„Žalgiris“ | Organizatorių nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiruošimą artėjančiam sezonui vainikavo pergale „Gloria Cup 2018“ turnyre. Sekmadienį finale žalgiriečiai nugalėjo Maskvos CSKA komandą 81:73 (12:18, 19:17, 25:16, 25:22) bei antrus metus iš eilės triumfavo turnyre.

Pirmųjų taškų iš žaidimo teko laukti kiek ilgiau nei tris minutes, kol galų gale ledus pralaužė Brandonas Daviesas – 3:4. Iniciatyvos po krepšiu ėmėsi komandos kapitonas Paulius Jankūnas, bet kur kas daugiau gerų progų susikūrę maskviečiai pirmavo 6:15. Po Šarūno Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo prasiveržimu ir metimu iš vidutinio nuotolio sužibėjo Artūras Milaknis, o greitąjį puolimą sėkmingai užbaigus Rokui Jokubaičiui, atsakomąją minutės pertraukėlę degino CSKA trenerių štabas – 12:15. Per likusią minutę pasižymėti pavyko tik varžovams, kurie „Žalgirio“ deficitą padidino iki 12:18.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos čempionų puolimą drąsiais reidais bei tolimu šūviu tempė vienas pats visus reikalus sprendęs ir 9 taškus iš eilės pelnęs Nate‘as Woltersas – 21:23. „Žalgirį“ į priekį 26:23 buvo išvedę B.Davieso ir P.Jankūno metimai, bet čia pat CSKA surengė savo spurtą (26:33). Tylą kauniečiams nutraukė Laurynas Birutis, o prieš didžiąją pertrauką situaciją aplygino prie baudų metimų linijos stoję Antanas Kavaliauskas ir Marius Grigonis – 31:35.

Trečiajame kėlinyje vos tik įkvėpti gavęs tritaškį driokstelėjo A.Milaknis, o geros gynybos dėka kauniečiai išlygino rezultatą – 38:38. Ketvirčiui įsibėgėjus į greitą puolimą pasileido N.Woltersas, kabliu metimą atlikęs „Žalgirį“ į priekį rezultatu 46:45 išvedė A.Kavaliauskas. Žaidimo ritmą pajutęs A.Kavaliauskas vieną po kito kartojo netaiklius komandos draugų metimus, o apčiuopiamą pranašumą susikrauti žalgiriečiams leido įspūdingą skrydį po Roko Jokubaičio perdavimo užbaigęs A.White‘as – 56:51.

Lemiama rungtynių atkarpa startavo N.Wolterso tolimu dūriu, dar vieną dėjimą pridėjo A.White‘as – 61:54. Tiesa, ilgai džiūgauti Š.Jasikevičiaus auklėtiniai neturėjo kada, nes visai netrukus švieslentėje jau degė varžovų persvarą skelbiantys skaičiai (61:62). Gerą uoslę kamuoliams puolime toliau demonstravo A.Kavaliauskas, o po pasitarimo puikiai suregztą derinį taikliu tritaškiu užbaigė A.Milaknis – 66:64. Svarbiu metu prabilo M.Grigonis, po kurio nuostabios verpstės arčiau krepšinio, likus porai minučių, „Žalgiris“ kontroliavo situaciją pirmaudamas 72:68. Įsidrąsinęs M.Grigonis pelnė dar penkis taškus paeiliui, o jo tolimas šūvis prasidėjus paskutinei minutei, artino kauniečius pergalės link – 77:69. Per likusį laiką pergale rezultatu 81:73 įtvirtino to paties M.Grigonio taiklūs baudų metimai.

„Žalgiris“: N.Woltersas 18, M.Grigonis 15, A.Milaknis 12, A.Kavaliauskas 11 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 9, A.White‘as 4, R.Jokubaitis 4, B.Daviesas 4, T.Walkupas 2, L.Birutis 2, D.Sabeckis 0, L.Uleckas 0.

CSKA: C.Higginsas 21 (10/10 baud. met.), K.Hinesas 16 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), D.Hackettas 14, A.Petersas 10, O.Hunteris 10 (7 atk. kam.).

das
2018-09-17 08:11:46
lavona sabecki von meskit greiciau neprisigalvoja kad sudas pritamps kazkoks
egis
2018-09-17 08:58:15
Pats esi lavonas,jis kolkas naujokas ir nekiekvienam naujokui sekasi po 20 taškų įmest žaidžiant už Eurolygos komandą, tas pats M.Grigonis debiutuodamas už "Žalgirį" žaidė praščiau nei P.Valinskas ir turėjo tapt legionierium pažaist už "Iberostar" ir "Alba" ,kad taptų tinkamu "Žalgiriui". Nusišnekėjai nurašydamas D.Sabeckį.
zalias
2018-09-16 22:52:19
su pergale
na
2018-09-16 22:37:24
kol kas viskas puikiai vyksta, bet nereikia ir per daug džiūgaut - dar tik pati pradžia, reikia dirbti sunkiai toliau, kad džiūgautume, tikiuosi, pavasarį...