Deividas Sirvydis | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (1/1) komanda Europos taurėje patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 73:86 (20:19, 12:22, 20:17, 21:28) pripažino Kazanės „Unics“ (2/0) pranašumą.

Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė 18 metų krepšininkas Deividas Sirvydis. Jis mačą pradėjo startiniame penketuke, pelnė 17 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o „iš žaidimo“ pataikė šešis metimus iš septynių.

Didžiąją dalį pirmosios mačo pusės nei viena komanda neįgijo apčiuopiamos persvaros. Martyno Echodo taškai 19-ąją dvikovos minutę mažino „Ryto“ atsilikimą 31-32. Tačiau kėlinio pabaigą svečiai pralaimėjo atkarpa 1-9 ir prieš ilgąją pertrauką „Rytas“ atsiliko 32-41.

Per pirmuosius du kėlinius vilniečius į priekį vedė aštuonis taškus surinkęs M.Echodas, šešis įmetė Mindaugas Girdžiūnas, o „Unics“ gretose su 11 taškų rezultatyviausias buvo Jamaras Smithas.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Unics“ vienu metu atitrūko 13 taškų persvara, bet „Rytas“ tada pelnė devynis taškus be atsako ir priartėjo 43-47. Vėliau dar buvo priartėję iki vieno taško, bet kėlinį geriau užbaigė šeimininkai ir vilniečiai po 30 žaidimo minučių atsiliko 52-58.

33-ąją mačo minutę Dominique‘o Suttono taškai mažino „Ryto“ atsilikimą 60-65, bet po to šeimininkai trijų minučių atkarpą laimėjo 7-0 ir įgijo 12 taškų pranašumą. Vilniečiai po to neatsitiesė.

„Ryto“ krepšininkai pataikė 8 tritaškius iš 16, tačiau kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 24-34.

Kitą savaitę D.Adomaičio auklėtiniai susitiks su Frankfurto „Fraport Skyliners“ komanda.

„Rytas“: Deividas Sirvydis 17, Dominique‘as Suttonas 14 (9/14 baud.), Eimantas Bendžius 12 (3/5 trit.), Martynas Echodas 10 (6 atk. kam.), D.J.Seeley ir Mindaugas Girdžiūnas po 6, Evaldas Kairys 5.

„Unics“: Jamaras Smithas 19, Maksimas Sheleketo 15, Trentas Lockettas 13 (9 atk. kam.), Pierria Henry 10, Errickas McCollumas ir Kostas Kaimakoglou po 9.