Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.10.23 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Mantas Armalis, Nerijus Ališauskas ir Danielius Bogdziulis | Organizatorių nuotr.

Mantas Armalis, Nerijus Ališauskas ir Danielius Bogdziulis | Organizatorių nuotr.

Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją


Mantas Armalis | „Facebook“ nuotr.

Mantas Armalis | „Facebook“ nuotr.

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu patyrė dvi nesėkmes – namuose 0:5 prieš buvusią lietuvio komandą „IF Djurgardens“ ir svečiuose po pratęsimo 1:2 prieš „HC Linkoping“. Lietuvis žaidė tik pirmųjų rungtynių pradžioje, kai per 22 min. 4 sek. atrėmė 4 iš 7 varžovų smūgių. Vėliau M.Armalis buvo pakeistas.

„Skelleftea AIK“ (16 tšk.) smuktelėjo į 6-ą poziciją tarp 14 klubų.


Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Rusijos Aukščiausioje lygoje (VHL) Tado Kumeliausko atstovaujama Karagandos „Saryarka“ (Kazachstanas) namuose išvykoje patyrė tris nesėkmes paeiliui – 2:4 prieš Sankt Peterburgo „SKA-Neva“ (Rusija), 1:2 prieš Sankt Peterburgo „Dinamo Spb“ (Rusija) ir 2:4 prieš Tiumenės „Rubin“ (Rusija). Pirmose rungtynėse lietuvis žaidė 15 min. 23 sek., 4 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo 7 iš 16 ritulio išmetimų. Antrajame ir trečiajame mačuose jis nežaidė.

„Saryarka“ (14 tšk.) tarp 29 komandų nukrito į 19-ą vietą.


Pietinėje JAV profesionalų lygoje (SPHL) „Evansville Thunderbolts“ su Pijumi Rulevičiumi sezoną pradėjo dviem pralaimėjimais – svečiuose 4:5 prieš „Knoxville Ice Bears“ ir namuose 3:6 prieš „Huntsville Havoc“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir gavo 2 baudos min., o antrose nežaidė.

„Evansville Thunderbolts“ (0 tšk.) užima paskutinę – 10-ą – vietą.


Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais išvykoje 1:3 pralaimėjo Rygos „HK Prizmai“. Paulius Rumševičius gavo 2 baudos min., o Egidijus Binkulis rungtynėms nebuvo registruotas. Kitose rungtynėse „HK Liepaja“ namuose po 2 kėlinių 2:1 pirmavo prieš Rygos „HS Rigą“, bet dėl problemų su ledu negalėjo pradėti trečiojo kėlinio, todėl gavo techninį pralaimėjimą. P.Rumševičius nepasižymėjo, o E.Binkulis nežaidė.

„HK Liepaja“ (5 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa patyrė dvi nesėkmes – namuose 0:5 prieš „Eispiraten Crimmitschau“ ir svečiuose 4:10 prieš Frankfurto „Lowen“. Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Bayreuth Tigers“ (7 tšk.) užima paskutinę – 14-ą – poziciją.


Antroje pagal pajėgumą Čekijos lygoje „HC Poruba“ su į sudėtį grįžusiu Domantu Čypu namuose 2:5 pralaimėjo „LHK Jestrabi Prostejov“, 8:2 sutriuškino „SK Trhači Kadan“ ir 5:2 įveikė „Rytiri Kladno“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, gavo 2 baudos min., kartą smūgiavo į varžovų vartus ir blokavo 1 oponentų smūgį, antrose kartą smūgiavo į varžovų vartus, blokavo 1 oponentų smūgį, o po lietuvio pražangos buvo skirtas baudinys į „HC Poruba“ vartus, kurio varžovai nerealizavo. Trečiajame mače D.Čypas kartą smūgiavo į varžovų vartus ir blokavo 2 oponentų smūgius.

„HC Poruba“ (25 tšk.) tarp 15 komandų žengia 10-a.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose 3:4 nusileido „EHC Visp“, o išvykoje 2:4 turėjo pripažinti buvusios lietuvio komandos „HC Ajoie“ pranašumą. Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„EHC Kloten“ (9 tšk.) nukrito į 8-ą vietą tarp 11 klubų.

Šveicarijos taurės aštuntfinalyje „EHC Kloten“ namuose netikėtai 4:3 pranoko „EHC Biel-Bienne“. Lietuvis prie pergalės pridėjo rezultatyvų perdavimą.


Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje trijų lietuvių atstovaujama Haldeno „Comet“ komanda iškovojo dvi pergales – svečiuose 5:4 prieš Tionsbergo „Vikings“ ir namuose 7:3 prieš „Gjovik“. Per dvejas rungtynes Paulius Gintautas įmušė įvartį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, Ugnius Čižas pelnė įvartį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo net 27 baudos min., o Jaunius Jasinevičius pridėjo rezultatyvų perdavimą.

„Comet“ (21 tšk.) tapo lygos lydere. „Furuset“ (0 tšk.), kurios gretose netrukus debiutuos Aimas Fiščevas, kol kas yra paskutinė – 10-a.


Ruslanas Černychas | asmeninio archyvo nuotr.

Ruslanas Černychas | asmeninio archyvo nuotr.

Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko išvykoje 1:5 turėjo pripažinti „Solway Sharks“ pranašumą. Gynėjas iš Lietuvos įmušė vienintelį komandos įvartį.

Ruslano Černycho atstovaujama Notingemo „Lions“ ekipa namuose 1:9 neprilygo „Whitley Warriors“. Gynėjas iš Lietuvos buvo išrinktas geriausiu žaidėju savo klubo gretose.

„Stars“ (6 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 8-ą vietą, Blakberno „Hawks“ (4 tšk.) su Danieliumi Nomanovu yra 9-a, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.

Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Hawks“ svečiuose 3:10 pralaimėjo Halo „Pirates“ ir namuose 0:6 nusileido Šefildo „Steeldogs“. D.Nomanovas pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose gavo 2 baudos min.

„Stars“ tame pačiame turnyre savo arenoje 4:7 neatsilaikė prieš „Pirates“. E.Protčenko rungtynėms nebuvo registruotas.

„Stars“ (6 tšk.) rikiuojasi 5-a, o „Hawks“ (2 tšk.) užima priešpaskutinę – 6-ą – poziciją.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Liepojos SSS su dviem lietuviais namuose po pratęsimo 2:1 įveikė „HK Valmieras“. E.Binkulis įmušė išlyginamąjį įvartį, o P.Rumševičius nepasižymėjo.

Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ namuose 8:2 sutriuškino Rygos „HS Riga 2002“. Gynėjas iš Lietuvos atliko rezultatyvų perdavimą.

„HK Dinaburga“  (18 tšk.) pirmauja lygoje, o SSS (12 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ ekipa svečiuose 8:1 sutriuškino „Lee Valley Lions“. Lietuvis puolime nepasižymėjo.

„Haringey Huskies“ (4 tšk.) šoktelėjo į 11-ą poziciją tarp 15 komandų.


Donatas Žukovas | „Facebook“ nuotr.

Donatas Žukovas | „Facebook“ nuotr.

Vokietijos ketvirtoje lygoje „ESC Dorfen“ su Povilu Vereniu patyrė du pralaimėjimus – namuose 1:4 prieš „EC Bad Kissingen Wolfe“ ir svečiuose 2:7 prieš „TEV Miesbach“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose gavo 2 baudos min.

„EHC Konigsbrunn“, kuriai atstovauja Donatas Žukovas, svečiuose 3:2 įveikė „EHC Klostersse“, o namie 6:4 nugalėjo „EHF Passau Black Hawks“. Vartininkas iš Lietuvos abejose rungtynėse žaidė be keitimų, o detalesnė statistika nepateikiama.

Danieliaus Bogdziulio atstovaujama „EC Nordhorn“ ekipa namuose 5:4 palaužė „EC Adendorfer“ pasipriešinimą. Lietuvis pelnė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„EHC Konigsbrunn“ (9 tšk.) „Bayernliga“ konferencijoje tarp 14 komandų yra 6-a, o „ESC Dorfen“ (5) – 12-a. „EC Nordhorn“ (4 tšk.) Šiaurės konferencijoje šoktelėjo į 2-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su Kostu Gusevu išvykoje 0:3 pralaimėjo Stupino „Kapitan“ (Rusija), o vėliau namuose du kartus – 0:2 ir 2:3 – pralaimėjo Jaroslavlio „Loko“ (Rusija). Lietuvis pirmose rungtynėse žaidė 19 min. 58 sek., kartą smūgiavo į varžovų vartus, atliko 2 jėgos veiksmus ir blokavo 1 smūgį, antrose sužaidė 16 min. 32 sek., 2 sykius smūgiavo į varžovų vartus, atliko net 4 jėgos veiksmus ir blokavo 1 smūgį, o trečiose ant ledo praleido 17 min. 33 sek., 4 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir pasižymėjo 1 jėgos veiksmu.

„HK Riga“ (12 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 ekipų rikiuojasi 14-a.


Vienoje stipriausių JAV jaunimo (iki 21 metų) ledo ritulio lygų (NAHL) Springfildo „Junior Blues“ su Luku Žukausku svečiuose pasidalino po pergalę su „Janesville Jets“ – po pratęsimo 3:2 ir 1:3. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas dėl čiurnos traumos. Lietuvis ant ledo tikisi sugrįžti jau artimiausiu metu, kai „Junior Blues“ pradės turnė po Aliaską.

„Junior Blues“ (12 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima priešpaskutinę – 5-ą – vietą.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu pasidalino po pergalę – 5:2 ir 3:4 – su „New Hampshire Junior Monarchs“. Lietuvis pasižymėjo tik pirmose rungtynėse, kuriose pelnė įvartį.

Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa pasidalino po pergalę su Ročesterio „Monarchs“ – 0:5 ir 8:6. Lietuvis pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kuriose įmušė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

„Stars“ (12 tšk.) užima 8-ą vietą, o „South Shore Kings“ (10 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 10-i.


Eimantas Noreika | Organizatorių nuotr.

Eimantas Noreika | Organizatorių nuotr.

JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) „Valencia Flyers“ su dviem lietuviais pasidalino po pergalę su Ontarijo „Avalanche“ – svečiuose 5:3 ir namuose 6:7. Eimantas Noreika pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą bei užsidirbo 2 baudos min. Matas Mikalauskas pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose įmušė įvartį.

Dalaso „Snipers“ (8 tšk.) su Arvydu Domeika ir Karoliu Krasilnikovu Vidurio Vakarų divizione užima 3-ią vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (4 tšk.) Vakarų divizione kol kas yra paskutinė – 5-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda pasidalino po pergalę su Atlantos „Junior Knights“ – 2:3 ir 5:3. Lietuvis pasižymėjo tik antrajame mače, įmušdamas įvartį ir gaudamas 2 baudos min.

„Potomac Patriots“ su trimis lietuviais patyrė dvi nesėkmes prieš „Hampton Roads Whalers“ – 1:7 ir 2:4. Elvinas Karla žaidė tik pirmajame mače, atrėmė 53 iš 60 varžovų smūgių ir gavo 2 baudos min. Dominykas Motiejūnas pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kuriose pelnė įvartį. Martynas Miliūnas buvo registruotas tik pirmajam mačui, kuriame nepasižymėjo.

Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ ekipa du kartus įveikė Floridos „Junior Blades“ – 2:1 ir 4:1. Lietuvis nepasižymėjo.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu du sykius palaužė „Niagara Falls Thunder“ pasipriešinimą – po pratęsimo 4:3 ir po baudinių serijos 6:5. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose realizavo baudinį ir gavo 2 baudos min.

„DME Swamp Rabbits“ (20 tšk.) pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (22 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (18 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Patriots“ (12 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komanda su Ilja Četvertaku namuose 5:11 neprilygo „Tillsonburg Hurricanes“. Lietuvis atliko 3 rezultatyvius perdavimus. I.Četvertakas (10 rungtynių, 23 įvarčiai ir 25 rezultatyvūs perdavimai) yra rezultatyviausias visos lygos žaidėjas.

Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa savo arenoje 5:7 neatsilaikė prieš „South Muskoka Shield“. Beveik pusę rungtynių sužaidęs lietuvis atrėmė 12 iš 16 varžovų smūgių į vartus.

„Niagara-on-the-Lake Nationals“ (11 tšk.) užima 8-ą vietą tarp 12-os Pietų konferencijos komandų. „Almaguin Spartans“ (16 tšk.) rikiuojasi 4-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu namuose du kartus pranoko Meino „Wild“ – 3:2 ir 4:2. Lietuvis pirmose rungtynėse pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose užsidirbo 4 baudos min.

„Sharks“ (14 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų rikiuojasi 4-a.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu pralaimėjo dar du kartus – namie 1:5 prieš Hemenlinos HPK ir išvykoje 2:4 prieš „Jukurit“. Tik pirmose rungtynėse žaidęs lietuvis atrėmė 24 iš 29 varžovų smūgių.

„SaiPa“ (14 tšk.) nukrito į paskutinę – 18-ą – poziciją.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi patyrė dvi nesėkmes svečiuose – 4:7 prieš „EV Zug“ ir 1:4 prieš „SC Bern Future“. Lietuvis nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (8 tšk.) smuktelėjo į paskutinę – 12-ą – vietą.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Odense“ su Tadu Ramanausku svečiuose 8:4 nugalėjo „Frederikshavn“. Lietuvos vartininkas liko tarp atsarginių.

„Herning“ (15 tšk.) su Nikita Piazenko ir Martynu Radzevičiumi Vakarų konferencijoje užima antrą vietą, „Odense“ (5) rikiuojasi 5-a, o „Esbjerg“ (0) su Gvidu Rimkumi yra paskutinė – 6-a.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi du kartus pralaimėjo „ERC Ingolstadt“ – svečiuose 3:6 ir namuose taip pat 3:6. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus, o antrose gavo 2 baudos min.

„EV Fussen“ (14 tšk.) užima 7-ą vietą tarp 10 komandų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda namuose po baudinių serijos 7:6 įveikė Espo „Blues“, o vėliau savo arenoje 1:5 nusileido Kuopijo „KalPai“. Pirmose rungtynėse lietuvis pelnė įvartį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet pratęsime neįmušė baudinio, o antrajame mače nepasižymėjo.

„Sport“ (12 tšk.) tarp 17 ekipų išliko 14-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu svečiuose 2:3 nusileido „EHC Lions“ (Austrija), bet po pratęsimo 3:2 įveikė Budapešto UTE (Vengrija). Lietuvis žaidė tik antrose rungtynėse, kuriose atrėmė 35 iš 37 varžovų smūgių.

„Okanagan HC Europe Red“ (14 tšk.) yra 6-a tarp 10 A grupės komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (NAPHL) „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco 0:5 pralaimėjo „Esmark Stars“, 2:5 nusileido „Madison Capitals“, 1:2 turėjo pripažinti „Everett Silvertips Elite“ pranašumą ir 1:4 neatsilaikė prieš „Rink Hockey Academy“. Lietuvis žaidė visuose mačuose, bet niekuo nepasižymėjo.

„Valley Forge Minutemen“ (3 tšk.) užima paskutinę – 8-ą – vietą „High Performance“ divizione.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu svečiuose 6:3 nugalėjo „Filipstad/Hallefors/BIK Karlskoga“, o vėliau išvykoje po pratęsimo 6:5 įveikė ir „HC Hammaro“. Iš Austrijos į Švediją persikėlęs lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

„HC Viking“ (5 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 5-a.


Anglijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Gildfordo komanda su Matu Bajorūnu namuose 1:3 nusileido Basinkstouko ekipai. Lietuvis pelnė vienintelį ekipos įvartį.

Gildfordo komanda (7 tšk.) Pietų konferencijoje užima 2-ą vietą, o Čelmsfordo akademijos ekipa (0 tšk.) su Kristijonu Nekroševičiumi yra paskutinė – 6-a.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City