Saulės mūšio bėgimas | Roko Lukoševičiaus nuotr.

Saulės mūšio bėgimas | Roko Lukoševičiaus nuotr.

 Bėgimo entuziastai ir profesionalai šeštadienį rinkosi Šiauliuose, kur vyko tradicinis Saulės mūšio bėgimas, šiais metais minintis ir Lietuvos šimtmetį. Kartu tai buvo ir XV Lietuvos bėgimo taurės etapas. Ilgiausioje distancijoje čia pergales šventė profesionalai Remalda Kergytė ir Justinas Beržanskis.

Dėl techninių kliūčių trasa buvo šiek tiek trumpesnė nei turėjo būti. Vietoje 10 km dalyviai įveikė 8,2 km, o vietoje 5 km – 4,1 km.

„Organizatoriai pažadėjo šią problemą išspręsti, kad tokios techninės kliūtys daugiau ateityje nepasikartotų. Mus pakvietę Justinas ir Remalda buvo tikri bėgimo ambasadoriai, vien dėl jų verta atvažiuoti ir su jais pasivaržyti jų gimtajame mieste“, – sakė Lietuvos bėgimo taurės kuratorius Audrius Jaraminas.

Moterų įskaitoje pirmoji finišo juostą perplėšusi Saulės bėgimo ambasadorė, olimpietė R. Kergytė pripažino, kad gal dėl oro sąlygų dalyvių buvo mažiau, bet lyginant su pernai – šventė pavyko. „Šiek tiek vėlavo startas, jei būtume išbėgę laiku, gal būtume spėję pabėgti nuo lietaus. Nepaisant to, visi bėgo su šypsena. Apskritai, sportininkams nėra blogo oro, bėgame ir per lietų, ir per didelį karštį, – tvirtino ji. – Trasa nesunki, lygi, dalyviai gali pasiekti neblogų asmeninių rezultatų. Pamatėme, ką galime patobulinti ir viliamės, kad Saulės mūšio bėgimas su kiekvienais metais tik augs“.

Vyrų įskaitoje 8,2 km pirmas nubėgęs Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narys Justinas Bežanskis džiaugėsi: „Visuomet geras jausmas, kai pavyksta laimėti, ir dvigubai geresnis, kai pavyksta laimėti namuose prieš savo auklėtinius, artimuosius“.

Jis išreiškė viltį, kad Saulės mūšio bėgimas išaugs ateityje į kažką didesnio.

„Gal oras starto metu ir išgąsdino, bet lietų pakeitė saulė ir gražiame Šiaulių arenos vaivorykštės fone matėme vieną gražesnių bėgimų Lietuvoje“, – teigė A. Jaraminas. – Džiaugiuosi sugrįžęs į savo namus su Lietuvos bėgimo taure. Viliuosi, kad nežymūs techniniai nesklandumai nesugadins Šiaulių noro siekti tobulumo“.

Renginys Šiauliuose buvo Lietuvos bėgimo taurės XV etapas. Iki sezono pabaigos liko du etapai, o artimiausias jų – Kretingoje, rugsėjo 30 dieną – „Švento Pranciškaus taurės bėgimas“.

Saulės mūšio bėgimo prizininkai

8,2 km trasa:

1. Justinas Beržanskis

2. Aurimas Rimkus

3. Edvinas Vyzas

1. Remalda Kergytė

2. Linas Kiriliuk

3. Aurika Balsytė

4,1 km trasa:

1. Robertas Vališauskas

2. Ernestas Danilovas

3. Justinas Križinauskas

1. Evelina Miltenė

2. Greta Karinauskaitė

3. Kamilė Vaidžiulytė

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.