„Žalgiris“
Rungtynės prasidės 17:20
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Rytas“

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.09.25 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Mantas Armalis, Arnoldas Bosas ir Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Mantas Armalis, Arnoldas Bosas ir Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Mantas Armalis | hockey.lt nuotr.

Mantas Armalis | hockey.lt nuotr.

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu toliau skina pergales – išvykoje po pratęsimo 2:1 nugalėta „BK Farjestad“, o namuose taip pat po pratęsimo 3:2 įveikta „IK Timra“. Lietuvis žaidė tik pirmose rungtynėse ir atrėmė 14 iš 15 varžovų smūgių į vartus.

„Skelleftea AIK“ (7 tšk.) tarp 14 komandų užima 2-ą poziciją.


Egidijus Binkulis | Organizatorių nuotr.

Egidijus Binkulis | Organizatorių nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės – šį sykį namuose 2:7 prieš Rygos „HK Prizmą“. Egidijus Binkulis kartą smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo visus 4 ritulio išmetimus, o Paulius Rumševičius nepasižymėjo.

„HK Liepaja“ (1 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Arnoldas Bosas | Organizatorių nuotr.

Arnoldas Bosas | Organizatorių nuotr.

Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa patyrė dar du pralaimėjimus – svečiuose 2:3 prieš „Heilbronner Falken“ ir namuose 4:6 prieš „Lausitzer Fuchse“. Puolėjas iš Lietuvos tęsia sėkmingą sezono pradžią ir abejose rungtynėse pelnė po įvartį, antrajame mače pasižymėdamas net ir mažumoje. Taip pat pirmose rungtynėse A.Bosas užsidirbo 2 baudos min.

„Bayreuth Tigers“ (0 tšk.) rikiuojasi 12-a tarp 14 komandų.


Čekijos antroje pagal pajėgumą lygoje Domanto Čypo atstovaujama „HC Poruba“ komanda išvykoje po pratęsimo 1:2 pralaimėjo „SK Horacka Slavia Trebič“, namuose 4:5 nusileido „HC Stadion Litomerice“, o išvykoje 4:3 įveikė „HC Frydek-Mistek“. Lygoje pagaliau debiutavo traumą išsigydęs lietuvis. Pirmose rungtynėse jis sužaidė 13 min. 53 sek., 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir gavo 2 baudos min., o antrose ir trečiose nežaidė.

„HC Poruba“ (15 tšk.) tarp 15 komandų smuktelėjo į 2-ą vietą.


Emilijus Krakauskas | Organizatorių nuotr.

Emilijus Krakauskas | Organizatorių nuotr.

Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku svečiuose 3:1 įveikė „EHC Winterthur“, o namuose 5:2 nugalėjo „HC Thurgau“. Lietuviui pasižymėti nepavyko.

„EHC Kloten“ (6 tšk.) užima 2-ą vietą tarp 11 ekipų.


Ugnius Čižas | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Ugnius Čižas | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje sėkmingai startavo trijų lietuvių atstovaujama Haldeno „Comet“ komanda, kuri namuose du kartus nugalėjo „Nidaros“ – 6:4 ir 5:1. Pirmose rungtynėse Ugnius Čižas atliko 3 rezultatyvius perdavimus, Paulius Gintautas įmušė 2 įvarčius, o Jaunius Jasinevičius nepasižymėjo. Antrajame mače visi trys lietuviai įmušė po įvartį, U.Čižas dar atliko rezultatyvų perdavimą, o J.Jasinevičius užsidirbo 2 baudos min.

„Comet“ (6 tšk.) užima 2-ą poziciją tarp 9 ekipų.


Prancūzijos antroje lygoje „Chambery“ su Aivaru Bendžiumi išvykoje 3:6 nusileido „Cholet Dogs“ ledo ritulininkams. Lietuvis 2 kartus smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo vieną ritulio išmetimą.

„Chambery“ (0 tšk.) lieka paskutinė – 14-a.


Nikita Piazenko | Organizatorių nuotr.

Nikita Piazenko | Organizatorių nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Danijos lygoje debiutavo 17-metis lietuvis Nikita Piazenko, o jo atstovaujama „Herning IK“ komanda namuose 5:3 įveikė „Rodovre“ ledo ritulininkus. Lietuvio debiutas buvo įsimintinas – jis atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Herning IK“ (12 tšk.) lyderiauja 7 komandų Vakarų konferencijoje.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko namuose 3:6 nusileido „Sutton Sting“. Lietuvis įvarčio nepelnė, o detalesnė statistika nepateikiama.

Danieliaus Nomanovo atstovaujama Blakberno „Hawks“ ekipa išvykoje 5:2 nugalėjo „Whitley Warriors“. Lietuvis įmušė įvartį, bet rungtynes baigė anksčiau laiko, nes trečiajame kėlinyje gavo 16 baudos min.

Milton Keinso „Thunder“ su Ruslanu Černychu savo arenoje 1:3 turėjo pripažinti Piterboro „Phantoms“ pranašumą. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Stars“ (4 tšk.) Šiaurės konferencijoje tarp 10 komandų yra 6-a, o „Hawks“ (4 tšk.) – 7-a. „Thunder“ (1 tšk.) Pietuose rikiuojasi 5-oje pozicijoje tarp 8 ekipų.

Anglijos ledo ritulio asociacijos „Šiaurės“ taurės turnyre „Hawks“ namuose 2:4 nusileido Telfordo „Tigers“. D.Nomanovas atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 2 baudos min.


Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „Dinaburg“ komanda namuose 4:0 pranoko „Marupe/Ako“ ekipą. Gynėjas iš Lietuvos puolime nepasižymėjo.

„Dinaburg“ (12 tšk.) lyderiauja lygoje, o Liepojos SSS (4 tšk.) su E.Binkuliu ir P.Rumševičiumi yra 5-a tarp 9 ekipų.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ ekipa išvykoje 1:6 neprilygo Braknelo „Hornets“. Gynėjas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Haringey Huskies“ (0 tšk.) užima 13-ą poziciją tarp 15 klubų.


Trečios Vokietijos lygos sezonui besiruošiančiame „EV Landshut“ klube neįsitvirtino Povilas Verenis. Puolėjas mušė įvarčius draugiškose rungtynėse, bet komandos vadovai vis tiek nusprendė, jog lietuviui žaisti tokiame klube dar per anksti.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) su dviem lietuviais išvykoje pasidalino po pergalę su Maskvos „MHK Dynamo“ (Rusija) – 1:6 ir 3:2. Kostas Gusevas pirmose rungtynėse ant ledo praleido 12 min. 3 sek., o antrose rungtynėse sužaidė 11 min. 36 sek., atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą smūgiavo į varžovų vartus. Markas Kaleinikovas nerungtyniavo dėl traumos.

„HK Riga“ (8 tšk.) Vakarų konferencijoje nukrito į 9-ą vietą tarp 17 ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Sirakūzų „Stars“ su Dominyku Bogdziuliu po baudinių serijos 6:5 įveikė „New Hampshire Junior Monarchs“, 3:6 nusileido Bostono „Junior Bruins“ ir taip pat 3:6 nusileido Naujojo Džersio „Rockets“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, gavo 2 baudos min. ir nerealizavo baudinio, antrose pasižymėjo rezultatyviu perdavimu, o trečiose nepasižymėjo.

Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa 3:2 įveikė buvusią lietuvio ekipą Bostono „Bandits“, 2:4 nusileido Naujojo Džersio „Rockets“ ir 2:6 pralaimėjo Niujorko „PAL Junior Islanders“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, antrose nežaidė, o trečiose nepasižymėjo.

„South Shore Kings“ (4 tšk.) tarp 12 komandų užima 8-ą poziciją, o „Stars“ (4 tšk.) – 9-ą.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda du kartus pralaimėjo Šarlotės „Rush“ – 1:4 ir 3:8. Lietuvis abejoms rungtynėms nebuvo registruotas.

„Potomac Patriots“ su dviem lietuviais du sykius nusileido „Hampton Roads Whalers“ – 1:7 ir 2:3. Elvinas Karla žaidė tik antrose rungtynėse, bet atrėmė net 55 iš 58 varžovų smūgių į vartus. Martynas Miliūnas pirmajame mače nepasižymėjo, o antrajame gavo 2 baudos min.

Deniso Kuzminovo atstovaujama Konektikuto „Nightawks“ ekipa 2:3 pralaimėjo „South Shore Kings“, 4:1 įveikė Ročesterio „Monarchs“, 2:3 nusileido „Jersey Shore Whalers“ ir 5:0 sutriuškino Sirakūzų „Stars“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose gavo 2 baudos min., trečiose pelnė įvartį, o ketvirtose įmušė 2 įvarčius, atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 5 baudos min.

„DME Swamp Rabbits“ (8 tšk.) su Kristupu Blažiu pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (10 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Potomac Patriots“ (3 tšk.) Pietryčių divizione yra 5-a, o „Generals“ (0 tšk.) rikiuojasi paskutinė – 6-a.


Ilja Četvertakas | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Ilja Četvertakas | Mindaugo Ramanausko nuotr.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komanda su Ilja Četvertaku namuose 6:3 nugalėjo „Kingsville Kings“. Lietuvis vėl buvo nesulaikomas, įmušė 3 įvarčius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir tapo geriausiu rungtynių žaidėju.

Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa šventė dvi pergales – svečiuose 4:2 prieš „South Muskoka Shield“ ir namuose 6:3 prieš „Wiarton Schooners“. Lietuvis abejas rungtynes sužaidė be keitimų. Pirmojo mačo detalesnė statistika nepateikiama, o antrajame M.Petiulas atrėmė 12 iš 15 varžovų smūgių.

„Niagara-on-the-Lake Nationals“ (6 tšk.) užima 3-ią vietą tarp 12-os Pietų konferencijos komandų. „Almaguin Spartans“ (6 tšk.) rikiuojasi 4-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu namuose du kartus turėjo pripažinti „Northeast Generals“ pranašumą – 3:4 ir 1:5. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos min., o antrose pasižymėjo rezultatyviu perdavimu.

„Sharks“ (8 tšk.) Pakrantės divizione nukrito į 2-ą vietą tarp 6 klubų.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu patyrė dar dvi nesėkmes – namie 1:5 prieš Lahčio „Pelicans“ ir išvykoje 0:8 prieš Espo „Blues“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„SaiPa“ (6 tšk.) nukrito į priešpaskutinę – 17-ą – vietą.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi patyrė dvi nesėkmes – išvykoje 4:5 prieš „HC Davos“ ir namuose 0:3 prieš Ženevos „Futur Hockey“. Lietuvis žaidė abejose rungtynėse, bet puolime nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (3 tšk.) žengia 7-as tarp 12 klubų.


Švedijos Rytų regiono jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Wings Arlanda“ su Dominyku Motiejūnu sezoną pradėjo pralaimėjimu išvykoje 2:4 prieš „Gota Traneberg IK“, o vėliau namuose taip pat 2:4 pralaimėjo „HC Varmdo“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse gavo 4 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„HC Wings Arlanda“ (0 tšk.) žengia paskutinė – 10-a.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Esbjerg“ su Gvidu Rimkumi namuose 2:12 neturėjo vilčių prieš „Vojens“. Lietuvis šį kartą rungtynėms nebuvo registruotas.

Dviejų lietuvių atstovaujama „Herning“ ekipa išvykoje 3:2 išplėšė pergalę prieš „Odense“ komandą su Tadu Ramanausku. N.Piazenko gavo 2 baudos min., Martynas Radzevičius nepasižymėjo, o T.Ramanauskas liko tarp atsarginių.

„Herning“ (6 tšk.) Vakarų konferencijoje rikiuojasi 2-a, „Odense“ (0) – 5-a, o „Esbjerg“ (0) kol kas yra paskutinė – 6-a.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi svečiuose patyrė dvi prieš „Krefelder EV 81“ – 2:8 ir 2:5. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose gavo 2 baudos min.

„EV Fussen“ (5 tšk.) liko 7-a tarp 10 komandų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda namuose 3:6 pralaimėjo Lapenrantos „SaiPa“, bet vėliau savo arenoje 5:4 įveikė Hemenlinos HPK. Lietuvis abejose rungtynėse atliko po rezultatyvų perdavimą.

„Sport“ (6 tšk.) tarp 17 ekipų rikiuojasi 13-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu namuose patyrė tris nesėkmes prieš klubus iš Vengrijos – 2:8 prieš „DVTK Jegesmedvek“, 1:9 prieš Budapešto MAC ir 3:4 prieš Budapešto „SC Market-Vasas“. Vartininkas iš Lietuvos žaidė tik paskutinėse rungtynėse ir atrėmė 33 iš 37 varžovų smūgių.

„Okanagan HC Europe Red“ (Austrija), kuriai priklauso Nikita Volochas, išvykoje 2:4 pralaimėjo „EHC Lions“ (Austrija), o namuose 1:5 nusileido Zalcburgo „EC Red Bull“ (Austrija). Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Okanagan HC Europe Red“ (7 šk.) A grupėje užima 4-ą vietą, o „Okanagan HC Europe White“ (6 tšk.) yra 7-a tarp 10 komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (NAPHL) „Valley Forge Minutemen“ su Luku Washco 1:8 pralaimėjo Mičigano MHA, 3:0 įveikė Minesotos „Magicians“, 0:1 nusileido „TPH Thunder“ ir 2:3 pralaimėjo „Madison Capitols“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o ketvirtose atliko rezultatyvų perdavimą. Kituose mačuose jis nepasižymėjo.

„Valley Forge Minutemen“ (3 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 8 „High Performance“ diviziono komandų.


Anglijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Čelmsfordo akademijos komanda namie 1:6 neprilygo Gildfordo ekipai. Vienintelį šeimininkų įvartį mažumoje pelnė lietuvis Kristijonas Nekroševičius.

Čelmsfordo akademijos komanda (0 tšk.) Pietų konferencijoje rikiuojasi paskutinė – 6-a.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų