Alexis Sanchezas | Scanpix nuotr.

Alexis Sanchezas | Scanpix nuotr.

„Manchester United“ pastaraisiais metais nesiseka su žaidėjais, kurie apsivelka septintuoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Taip buvo su Angeliu Di Maria, Memphiu Depay’umi, taip yra ir su Alexis Sanchezu.

Praėjusią žiemą čilietis buvo griausmingai pristatytas kaip futbolininkas, kuris taps „raudonųjų velnių“ lyderiu. Jam buvo pažadėtas svarbus vaidmuo komandoje, jam skirta didžiausia alga Anglijos „Premier“ lygoje – 391 tūkst. svarų sterlingų per savaitę.

Natūralu, kad toks futbolininkas turėtų versti kalnus: mušti įvarčius, dalinti rezultatyvius perdavimus, būti komandos lyderiu ir sunkiomis akimirkomis traukti ją į priekį.

Visgi, A.Sanchezas iki šiol neatlieka nė vienos iš šių funkcijų. Nuo jo prisijungimo prie „Manchester United“ prabėgo jau devyni mėnesiai. Tačiau kuo jis gali pasigirti? Per šį laikotarpį jis sužaidė 23 rungtynes, pelnė 3 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Šiame sezone jis sužaidė 5 rungtynes „Premier“ lygoje, per kurias nė karto nepasižymėjo ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Tai reiškia, kad po beveik 400 tūkst. svarų sterlingų per savaitę gaunantis futbolininkas žaidžia vidutiniškai po 66 minutes. Tik vieneriose rungtynėse su „Leicester City“ čilietis sužaidė visas 90 minučių, susitikime su „Watford“ - 84 minutes.

Jose Mourinho ir toliau stengiasi pasitikėti A.Sanchezu, tačiau jo statistika byloja, kad kol kas jis tik švaisto laiką aikštėje ir komandos žaidimui neprideda nei užtikrintumo, nei aštrumo. Tai taip pat reiškia, kad talentingi ir toje pozicijoje galintys rungtyniauti Marcusas Rashfordas ir Anthony Martialis kaupia patirtį stebėdami čiliečio nesėkmes nuo atsarginių žaidėjų suolo.

Anthony Martialis ir Marcusas Rashfordas | Scanpix nuotr.

Anthony Martialis ir Marcusas Rashfordas | Scanpix nuotr.

M.Rashfordas šiame sezone „Premier“ lygoje aikštėje pasirodė tris kartus ir joje praleido iš viso 121 minutę. Vasarą nepasitenkinimą savo žaidimo laiku ir norą palikti klubą išreiškęs A.Martialis taip pat dalyvavo trijose rungtynėse Anglijos pirmenybėse, kuriose praleido dar mažiau minučių – 106. Nė vienas iš šių jaunų futbolininkų nespėjo pasižymėti nei įvarčiais, nei rezultatyviais perdavimais.

Visgi, kyla klausimas: ar verta aikštėje arba apskritai komandoje laikyti futbolininką, kuris turėtų būti superžvaigžde, bet tokia nėra? Ar ne geriau tuomet suteikti šansą jaunesniems, žaidimo minučių ištroškusiems futbolininkams, kurie gali atsiskleisti ir tapti pavojingu ginklu, kuris pagyvintų ir paaštrintų „raudonųjų velnių“ puolimą?

Ištrūkęs iš „Barcelona“ ir persikėlęs į Londono „Arsenal“, A.Sanchezas atsiskleidė ir tapo svarbiu šios komandos futbolininku. Jis rinkosi įvarčius, kūrė progas komandos draugams, buvo pavojingas varžovų gynėjams ir taip pasikėlė savo vertę žaidėjų rinkoje.

Tačiau po persikėlimo į Mančesterį jis tokios formos neberodo. Jo veiksmai aikštėje dažnai yra netikslūs, netgi neužtikrinti. Tad ar verta laukti, kol 29-erių futbolininkas, išgyvenantis savo karjeros piką, sugalvos pagaliau demonstruoti tokį žaidimą, už kurį jam ir turėtų būti mokama milžiniška alga?

Skaičiuojama, kad A.Sanchezas nepelnė nė vieno įvarčio jau 775 minutes. Apytiksliais duomenis, jis per šį laikotarpį uždirbo mažiausiai 9,78 mln. svarų sterlingų, neįtraukiant įvairių priedų. Paskutinį kartą jis įvartį pelnė 2018 metų kovo 31 dieną, kai „raudonieji velniai“ namuose susitiko su „Swansea City“ ir laimėjo 2 – 0.

Alexis Sanchezas | Scanpix nuotr.

Alexis Sanchezas | Scanpix nuotr.

Kai kurie futbolo specialistai sutinka, kad šis sezonas A.Sanchezui „Manchester United“ gretose yra lemiamas. Adaptacijos laikotarpis turėjo būti užbaigtas dar vasarą, o gerų rezultatų nebuvimas gali reikšti tik viena – kitą vasarą klubo vadovai bus priversti dairytis kitų opcijų.

„Jeigu būčiau verslininku, iki vasaros pasižiūrėčiau, kaip jam sekasi, o tuomet ieškočiau alternatyvų. Taip elgtis verstų jo didžiulė alga“, - neabejoja buvęs futbolininkas Ianas Wrightas.

„Jis bando, bet tiesiog niekas nevyksta. Atrodo, lyg jis ant pečių nešiotų viso pasaulio svorį. „Arsenal“ gretose jis žaidė turėdamas laisve ir šypseną. Šiuo metu jis neturi nė vieno iš šių dalykų“, - konstatuoja buvęs „Chelsea“ puolėjas Chrisas Suttonas.

Panašios nuomonės apie A.Sanchezą laikosi ir kiti specialistai bei apžvalgininkai.

Aišku viena: J.Mourinho turi opią problemą, kurią turi išspręsti. Problemą turi ir A.Sanchezas, kuriam nedelsiant reikia gerinti sportinę formą ir pagaliau pradėti pateisinti savo atlygį geru žaidimu.

Marius Salys
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų