Valentina Ševčenko | Scanpix nuotr.

Valentina Ševčenko | Scanpix nuotr.

 Lapkričio 3-ią dieną Niujorke (JAV) vykstantis mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 230“, panašu, turės vieną titulinę kovą.

Ilgą laiką pagrindinės vakaro kovos ieškoję UFC vadovai tikina pasiekę susitarimą su kirgize Valentina Ševčenko ir 33-ejų metų amerikiete Sijara Eubanks. Jos turėtų susikauti dėl šiuo metu laisvo moterų 125 svarų (56,7 kg) kategorijos pasaulio čempionės diržo. Šį titulą pirmoji iškovojo amerikietė Nicco Montano, bet prieš kovą su V.Ševčenko ji buvo nugabenta į ligoninę dėl komplikacijų svorio metimo metu. UFC tuomet atėmė iš N.Montano diržą be kovos, o V.Ševčenko buvo pažadėta surasti varžovę.

Planuota, kad V.Ševčenko dėl diržo kovos su lenke Joanna Jedrzejczyk. Skelbta, kad ši kova vyks gruodžio 8-ą dieną Toronte (Kanada), bet UFC niekaip nerado pagrindinės vakaro kovos „UFC 230“ turnyrui, todėl ėmėsi desperatiškų veiksmų. J.Jedrzejczyk nebūtų spėjusi pasiruošti kovai visu mėnesiu anksčiau, todėl vietoj jos UFC žada suteikti galimybę S.Eubanks.

Apie V.Ševčenko ir S.Eubanks kovą paskelbė ESPN, o UFC prezidentas Dana White‘as jiems patvirtino, kad susitarimas yra pasiektas, o MMA fanai ėmė reikšti savo nusivylimą, jog tai blogiausia įmanoma pagrindinė kova tokio lygio turnyre.

Tiesa, vos po keliolikos minučių pasirodė papildoma informacija, jog kontraktas dar nėra pasirašytas. UFC bando suorganizuoti tokią kovą, bet galutinai derybos dar nesibaigė.

V.Ševčenko per karjerą MMA narve laimėjo 15 kovų ir patyrė 3 nesėkmes. S.Eubanks jau turėjo teisę kovoti dėl 125 svarų kategorijos diržo, bet prieš akistatą su N.Montano ji turėjo problemų dėl svorio metimo, sustreikavo S.Eubanks inkstai ir kova buvo atšaukta. „The Ultimate Fighter“ realybės šou S.Eubanks taip ir liko nenugalėta, laimėdama visas tris kovas. Kituose turnyruose ji iškovojo 3 pergales bei patyrė 2 nesėkmes.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.