Ryanas Giggsas | Scanpix nuotr.

Ryanas Giggsas | Scanpix nuotr.

Buvęs „Manchester United“ trenerių štabo narys Rene Meulensteenas mano, kad išeidamas seras Alexas Fergusonas trenerio kėdę turėjo palikti Ryanui Giggsui, kadangi toks žingsnis būtų palikęs klubui daugiau stabilumo.

Legendiniu treneriu vadinamas A.Fergusonas „raudonuosius velnius“ paliko 2013 metais, tuomet jo postą perėmė Davidas Moyesas, tačiau škotas neištraukė nė metų ir buvo atleistas. Tą sezoną kaip laikinasis treneris užbaigė būtent R.Giggsas.

Tačiau vėliau nauju treneriu buvo paskirtas Louisas van Gaalas, kurio asistentu dirbo R.Giggsas, o prie klubo prisijungus Jose Mourinho jam vietos nebe atsirado ir dabar jis treniruoja Velso rinktinę.

R.Meulensteenas mano, kad iš pat pradžių R.Giggsui turėjo būti patikėtas vyriausiojo trenerio darbas, tuomet „Manchester United“ nebūtų įkritę į tokią duobę, iš kurios pradeda išsikapanoti tik dabar.

„Ši komanda turėjo stabilumą ir tęstinumą, ji dirbo kaip laikrodis. Jie turėjo būdą, kaip galėjo viską padaryt kitaip, praktiškai paskirti treneriu ką nors iš vidaus. Tuomet A.Fergusono pasitraukimas būtų buvęs kitoks.

Jis galėjo per tam tikrą laikotarpį visiškai atsitraukti nuo trenerio pareigų, padėti priprasti naujam žmogui, konsultuoti jį. Tuo metu R.Giggsas mielai būtų užėmęs šią poziciją, jis kaip tik lankė trenerių kursus, o ir žinojo visą klubą skersai ir išilgai. Jis žinojo viską: identitetą, kultūrą ir t.t.

Turėdami mus trenerių štabe, A.Fergusoną kaip konsultantą, jie galėjo turėti idealų scenarijų. Tai yra kitoks kelias ir strategija, kurią jie tikrai galėjo panaudoti.

D.Moyesui tai buvo per didelis iššūkis, kadangi jis pats nežaidė, jis netreniravo tokio dydžio klubo, iškart matėsi, kad jam nepasiseks. Klubas galėjo iškart pasakyti, kad nori Jose Mourinho, Juppo Heynckesso, Carlo Ancelotti ar Pepo Guardiolos. Jie dirbo su žymiais klubais, tad komanda nebūtų taip paveikta. Jie žino, ko yra tikimasi iš klubo, jie būtų supratę A.Fergusono 26-erių metų darbo svarbą. 

Tačiau viskas pasibaigė labai banguotu periodu, kuris vis dar tęsiasi“, - teigė R.Meulensteenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141