Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.10.09 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Markas Kaleinikovas, Ugnius Čižas ir Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Markas Kaleinikovas, Ugnius Čižas ir Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu namuose 2:1 nugalėjo „Vaxjo Lakers“, bet išvykoje 1:3 pralaimėjo „IF Brynas“. Lietuvis žaidė tik pirmose rungtynėse ir atrėmė 26 iš 27 varžovų smūgių į vartus.

„Skelleftea AIK“ (14 tšk.) nukrito į 4-ą poziciją tarp 14 klubų.


Paulius Rumševičius | „Facebook“ nuotr.

Paulius Rumševičius | „Facebook“ nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais patyrė dar dvi nesėkmes – svečiuose 1:3 prieš Rygos „HK Mogo“ ir namuose 0:3 prieš Jelgavos „HK Zemgale/LLU“. Egidijus Binkulis žaidė tik antrose rungtynėse, kuriose laimėjo 3 iš 7 ritulio išmetimų. Paulius Rumševičius žaidė abiejuose mačuose, o antrose rungtynėse kartą smūgiavo į varžovų vartus.

„HK Liepaja“ (2 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa svečiuose 5:7 nusileido „SC Deggendorfer“, bet namuose 4:1 nugalėjo Drezdeno „Eislowen“ ir taip iškovojo pirmą sezono pergalę. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Bayreuth Tigers“ (4 tšk.) pakilo į priešpaskutinę – 13-ą – vietą.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku namuose apmaudžiai 4:5 turėjo pripažinti „SC Langenthal“ pranašumą. Lietuvis kartą smūgiavo į varžovų vartus.

„EHC Kloten“ (9 tšk.) smuktelėjo į 4-ą poziciją tarp 11-os klubų.


Ugnius Čižas | „Facebook“ nuotr.

Ugnius Čižas | „Facebook“ nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje trijų lietuvių atstovaujama Haldeno „Comet“ komanda namuose 4:5 pralaimėjo Oslo „Hasle/Loren“, bet vėliau atsitiesė ir savo arenoje 9:2 sutriuškino „Furuset“. Paulius Gintautas per 2 rungtynes įmušė 2 įvarčius, Jaunius Jasinevičius atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o Ugnius Čižas pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus.

„Comet“ (10 tšk.) tarp 10 komandų rikiuojasi 4-a.


Antroje pagal pajėgumą Danijos lygoje „Herning IK“ su Nikita Piazenko namuose po baudinių serijos 3:4 pralaimėjo „Vojens“, tačiau vėliau savo aikštėje 5:1 pamokė „Gladsaxe“. Lietuvis pirmose rungtynėse nežaidė, o antrose nepasižymėjo.

„Herning IK“ (19 tšk.) tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Blakberno „Hawks“ su Danieliumi Nomanovu savo aikštėje 2:4 pralaimėjo „Whitley Warriors“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

Edgaro Protčenko atstovaujama Bilingemo „Stars“ ekipa savų žiūrovų akivaizdoje 8:4 įveikė Notingemo „Lions“. Lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min.

„Stars“ (6 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 6-ą vietą, o „Hawks“ (4 tšk.) yra 8-a tarp 10 ekipų.


Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Stars“ svečiuose 2:4 pralaimėjo Šefildo „Steeldogs“. E.Protčenko atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 2 baudos min.

„Hawks“ tame pačiame turnyre išvykoje 3:5 nusileido „Solway Sharks“. D.Nomanovas nežaidė.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „Dinaburg“ komanda išvykoje po pratęsimo 1:2 pralaimėjo Valmieros „HK Valmieras“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

Dviejų lietuvių atstovaujama Liepojos SSS ekipa svečiuose po pratęsimo 4:5 nusileido Rygos „HS Riga 2002“. E.Binkulis nežaidė, o P.Rumševičius nepasižymėjo.

„Dinaburg“ (15 tšk.) lyderiauja lygoje, o SSS (6 tšk.) yra 4-a tarp 9 ekipų.


Čekijos trečioje pagal pajėgumą lygoje „HC Orlova“ su Domantu Čypu išvykoje patyrė du pralaimėjimus – net 4:10 prieš „HC Tatra Koprivnice“ ir 2:4 prieš „HC Moravske Budejovice 2005“. Gynėjas iš Lietuvos žaidė tik pirmose rungtynėse ir nepasižymėjo.

„HC Orlova“ (0 tšk.) Rytų konferencijoje yra paskutinė – 7-a.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ ekipa savo aikštėje 1:4 pralaimėjo Oksfordo „Stars“. Lietuvis nepasižymėjo.

„Haringey Huskies“ (2 tšk.) smuktelėjo į 9-ą poziciją tarp 15 komandų.


Norvegijos trečioje lygoje Haugesundo „Seagulls“ su Ernestu Kieliumi pergalingai pradėjo sezoną – išvykoje du kartus (6:4 ir 5:3) nugalėta „Ski“ komanda. Lietuvis žaidė be keitimų ir iš viso atrėmė 41 iš 48 varžovų smūgių į vartus.

„Seagulls“ (4 tšk.) kol kas pirmauja lygoje.


Markas Kaleinikovas | „Facebook“ nuotr.

Markas Kaleinikovas | „Facebook“ nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su dviem lietuviais namuose pasidalino po pergalę su Pekino „KRC Heilongjiang“ (Kinija) 3:2 ir 2:4. Po traumos ant ledo pagaliau grįžo Markas Kaleinikovas. Jis per 2 rungtynes iš viso sužaidė 24 min. 48 sek., 3 kartus smūgiavo į varžovų vartus, atliko 2 jėgos veiksmus ir laimėjo vienintelį ritulio išmetimą. Deja, tai ir buvo jo paskutinės rungtynės Rygos klube. Pirmadienį pranešta, kad kontraktas su lietuviu buvo nutrauktas.

Kostas Gusevas iš viso ant ledo praleido 26 min. 18 sek., 3 kartus smūgiavo į varžovų vartus, atliko 1 jėgos veiksmą ir blokavo 1 varžovų smūgį.

„HK Riga“ (12 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 ekipų nukrito į 13-ą vietą.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu patyrė tris nesėkmes – 2:4 prieš Bostono „Bandits“, po baudinių serijos 2:3 prieš Patriko Misiuko atstovaujamą „South Shore Kings“ ir 1:2 prieš Džersio „Hitmen“. D.Bogdziulis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., antrose pasižymėjo rezultatyviu perdavimu ir realizuotu baudiniu, o trečiose nepasižymėjo. P.Misiukas rungtynėse prieš „Stars“ nepasižymėjo.

Kitose rungtynėse „South Shore Kings“ 0:6 neturėjo vilčių prieš „Hitmen“, bet 4:0 pamokė „Northern Cyclones“. P.Misiukui pasižymėti nepavyko.

„Stars“ (9 tšk.) užima 6-ą vietą, o „South Shore Kings“ (8 tšk.) tarp 12 komandų pakilo į 7-ą poziciją.


Arvydas Domeika | „Facebook“ nuotr.

Arvydas Domeika | „Facebook“ nuotr.

JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) Dalaso „Snipers“ su dviem lietuviais namuose tris kartus neprilygo El Paso „Rhinos“ – 3:9, 0:7 ir 0:6. Arvydas Domeika pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose ir trečiose gavo po 2 baudos min. Karolis Krasilnikovas nepasižymėjo.

„Snipers“ (0 tšk.) Vidurio Vakarų divizione kol kas yra paskutinė – 5-a. „Valencia Flyers“ su Eimantu Noreika ir Matu Mikalausku sezoną pradės kiek vėliau.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda pasidalino po pergalę su Karolinos „Eagles“ – 4:1 ir 2:5. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Potomac Patriots“ su trimis lietuviais du kartus nugalėjo Atlantos „Junior Knights“ – 2:0 ir 2:1. Elvinas Karla be keitimų gynė komandos vartus ir iš viso atmušė net 82 iš 83 varžovų smūgių. Martynas Miliūnas pirmose rungtynėse įmušė įvartį, įžeidė teisėjus ir gavo net 17 baudos min., o antrose nepasižymėjo. Į komandą sugrįžo Dominykas Motiejūnas. Jis abiejuose mačuose nepasižymėjo.

Kristupo Blažio atstovaujama „DME Swamp Rabbits“ ekipa 5:3 nugalėjo Floridos „Eels“. Puolėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„DME Swamp Rabbits“ (12 tšk.) pirmauja 5 komandų Floridos divizione, Deniso Kuzminovo atstovaujama Konektikuto „Nighthawks“ (14 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Patriots“ (9 tšk.) Pietryčių divizione yra 4-a, o „Generals“ (8 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komanda su Ilja Četvertaku išvykoje 4:5 pralaimėjo „Tillsonburg Hurricanes“. Lietuvis pelnė 2 įvarčius, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min.

Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa namuose 4:3 įveikė Otavos „Sharpshooters“, bet 1:3 pralaimėjo „Ville-Marie Pirates“. Lietuvis abejose rungtynėse žaidė be keitimų ir iš viso atrėmė 54 iš 60 varžovų smūgių į vartus.

„Niagara-on-the-Lake Nationals“ (8 tšk.) užima 5-ą vietą tarp 12-os Pietų konferencijos komandų. „Almaguin Spartans“ (14 tšk.) rikiuojasi 2-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu namuose du sykius nusileido „L/A Nordiques“ – 2:4 ir 1:8. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose nepasižymėjo.

„Sharks“ (8 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų rikiuojasi 4-a.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje patyrė tris pralaimėjimus per tris dienas: 1:4 prieš Vasos „Sport“, 2:5 prieš Oulu „Karpat“ ir 3:5 prieš Porio „Assat“. L.Lubys žaidė tik trečiose rungtynėse ir per pirmą kėlinį atrėmė 9 iš 11 varžovų smūgių.

„SaiPa“ (9 tšk.) nukrito į paskutinę – 18-ą – vietą.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi svečiuose pralaimėjo tris kartus paeiliui: 2:3 prieš „EHC Kloten“, 3:4 prieš „SCL Young Tigers“ ir 3:5 prieš „EHC Biel-Bienne Spirit“. Gynėjas iš Lietuvos žaidė visose rungtynėse, bet nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (5 tšk.) liko priešpaskutinė – 11-a.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Herning“ su dviem lietuviais namuose 4:2 nugalėjo „Vojens“. N.Piazenko įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o Martynas Radzevičius nepasižymėjo.

Tado Ramanausko atstovaujama „Odense“ ekipa išvykoje 2:8 neprilygo „Aalborg“. Vartininkas iš Lietuvos liko tarp atsarginių.

„Herning“ (12 tšk.) Vakarų konferencijoje pakilo į pirmą vietą, „Odense“ (2) rikiuojasi 5-a, o „Esbjerg“ (0) su Gvidu Rimkumi kol kas yra paskutinė – 6-a.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi du kartus pralaimėjo prieš „ESV Kaufbeuren“ – namie 3:8 ir svečiuose 2:5. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose gavo 2 baudos min.

„EV Fussen“ (11 tšk.) nukrito į 8-ą vietą tarp 10 komandų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda išvykoje patyrė du pralaimėjimus – 2:4 prieš Helsinkio „Jokerit“ ir 3:7 prieš Espo „Blues“. Lietuvis abejose rungtynėse atliko po rezultatyvų perdavimą, o antrajame mače dar gavo 2 baudos min.

„Sport“ (9 tšk.) tarp 17 ekipų smuktelėjo į 14-ą poziciją.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu išvykoje 1:5 pralaimėjo prieš Vienos „Capitals Silver“ (Austrija). Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Okanagan HC Europe Red“ (Austrija), kuriai priklauso Nikita Volochas, svečiavosi Vengrijoje, kur 7:2 nugalėjo Budapešto „Hokiklub“, 2:3 nusileido Budapešto „SC Market-Vasas“ ir 5:4 įveikė Miškolco „DVTK Jegesmedvek“. Lietuvis nežaidė.

„Okanagan HC Europe Red“ (13 šk.) A grupėje užima 4-ą vietą, o „Okanagan HC Europe Red“ (9 tšk.) su yra 7-a tarp 10 komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (AYHL) „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco du kartus po pratęsimo pralaimėjo prieš Vašingtono „Little Capitals“ – 2:3 ir 2:3. Lietuvis pasižymėjo antrose rungtynėse, kuriose įmušė įvartį.

„Valley Forge Minutemen“ (9 tšk.) lyderiauja 9 komandų lygoje, bet yra sužaidusi daugiausiai rungtynių.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …