Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO (1)

2018.10.02 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Kostas Gusevas, Ilja Četvertakas, Dominykas Bogdziulis ir Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

Kostas Gusevas, Ilja Četvertakas, Dominykas Bogdziulis ir Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu išvykoje 5:3 įveikė „HF Lulea“, bet namuose po baudinių serijos 2:3 nusileido „HV 71“. Lietuvis žaidė tik antrose rungtynėse ir per 65 min. atrėmė 23 iš 25 varžovų smūgių į vartus. Baudinių serijoje M.Armalis atmušė keturis iš šešių varžovų smūgiuotų ritulių.

„Skelleftea AIK“ (11 tšk.) išsaugojo 2-ą vietą tarp 14 komandų.


Egidijus Binkulis | Organizatorių nuotr.

Egidijus Binkulis | Organizatorių nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais svečiuose po pratęsimo 2:3 turėjo pripažinti Rygos „HK Mogo“ pranašumą. Egidijus Binkulis gavo 2 baudos min. ir pralaimėjo vieną ritulio išmetimą, o Paulius Rumševičius nepasižymėjo.

„HK Liepaja“ (2 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Arnoldas Bosas | „Facebook“ nuotr.

Arnoldas Bosas | „Facebook“ nuotr.

Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa namuose po pratęsimo 5:6 nusileido „ESV Kaufbeuren“, o svečiuose 1:7 neturėjo vilčių prieš „Ravensburg Towerstars“. Lietuvis abejose rungtynėse užsidirbo po 2 baudos min.

„Bayreuth Tigers“ (1 tšk.) nukrito į paskutinę – 14-ą – poziciją.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku svečiuose 6:4 nugalėjo „EVZ Academy“. Lietuvis rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie pirmojo rungtynių įvarčio, pelnydamas pirmąjį savo rezultatyvumo tašką šiame NLB sezone.

„EHC Kloten“ (9 tšk.) lyderiauja 11 komandų lygoje.


Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje trijų lietuvių atstovaujama Haldeno „Comet“ komanda išvykoje apmaudžiai 4:5 pralaimėjo Oslo „Hasle/Loren“. Ugnius Čižas įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., Paulius Gintautas pasižymėjo įvarčiu, o Jaunius Jasinevičius atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 10 baudos min.

„Comet“ (6 tšk.) nukrito į 6-ą poziciją tarp 10 klubų.


Antroje pagal pajėgumą Danijos lygoje „Herning IK“ su Nikita Piazenko namuose 4:1 nugalėjo „Aalborg“ ledo ritulininkus. Lietuvis realizavo kiekybinę persvarą ir įmušė pirmą karjeros įvartį tokio lygio pirmenybėse.

„Herning IK“ (15 tšk.) kol kas laimėjo visas penkerias rungtynes pirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje.


Prancūzijos antroje lygoje „Chambery“ su Aivaru Bendžiumi išvykoje 1:8 neprilygo „Montpellier Vipers“. Detalesnė rungtynių statistika nepateikiama.

„Chambery“ (0 tšk.) lieka paskutinė – 14-a.


Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

Anglijos lygoje „NIHL 1“ Blakberno „Hawks“ su Danieliumi Nomanovu namuose 5:8 nusileido „Solihull Barons“. Puolėjas iš Lietuvos dūrė varžovui lazda ir gavo 27 baudos min.

Milton Keinso „Thunder“ su Ruslanu Černychu svečiuose 0:8 nepasipriešino Londono „Raiders“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo. Beje, tai buvo paskutinės lietuvio rungtynės šioje komandoje. Pirmadienį „Thunder“ klubas paskelbė, jog nutraukė kontraktą su R.Černychu.

„Hawks“ (4 tšk.) Šiaurės konferencijoje tarp 10 komandų yra 7-a, o Edgaro Protčenko atstovaujama Bilingemo „Stars“ (4 tšk.) – 8-a. „Thunder“ (1 tšk.) Pietuose rikiuojasi 6-oje pozicijoje tarp 8 ekipų.

Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Stars“ svečiuose 2:6 pralaimėjo Halo „Pirates“,  bet namuose 5:2 įveikė „Solway Sharks“. E.Protčenko pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kuriose pelnė 2 įvarčius, užsidirbo 14 baudos min. ir buvo išrinktas geriausiu mačo žaidėju.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „Dinaburg“ komanda namuose po pratęsimo 5:4 įveikė Liepojos SSS. A.Starovoitovas nepasižymėjo. Pralaimėjusiųjų gretose P.Rumševičius gavo 2 baudos min., o E.Binkulis nepasižymėjo.

„Dinaburg“ (14 tšk.) lyderiauja lygoje, o SSS (5 tšk.) yra 5-a tarp 9 ekipų.


Čekijos trečioje pagal pajėgumą lygoje „HC Orlova“ su Domantu Čypu patyrė dvi nesėkmes – išvykoje 2:5 prieš „HC Novy Jičin“ ir namie po pratęsimo 2:3 prieš „HC Bobri Valašske Meziriči“. Pirmųjų rungtynių detalesnė statistika nepateikiama, o antrose lietuvis nepasižymėjo.

„HC Orlova“ (0 tšk.) Rytų konferencijoje yra paskutinė – 7-a.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ ekipa iškovojo pirmą sezono pergalę, kai namuose 3:2 įveikė Gildfordo „Phoenix“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Haringey Huskies“ (2 tšk.) pakilo net į 6-ą vietą tarp 15 ekipų.


Kostas Gusevas | „Facebook“ nuotr.

Kostas Gusevas | „Facebook“ nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su dviem lietuviais svečiuose du kartus po baudinių serijos pralaimėjo Sankt Peterburgo „SKA-Varyagi“ (Rusija) – 1:2 ir 2:3. Kostas Gusevas pirmose rungtynėse žaidė 11 min. 46 sek., atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 varžovų smūgį ir atliko 2 jėgos veiksmus. Antrajame mače K.Gusevas žaidė 15 min. 9 sek., atliko 1 jėgos veiksmą ir blokavo 1 varžovų smūgį. Markas Kaleinikovas negalėjo padėti komandai dėl traumos.

„HK Riga“ (10 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų rikiuojasi 10-a.


Dominykas Bogdziulis | asmeninio archyvo nuotr.

Dominykas Bogdziulis | asmeninio archyvo nuotr.

JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu du kartus įveikė Niujorko „PAL Junior Islanders“ – 5:1 ir 4:3. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius, o antrose atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min.

Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa 1:4 nusileido „HC Islanders“. Lietuvis pasižymėjo rezultatyviu perdavimu.

„Stars“ (8 tšk.) pakilo į 6-ą vietą, o „South Shore Kings“ (4 tšk.) tarp 12 komandų žengia 9-a.


Ignotas Ragas | „Facebook“ nuotr.

Ignotas Ragas | „Facebook“ nuotr.

JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda 3:2 nugalėjo Karolinos „Eagles“, 5:1 pamokė Floridos „Junior Blades“, 3:1 nugalėjo „DME Swamp Rabbits“ su Kristupu Blažiu ir 1:4 nusileido Šarlotės „Rush“. I.Ragui puolime pasižymėti nepavyko, bet jis išvengė baudos minučių. K.Blažys mače prieš „Generals“ taip pat nepasižymėjo.

„Potomac Patriots“ su dviem lietuviais 0:5 pralaimėjo tai pačiai „DME Swamp Rabbits“, 0:3 nusileido „Junior Blades“, 1:4 pralaimėjo Floridos „Eels“ ir 3:2 įveikė „Tampa Bay Juniors“. Elvinas Karla be keitimų žaidė pirmose ir ketvirtose rungtynėse, per kurias iš viso atrėmė 50 iš 57 varžovų smūgių į vartus. Martynas Miliūnas žaidė visuose mačuose, bet pasižymėjo tik paskutinėse rungtynėse, kai atliko rezultatyvų perdavimą. „DME Swamp Rabbits“ puolėjas K.Blažys užsidirbo 2 baudos min.

Be minėtų rungtynių „DME Swamp Rabbits“ patyrė dar du pralaimėjimus – 2:6 prieš „Rush“ ir 1:7 prieš „Hampton Roads Whalers“. K.Blažys per šias rungtynes nepasižymėjo.

Deniso Kuzminovo atstovaujama Konektikuto „Nightawks“ ekipa du kartus įveikė „Niagara Falls Thunder“ – 2:1 ir 5:1. Lietuvis abejose rungtynėse įmušė po įvartį, o antrajame mače dar atliko rezultatyvų perdavimą.

„DME Swamp Rabbits“ (10 tšk.) pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (14 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (6 tšk.) Pietryčių divizione yra 5-a, o „Potomac Patriots“ (5 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komanda su Ilja Četvertaku namuose 5:3 įveikė Toronto „Predators“, bet išvykoje apmaudžiai 8:9 pralaimėjo „Oshava Riverkings“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o antrose pelnė net 4 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 12 baudos min. I.Četvertakas yra rezultatyviausias visos lygos žaidėjas (6 rungtynės, 15 įvarčių ir 13 rezultatyvių perdavimų).

Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa namuose po pratęsimo 4:3 įveikė „Bradford Bulls“, o vėliau svečiuose du kartus pranoko Otavos „Sharpshooters“ – 4:1 ir 9:4. Pirmose rungtynėse M.Petiulas atrėmė 54 iš 57 varžovų smūgių ir buvo išrinktas geriausiu mačo žaidėju. Antrose rungtynėse jis nežaidė, o trečiųjų rungtynių statistika nepateikiama.

„Niagara-on-the-Lake Nationals“ (8 tšk.) užima 4-ą vietą tarp 12-os Pietų konferencijos komandų. „Almaguin Spartans“ (12 tšk.) rikiuojasi 3-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu išvykoje 6:3 įveikė Lahčio „Pelicans“, bet namuose 2:8 nusileido Helsinkio „Jokerit“. Lietuvis buvo registruotas abejoms rungtynėms, bet aikštėje pasirodė tik antrojo mačo trečiajame kėlinyje. Per 20 min. L.Lubys atrėmė 12 iš 15 varžovų smūgių į vartus.

„SaiPa“ (9 tšk.) pakilo į 15-ą vietą tarp 18 komandų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi svečiuose 1:4 pralaimėjo Lozanos „4 Clubs“, bet namuose po baudinių serijos 4:3 palaužė „GCK Lions“ pasipriešinimą. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 12 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (5 tšk.) nukrito į priešpaskutinę – 11-ą – vietą.


Nikita Piazenko | Organizatorių nuotr.

Nikita Piazenko | Organizatorių nuotr.

Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Herning“ su dviem lietuviais išvykoje 7:3 pranoko „Frederikshavn“ klubą. N.Piazenko atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o Martynas Radzevičius užsidirbo 2 baudos min.

Tado Ramanausko atstovaujama „Odense“ ekipa namuose po pratęsimo 2:1 įveikė tą pačią „Frederikshavn“. Lietuvis į aikštę buvo išleistas jau 4-ą minutę ir atrėmė apie 20 varžovų smūgių į vartus. Detalesnė T.Ramanausko statistika nepateikiama.

„Herning“ (9 tšk.) Vakarų konferencijoje rikiuojasi 2-a, „Odense“ (2) – 5-a, o „Esbjerg“ (0) su Gvidu Rimkumi kol kas yra paskutinė – 6-a.


Švedijos Rytų regiono jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Wings Arlanda“ su Dominyku Motiejūnu patyrė du pralaimėjimus – namuose po baudinių serijos 2:3 prieš „IS Almtuna“ ir svečiuose 2:6 prieš „HK Nacka“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„HC Wings Arlanda“ (1 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 10-a.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi namuose du kartus nugalėjo „ES Weisswasser“ – 6:1 ir 6:4. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„EV Fussen“ (11 tšk.) pakilo į 6-ą vietą tarp 10 komandų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda išvykoje 3:0 pranoko Juveskiulės JYP, tačiau savų žiūrovų akivaizdoje 2:5 pralaimėjo Turku TPS. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose pelnė įvartį.

„Sport“ (9 tšk.) tarp 17 ekipų lieka 13-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu svečiuose 4:1 pranoko „TC Ferencvarosi“ (Vengrija). Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Okanagan HC Europe White“ (9 šk.) A grupėje užima 6-ą vietą, o „Okanagan HC Europe Red“ (7 tšk.) su Nikita Volochu yra 7-a tarp 10 komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


Antroje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje „K-Vantaa“ su Faustu Nausėda šventė dvi pergales – namie 6:2 prieš „Viikingit“ ir išvykoje 3:2 prieš „KJT Haukat“. Pagaliau sezoną pradėjęs lietuvis žaidė tik pirmajame mače ir atrėmė 20 iš 22 varžovų smūgių į vartus.

„K-Vantaa“ (21 tšk.) ketvirtoje grupėje užima 2-ą poziciją tarp 7 ekipų.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (AYHL) „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco 4:5 pralaimėjo Naujojo Džersio „Youth Devils“. Lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą.

„Valley Forge Minutemen“ (4 tšk.) užima 4-ą poziciją tarp 9 komandų.


Anglijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Čelmsfordo akademijos komanda svečiuose 0:11 buvo sutriuškinta Svindono akademijos klubo. Kristijonas Nekroševičius rungtynėms nebuvo registruotas.

Gildfordo komanda (5 tšk.) su Matu Bajorūnu Pietų konferencijoje užima 2-ą vietą, o Čelmsfordo akademijos komanda (0 tšk.) lieka paskutinė – 6-a.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Fanas
2018-10-03 23:36:47
Ilja i NHL
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City