriąsias puses. 

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų