Kalnietis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinė (8/0) du kartus išbarstė dviženklę persvarą, grubiai klydo ir tik antrajame pratęsime po Manto Kalniečio tritaškio užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą Kinijoje.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 95:93 (24:16, 15:23, 18:16, 18:20, 9:9, 11:9) palaužė Nyderlandų (3/5) krepšininkus.

Lietuvos rinktinė geriau pradėjo rungtynes, kuri pirmajame kėlinyje spurtavo 12-0 ir po Luko Lekavičiaus metimo pirmavo 18-6, tačiau dviženklės persvaros šeimininkai ilgai neišlaikė.

Nyderlandai po to perėmė iniciatyvą ir prieš ilgąją pertrauką išlygino rezultatą ties 39 taškų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas buvo lygus, 32-ąją dvikovos minutę lietuviai pirmavo 60-59, tačiau tada L.Lekavičius realizavo abu baudos metimus, penkis taškus įmetė Mantas Kalnietis, po tritaškį pataikė Adas Juškevičius ir Eimantas Bendžius bei 13-0 spurtavę lietuviai pabėgo į priekį 73-59.

Tačiau tada varžovai spurtavo 12-0 ir paskutinę mačo minutę turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau atakavo pro šalį. Likus žaisti 20 sekundžių Eimantas Bendžius pataikė abu baudos metimus, padidino pranašumą 75-71.

Nyderlandai po A.Juškevičius nesportinės ir M.Kalniečio paprastos pražangos priartėjo 73:75, o po to M.Kuzminskas likus žaisti devynioms sekundėms prie savo krepšio prarado kamuolį ir varžovai išlygino rezultatą ties 75 taškų.

Lietuviai dar turėjo penkias sekundes ir L.Lekavičiaus metimas veržiantis link krepšio tikslo nepasiekė.

Pratęsime likus žaisti daugiau nei dvejoms minutėms varžovai tritaškiu išsiveržė į priekį 82-81. Po to Lietuvos rinktinė dvejose atakose iš eilės suklydo, kai Edgaras Želionis netaisyklingai pastatė sieneles. Nyderlandai patys nesurezgė rezultatyvios atakos, o E.Želionis likus 12 sekundžių pelnė dvitaškį su pražanga ir išvedė lietuvius į priekį 84-82. Tačiau Nyderlandai netrukus išlygino rezultatą.

Lietuviai po to turėjo dešimt sekundžių, bet šį kartą netikslus buvo Eimantas Bendžius ir komandos žaidė antrą pratęsimą.

Antrajame pratęsime pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. M.Kalnietis likus žaisti 1:45 minutei tritaškiu išlygino rezultatą ties 92 taškų. Vėliau nei viena rinktinė nepelnė taškų, kol dar vienas M.Kalniečio tolimas metimas likus penkioms sekundėms išvedė lietuvius į priekį 95:92. Po to šeimininkai pergalės nepaleido.

Lietuvos rinktinė šiame atrankos lange anksčiau įveikė kroatus. Mūsiškiai kitas rungtynes žais lapkričio 29-ąją dieną, kai susitiks su Italijos komanda.

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 21 (3/6 dvit., 5/11 trit.), Eimantas Bendžius (4/9 trit.) ir Lukas Lekavičius po 14, Adas Juškevičius 11, Mindaugas Kuzminskas 10, Edgaras Ulanovas 8, Rokas Giedraitis, Artūras Gudaitis ir Edgaras Želionis po 5.

Nyderlandų rinktinė: Charlonas Kloofas 19 (4/9 dvit., 2/6 trit., 5/8 baud.), THomas Van der Marsas 16, Shane‘as Hamminkas 13.

J grupė | Organizatorių nuotr.

taigi
2018-09-18 06:53:22
Ekspertu kritikuoti milijonas. Nors kritikos cia nedaug, tik tas nemoka ta lauk tas debilas. KOKIA FIBA SISTEMA, TOKS RINKTINIU IR ZAIDIMAS. Ne vien lietuva vargsta. Ispanai serbai slovenai latviai. uz zaidejus uz adomaiti uz lietuva. Su pergale.
egis
2018-09-18 00:39:26
Lemiamas M.Kalniečio tritaškis nulėmęs Lietuvos rinktinei pergalę, čia, kaip antausis visiem jo nurašinėtojam, bet aišku ir visi likusieji kovojo, nors ir pridarė klaidų gynyboj ir puolime, bet neklystančių nėra, tereikėjo pasižiūrėt Kroatijos ir Lenkijos rungtynes, kaip kroatų NBA žvaigždės apverktinai atrodė tose rungtynėse, tai mūsiškių klaidos yra tik menkniekis. Žodžiu, kaip bebūtų Lietuvos rinktinė jau žemiau šioj grupėj ,nei trečia vieta nenukris, o tai garantuoja patekimą į Pasaulio čempionato finalinį turnyrą. Mažiau bambėkim dėl tų mūsų žaidėjų klaidų, o pasidžiaukim pergale ir padėkokim žaidėjam už kovingumą ir pasiektą galutinį tikslą.
S
2018-09-18 10:56:16
Kalnietis visad rinktinei buna geras klubuose lievas jis nors db graikijoi irgi gerai zaidz kolkas
egis-s
2018-09-18 14:51:52
Ne Graikjoj M.Kalnietis žais, o Prancūzijoj, nes sudarė sutartį su Vilerbano "Asvel" ir klubuose pakankamai gerai žaidžia ir tik V.Romanovui jis neįtiko ir Milano "Emporio Armani" treneriui. V.Romanovui neįtiko, todėl, kad "nešoko pagal jo muziką", o Italijos klubo treneriui matyt neįtiko, kad labiau patinka savi italai, tai rado pretekstą, kad būtent jis jau viršija legionerių limitą.
Aad
2018-09-17 22:52:24
Ka sakiau kalnietis vienintelis lyderis visi kiti nuliniai zaidejai rinktinej belike:D adomaitis kraupus treneris komandos isvis nevaldo
j.j.
2018-09-17 22:20:49
pgarba abiem rinktiem, vieniem, kad kiausus parode, kitiem, jog kiausai nesuskydo. ziauriai grazus krepsinis buvo.
quNNcy
2018-09-17 22:15:22
Jokia cia geda,geda yra sita atranka ir visa sistema fibos,cia yra geda,puse zaideju nera,neisleidzia klubai ir tt... o ir sios rungtynes ne is tu kur gyvenk arba mirk,be streso zmones,o kritikuoti visada lengva,jei galite geriau prasom i aikste ir rodykit sou kad nebutu geda
Boxxer
2018-09-17 22:10:50
Bet pizdu vyrai tokias centrais.... kairys? Daug kas uz ji geriau palostu vien baudos isbpo kases nepataiko, zelionis ka zinau netinka rinktines lyggio, o gudaitis tai isvis jau tipo nba superstars busims :D nei kart geru varziu nesulose
S
2018-09-18 10:58:13
Tigi cia tik del patekimo ten vietoi kairio net nebus bus jv ir gudaitis pagrindiniai
hmm
2018-09-17 22:10:14
Aciu Kalnieciui, kad uzbaige sita cirka...tokiu debiliniu rungtyniu jau ilgai neteko reget...
Laimis
2018-09-17 22:07:03
Ar Lietuvoje gali kas nors iš ekspertų /žurnalistų parašyti normalų straipsnį apie Adomaičio (anti)strategijas lemiamomis akimirkomis? Apie jo "idealų" komandos valdymą, kai tiek gynyboje, tiek puolime tikras chaosas esant spaudimui. Žinoma, niekas nerašys, nes visi sulindę giliai į LKF ši....ą.
Prašau
2018-09-17 22:01:01
Parašykit kodėl neįskaitė olandų trajako paskutinio kai negras įmetė, nes neišgirdau.