Jonas Jonesas ir Alexanderis Gustafssonas | Scanpix nuotr.

Jonas Jonesas ir Alexanderis Gustafssonas | Scanpix nuotr.

 Kontraversiškas MMA kovotojas 31-erių metų amerikietis Jonas Jonesas jau netrukus baigs vykdyti bausmę dėl dopingo vartojimo. Antrą kartą taisykles pažeidusio amerikiečio diskvalifikacija baigsis spalio 28 d.

UFC prezidentas Dana White‘as tikisi, kad J.Jonesas į narvą grįš paskutiniame šių metų turnyre „UFC 232“ arba kitų metų pradžioje. UFC planuoja atimti pussunkio svorio kategorijos čempiono diržą iš amerikiečio Danielio Cormier ir leisti dėl jo kovoti J.Jonesui bei švedui Alexanderiui Gustafssonui. Tuo tarpu D.Cormier galėtų koncentruotis į sunkiasvorių diržo gynybą prieš amerikietį Brocką Lesnarą.

J.Jonesas su A.Gustafssonu kartą jau kovėsi. „UFC 165“ turnyre jiems prireikė visų penkių raundų, o J.Jonesas tada nelengvai apgynė diržą. Pergalę jam skyrė visi teisėjai, bet du iš jų įžvelgė tik minimalų amerikiečio pranašumą (48:47).

„Tiesą pasakius, nesuprantu, kodėl man reikia kovoti diržo. USADA priėjo išvados, kad draudžiamų medžiagų vartojimas buvo atsitiktinis ir netyčinis. Aš įrodžiau savo nekaltumą, todėl manau, kad diržas turėtų būti grąžintas man. Danielis Cormier nelaimėjo prieš mane, bet UFC jam vis tiek įteikė diržą“, - stebėjosi J.Jonesas.

Amerikietis taip pat pareiškė, kad trečioji kova su D.Cormier jam nėra būtina: „Aš jį nugalėjau du kartus. Jis po abiejų kovų ėjo namo verkdamas. Suprantu, kad Danieliui reikia bent kartą nugalėti mane, norint sulaukti daugiau pagarbos, bet aš prieš jį jau viską įrodžiau. Man nereikia dar kartą kovoti su juo, kad mane vadintų vienu iš geriausių visų laikų kovotojų. Turiu dar daug metų, kad tai įrodyčiau. Nematau prasmės ir kovoti dėl sunkiasvorių diržo su Danieliu. Tai yra jo pelnytai laimėtas diržas ir aš nenoriu apsunkinti jo gyvenimo. Aš ateinu tam, kad pasiimčiau, kas teisėtai priklauso man. Tai – pussunkio svorio kategorijos čempiono diržas.“ 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.